• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Foster + Partners“ ir „Buro Happold“ vadovaujamas architektų konsorciumas baigė projektuoti ambicingą naująjį Lenkijos oro uostą ir transporto mazgą, kurio vertė sieks 131 mlrd. zlotų (30,33 mlrd. eurų), rašoma „New Civil Engineer“.

„Foster + Partners“ ir „Buro Happold“ vadovaujamas architektų konsorciumas baigė projektuoti ambicingą naująjį Lenkijos oro uostą ir transporto mazgą, kurio vertė sieks 131 mlrd. zlotų (30,33 mlrd. eurų), rašoma „New Civil Engineer“.

REKLAMA

Oro uostas, vadinamas Centralny Port Komunikacyjny (CPK) arba centrinis susisiekimo uostas, bus įsikūręs 40 km į vakarus nuo Varšuvos, jam jau yra nupirkta daugiau kaip 1 000 ha žemės.

Geologiniai kasinėjimai šioje vietoje prasidėjo dar praėjusiais metais.

Architektų konsorciumas sėkmingai baigė rengti projektą ir pateikė jį projekto vykdytojui – bendrovei CPK. Šiuo metu vyksta projekto priėmimo procesas, kurį tikimasi užbaigti iki metų pabaigos.

Bendrovė CPK statybas planuoja pradėti 2026 m., o oro uostas turėtų būti atidarytas iki 2032 m. pabaigos.

Naujasis keleivių terminalas užims maždaug 45 ha plotą, jame paslaugos bus teikiamos trijuose lygiuose. Iš pradžių jis galės priimti apie 11 000 keleivių per valandą, bet ilgainiui planuojama padidinti pajėgumus. 

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės CPK generalinis direktorius Filipas Czernickis nurodė, kad dabar projektas gali pereiti į kitą statybų etapą: „Gavome statybos dokumentaciją, kurią sudaro apie 6 250 projektinių brėžinių ir daugiau kaip 50 ataskaitų. Šiuo metu vyksta kruopštus dokumentų patikrinimas.“

REKLAMA

Architektūrinį konsorciumą sudaro tokie svarbūs dalyviai kaip „Foster + Partners“ ir „Buro Happold“, bendradarbiaujantys su daugiau kaip 30 įvairių sektorių įmonių, įskaitant „NACO“, „Kuryłowicz and Associates“ ir „Cundall“.

Beveik 500 projektuotojų prisidėjo prie daugiadisciplininio terminalo, geležinkelio stoties ir autobusų stoties išplanavimo.

Oro uosto dizainas

„Foster + Partners“ vadovas Grantas Brukeris pabrėžė, kad buvo suteikta galimybė sukurti moderniausią oro uostą nuo nulio: „Mūsų tikslas buvo sukurti prieinamą, keleiviams patogią infrastruktūrą, kuri užtikrintų komfortą, trumpą persėdimo laiką ir teigiamą kelionės patirtį.“

REKLAMA
REKLAMA

Projekto dizainas buvo optimizuotas suderinus su investuotoju, todėl buvo sumažintos išlaidos ir sutrumpintas keleivių ėjimo pėsčiomis atstumas.

Taip pat buvo pakeista stogo konstrukcija. Vietoj stogelio, iškylančio virš terminalo priekio, kaip buvo numatyta koncepciniame projekte, architektai pasiūlė stulpus laikančią arkadą, kad įėjimai būtų geriau apsaugoti nuo oro sąlygų. Dėl šio pagrindinių laikančiųjų elementų pakeitimo sumažėjo konstrukcijai reikalingo plieno kiekis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujajame projekte stogas apdailintas medžiagomis, kurios, pasak bendrovės CPK, pagerins keleivių komfortą, akustines sąlygas ir estetiką.

Autobusų stoties laukimo salės suprojektuotos taip, kad būtų patogesnės ir turėtų tiesioginį ryšį su geležinkelio stotimi.

Pradiniame etape CPK pristatys šiaurinę dalį (B), skirtą tolimiesiems skrydžiams, ir centrines dalis (C) ir (D), kurios bus lanksčiai naudojamos ne tik Šengeno zonoms.

REKLAMA

Oro uoste vienu metu bus galima priimti iki 68 lėktuvų. Tai yra gerokai daugiau nei Varšuvos Šopeno oro uoste.

Teigiama, kad transporto integracija yra pagrindinis elementas, specialiai suprojektuotas taip, kad iki pusės keleivių galėtų pasiekti objektą traukiniu.

Oro uosto statybos darbai

CPK tikisi, kad iki 2024 m. pabaigos bus priimtas sprendimas dėl oro uosto statybų vietos. 

Šiuo metu atliekami parengiamieji darbai, įskaitant statybvietės paruošimo ir medžių pašalinimo darbus.

Naująjį objektą planuojama pradėti eksploatuoti kartu su greitojo geležinkelio linijos Varšuva – CPK – Lodzė atidarymu.

Tata@Anūkas Fund Company
Tata@Anūkas Fund Company
Lenkai mus apdėjo toli net nematyt. Tuo tarpu baltijos tigras liko toli už Rumunijos prašikęs visus pinigus šimtmečiui į priekį. Nors ir tai abejoju, nes paskolų lengvai neatsikratysi o sukaupti pliusinį biudžetą negalima, nes mūsų Okraina kovoja už mus ir mes turim prisidėti.
Ne, meluoji ir žmones durnini - Varšuva, Žemės aplink ją VISADA buvo Lenkijos valstybės sudėtyje. Nežinodamas istorijos matyt galvoji apie dabartinės Lenkijos vakarų žemes .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų