Rusijos Federacija, anot estų žvalgybos vado, nepaisant darbinės situacijos, ruošiasi konfrontacijai su Vakarais artimiausiais dešimtmečiais, tačiau ją gali sulaikyti atsakomasis ginkluotųjų pajėgų didinimas.
„Reuters“ duomenimis, vis daugiau Vakarų valdžios atstovų perspėja dėl karinės grėsmės iš Rusijos daugeliui rytinių NATO valstybių, ir skubina Europos šalis spartinti ginkluotės atnaujinimą ir paruošti kariuomenę gynybai.
„Rusija pasirinko ilgalaikės konfrontacijos kelią“
„Reuters“ cituojamas karininkas pažymėjo, kad jo hipotezė remiasi Kremliaus planais padvigubinti pajėgų, kurios dislokuotos Suomijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos pasienyje, skaičių.
„Rusija pasirinko ilgalaikės konfrontacijos kelią… ir Kremlius, tikėtina, laukia galimo konflikto su NATO artimiausią dešimtmetį ar panašiai“, – aiškino Estijos žvalgybos vadas.
Jis taip pat pažymi, jog Rusijos puolimo artimiausiu laiku perspektyva yra „labai mažai tikėtina“. Tai iš esmės remiasi tuo, kad Rusija yra priversta išlaikyti savo karinius pajėgumus Ukrainoje. Anot K. Rosino, puolimas ir toliau išliktų mažai tikėtinas, jeigu į Rusijos pajėgų augimą (jau po karo Ukrainoje pabaigos ar sustabdymo) bus atsakoma atitinkamu pajėgų Europoje augimu.
Didelio puolimo Rusija artimiausiu metu nesuruoš
„Reuters“ pažymima, kad po Rusijos Federacijos įvykdytos Krymo aneksijos 2014-aisiais Baltijos šalys padidino savo karines išlaidas – visos skyrė daugiau nei 2 proc. BVP.
Maždaug du trečdaliai NATO šalių šiais metais ketina skirti gynybai bent 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto. Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vasario pristatys naują vertinimą, kuriuo remiantis, apie 20 NATO valstybių iš 31 2024 m. pasieks 2 proc. tikslą, pranešė Aljanso šaltiniai.
Kalbėdamas apie dabartinę situaciją Ukrainoje jis tikino, kad Rusijos pajėgų proveržio Ukrainoje iki rinkimų Rusijoje (kovo mėnesį) yra mažai tikėtinas, nes tai pareikalautų daug didesnių pajėgų mobilizacijos negu yra dabar.
Tačiau K. Rosinas taip pat pažymėjo, kad be Vakarų palaikymo Ukrainai bus sunku pakeisti situaciją mūšio lauke, nes Rusija turi persvarą amunicijos klausimu.