• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gazos Ruože tūkstančiams žmonių puolant į naują pagalbos skirstymo punktą, žuvo vienas ir buvo sužeisti 48 žmonės, trečiadienį pranešė teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.

Gazos Ruože tūkstančiams žmonių puolant į naują pagalbos skirstymo punktą, žuvo vienas ir buvo sužeisti 48 žmonės, trečiadienį pranešė teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

Incidentas įvyko antradienį, reporteriams Ženevoje sakė Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro (OHCHR) padalinio Palestiniečių teritorijose vadovas Ajithas Sunghay. Jis minėjo 47 sužeistus žmones.

A. Sunghay pridūrė, kad daugumą sužeidimų nulėmė šūviai ir kad, remiantis jo turima informacija, šaudė Izraelio kariai.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad jo biuras vis dar vertina ir renka informaciją apie visus įvykius.

„Skaičiai gali padidėti. Bandome patvirtinti, kas jiems nutiko“, kalbant apie tai, kiek rimtai žmonės buvo sužeisti, pridūrė A. Sunghay.

REKLAMA

Antradienį palestiniečių minios prasiveržė pro tvoras, o naujienų agentūros AP žurnalistas girdėjo šaudant iš izraeliečių tankų ir mažo kalibro ginklų, be to, matė, kaip ir karinio sraigtasparnio leidžiamos signalinės raketos.

Paskirstymo centrą prie Gazos Ruožo pietinio Rafacho miesto diena anksčiau atidarė organizacija „Gaza Humanitarian Foundation“ (GHF), kuri pagal Izraelio planą perima pagalbos operacijas.

REKLAMA
REKLAMA

JT ir kitos humanitarinės organizacijos atmetė naująją sistemą, sakydamos, kad su ja nebus įmanoma patenkinti 2,3 mln. žmonių Gazos Ruože poreikių ir kad ji sudaro sąlygas Izraeliui maistą naudoti kaip ginklą gyventojams kontroliuoti. Organizacijos taip pat įspėja dėl galimos trinties tarp Izraelio karių ir pagalbos siekiančių žmonių.

Izraeliui prieš beveik tris mėnesius uždarius sienas, Gazos Ruožas atsidūrė prie bado slenksčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Izraelis sako, kad padėjo sukurti naują pagalbos mechanizmą, neleisiantį palestiniečių islamistų organizacijai „Hamas“ savintis pagalbos, bet nepateikė sistemingo pagalbos nukreipimo įrodymų, o JT agentūros sako turinčios prevencijos mechanizmų.

GHF nurodo įsteigusi keturis pagalbos skirstymo punktus, kurių du jau pradėjo darbą. Juos saugo privatūs kontraktininkai, juose įrengtos grandininės tvoros, nukreipiančios palestiniečius į objektus, primenančius karines bazes.

REKLAMA

GHF sakė, kad jos kariniai kontraktininkai nešaudė į minią.

Izraelio karių yra dislokuota netoliese, karinėje zonoje, atskiriančioje Rafachą, kuris dabar yra beveik negyvenamas, nuo likusios Gazos Ruožo dalies. Šią zoną Izraelis vadina Morago koridoriumi.

JT ir kitos humanitarinės grupės atsisakė dalyvauti GHF sistemoje, sakydamos, kad ja pažeidžiami humanitariniai principai. Grupės teigia, kad Izraelis gali pasinaudoti šia sistema priverstinai perkeldamas gyventojus, nes jie turi telktis aplink kelis paskirstymo centrus arba badauti. Tai būtų tarptautinės teisės pažeidimas.

REKLAMA

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu antradienį sakė, kad minėtame pagalbos skirstymo punkte „akimirksniu buvo kažkiek prarasta kontrolė“, bet, „laimei, mes tai suvaldėme“.

Jis pakartojo, kad Izraelis planuoja perkelti visus Gazos Ruožo gyventojus į „sterilią zoną“ pietinėje anklavo dalyje, kol kariai kitur kovos su „Hamas“.

Karo metu JT ir kitos pagalbos grupės vykdė didžiulę maisto, vaistų ir kitų būtiniausių dalykų paskirstymo palestiniečiams, kad ir kur jie būtų, operaciją. Izraelis sako, kad GHF pakeis tą tinklą, bet pastarąją savaitę į Gazos Ruožą įleido tik labai mažai pagalbos krovinių, kuriuos skirstė JT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų