Jevgenijus gimė Podoslke. Jo tėvai anksti išsiskyrė, paauglį auklėjo jo seniai. Vėliau apsigyveno su mama – ten pragyveno iki pat mirties. 19-os J. Maniurovas įsidarbino komunalinėje tarnyboje, remonto skyriuje. Po metų, 2000-aisiais, dirbo gelžbetonio gamykloje, o vėliau – sandėlio sargu.
Darbas apsaugoje tapo pagrindine J. Maniurovo veikla faktiškai visą gyvenimą. 2009-aisiais J. Maniurovas įstojo į Rusijos teisingumo akademiją, matyt, norėdamas kažką pakeisti gyvenime.
2014-aisiais Jevgenijus įkūrė savo individualią įmonė, pradėjo gyventojams siūlyti teisines paslaugas. Tačiau verslas nesisekė, ir jau 2015-aisiais IĮ buvo uždaryta.
2019-ųjų balandžio mėnesį J. Maniurovas pradėjo lankyti šaudyklą. Naujo pomėgio ėmėsi ryžtingai: užsirašė iškart į du klubus. Prieš mėnesį jis užėmė trečiąją vietą Rusijos sukarintos savanorių organizacijos (DOSAAF) rengiamame šaudymo iš karabino čempionate.
Specialistai pažymi, kad šis rezultatas negali būti rimtai vertinamas: ši šaudymo kategorija yra gana nauja, į ją eina visi tie, kuriems kitur jokie medaliai „nešviečia“. Be to, išmokti gerai šaudyti per keturis mėnesius – nerealu, rašoma „Mash“.
DOSAAF šaudymo klubo treneris Olegas Solovičius „kp.ru“ pasakojo, kad Jevgenijus pas juos lankėsi tris mėnesius ir šaudė prastai. Anot trenerio, Jevgenijus išsiskyrė tuo, kad šaudė vilkėdamas juodą striukę su gaubtuvu, lygiai tuo pačia, su kuria ir įvykdė išpuolį. Vyras tvirtino, kad „jam taip patogiau“.
2019-ųjų vasarą mirė 85-erių sulaukusi vyro močiutė. Anot kaimynų, šaulys buvo labai prisirišęs prie mokytoja anksčiau dirbusios savo močiutės. Po jos mirties jis užsisklendė, nustojo savimi rūpintis, užsiaugino barzdą. Pasak kaimynų, jo niekada nematė kartu su mergina ar draugais – J. Maniurovas buvo atsiskyrėlis.
Namuose Jevgenijus tvirtino, kad ir toliau dirba apsaugos bendrovė. Jo tėvas manė, kad sūnus dirba apsauginiu JAE konsulate. Motina, jau po sūnaus žūties, išsiaiškino, kad iš savo paskutinio darbo Jevgenijus išėjo prieš daugiau nei metus. JAE konsulate paaiškino, kad J. Maniurovas pas juos niekada nedirbo.
Išpuolio metu Jevgenijus pasinaudojo pusiau automatiniu „AK-104“ variantu – „Saiga“. Kokie motyvai paskatino jį užpulti FSB būstinę Maskvoje – neaišku. Jokių grasinimų jis nepateikė, nėra skelbiama ir apie kokių nors užrašų aptikimą. Jo namuose buvo aptikti dar 7 šaunamieji ginklai – visi jie buvo tvarkingai registruoti.
Anot vyro motinos, sūnus vaikystėje lankė boksą ir kovos menus, kariuomenėje netarnavo, gerai mokėjo anglų kalbą, neturėjo artimų draugų, nebuvo vedęs ir neturėjo vaikų. Jis nerūkė ir visiškai nevartojo alkoholio, net arbatos ir kavos vengė. Pastaruoju metu, anot jos, ji buvo pastebėjusi, kad Jevgenijus yra „kažkoks užsivedęs“.
Išpuolio versijos
Incelai (angl. Incels) – internetinė subkultūra, kurios nariai save apibūdina kaip negalinčius susirasti seksualinio partnerio ar užmegzti romantiškus jausmus, nepaisant pastangų tai pasiekti. Tai vadinama „nevalingas susilaikymas“.
JAV buvo įvykdytos mažiausia keturios masinės žudynės, kurių metu žuvo 45 žmonės ir kurias įvykdė save incidelams priskiriantys asmenys (arba patys užsiminė apie tai savo įrašuose internete). Incelai žiniasklaidoje yra dažnai kritikuojami dėl savo neapykantoms moterims, smurto kulto, ekstremistinių požiūrių ir radikalizmo.
Nuotraukoje, kurioje matyti pareigūnų nušautas tariamas J. Maniurovas, matyti vidutinio amžiaus vyras su marškinėliais ant kurių pavaizduotas kaukiantis į Mėnulį vilkas. Tokia atributika yra mėgstama incelų bendruomenėje.
„Arabai“. kol kas teroro išpuolio versija yra vertinama atsargiai. Rusijos teisėsauga nepatvirtina versijos, kad buvo įvykdytas teroro išpuolis. Tačiau viename iš interviu šaulio motina tvirtino, kad jos sūnus „kalbėjo su kažkokiais arabais telefonu“.
„Pastaruoju metu jis nedirbo, bendravo su kažkokiais arabais telefonu, aš nieko nesuprasdavau apie ką, juk jis su jais angliškai kalbėjo“, – cituojama moteris „kp.ru“.
Kas tai per arabai ir kokį jie turi ryšį su jos sūnumi, motina tikina nesidomėjusi. Teisėsauga taip pat nekomentuoja pranešimų apie galimą vyro ryšį su „angliškai kalbančiais arabais“.
„Čekistų diena“. Gruodžio 20-oji yra oficiali Rusijoje daugelį metų pažymima slaptųjų tarnybų darbuotojų diena, neoficialiai vadinama „čekistų diena“. Tuo metu, kai Jevgenijus šaudė prie Federalinės saugumo tarnybos būstinės, prezidentas (buvęs KGB agentas) V. Putinas Kremliuje oficialiai sveikino saugumiečius.