JAV karo tyrimų instituto (ISW) analitikai išanalizavo Rusijos prezidento V. Putino kalbą Maskvoje kovo 16-ąją ir pateikė išvadą, kad po tradiciniais lozungais apie skurstančius Vakarus slypi noras nuteikti šalies gyventojus ilgam karui.
V. Putinas tikino rusus, kad šalies ekonomika „nepalenkiamai augo“, o Rusijos ekonomikos „niekas neizoliavo“. Jis taip pat aiškino, kad Rusijos ekonomika ir toliau neišvengiamai augs, o dėl karo Ukrainoje pasitraukusias Vakarų bendroves pakeis šalies pramonė.
Kremliaus lyderis džiūgavo, kad nepasitvirtino kai kurių Vakarų analitikų prognozės, jog įvedus sankcijas Rusijoje „ištuštės lentynos ir kils masinis deficitas“.
Išanalizavę V. Putino pareiškimus apie „sveiką ir stabilią Rusijos ekonomiką“, ISW analitikai pažymėjo, kad jo žodžiai prieštarauja Rusijos problemoms, susijusioms su sutrūkinėjusiomis produkcijos tiekimo grandinėmis, gynybos pramonės gebėjimu užtikrinti kariuomenės poreikius ir prognozuojamu didžiuliu biudžeto deficitu.
„Putinas, tikėtina, norėjo nuraminti Rusijos visuomenę, nes Kremlius vis dažniau leidžia rusams suprasti, kad karas su Ukraina bus tęstinis ir reikš neapibrėžtą laikotarpį griežtų Vakarų sankcijų Rusijos ekonomikai“, – pažymima ataskaitoje.ISW ekspertų manymu, Maskva taip pat siekia užtikrinti rusus, kad „karo meto ekonomika“, persiorientavimas į karinės pramonės prioritetus, nepaveiks neigiamai likusios šalies ekonomikos. Apie tai anksčiau kalbėjo ir autoritetingas rusų ekonomistas Andrejus Movčanas. Jo teigimu, Rusijos formalus BVP nekritinis kritimas praėjusiais ir šiais metais gali būti sąlygotas karinės pramonės vystymu, o tai iš esmės nesukuria pridėtinės vertės gyventojų gerbūviui.
„Kremlius, tikėtina, iš visų jėgų stengiasi nepaneigti savo pačių skirtingų informacinių krypčių, nes bando įtikinti Rusijos visuomenę dėl ekonomikos (stabilumo), sukurti informacinę terpę tęstiniam karui ir mobilizuoti dar didesnę visuomenės dalį“, – aiškinama ISW tekste.