Ukrainiečiai šeštadienį galėjo džiūgauti: nepaisant to, kad maištas Rusijoje nevirto į pilietinį karą, „Wagner“ sunaikino, kaip skelbiama, 6 Rusijos kariuomenės sraigtasparnius ir vieną kariuomenės vadavietės lėktuvą Il-22. Pačioje Rusijoje parą tvyrojo totalus chaosas ir bevaldystė.
Įstrigęs Rostovo cirko teritorijos vartuose „Wagner“ tankas geriausiai atspindi tas beprotiškas 24 valandas Rusijoje, kurių metu vyko neįtikėtini dalykai. Rusijos herojaus vardą turintis Jegvenijus Prigožinas, tapęs vienu iš karo Ukrainoje simbolių, Vladimiro Putino buvo paskelbtas „į nugarą peiliu dūrusiu išdaviku“, o Generalinė prokuratūra jam iškėlė bylą dėl karinio maišto rengimo.
Jau šeštadienio vakarą, iki Maskvos jo pajėgoms žygiuoti likus vos 200 kilometrų, J. Prigožinas pareiškė, kad „dabar jau gali būti pralietas kraujas, todėl pagal planą vyksta atsitraukimas į bazes“. Populiariausiu šalies politiku dar tą pačią dieną save vadinęs karo Ukrainoje budelis staiga nusprendė, kad jau užteks maištauti.
Kol kas lieka visiškai neaišku, ką savo šiuo sprendimu pamaištauti pasiekė „Wagner“ įkūrėjas. Prieš pradėdamas karinį maištą jis reikalavo S. Šoigu ir V. Gerasimovo „galvų“. Nė vieno iš jų bent jau kol kas jis negaus. Maža to, D. Peskovas jau šeštadienio vakare pareiškė, kad „kadrų pokyčiai Gynybos ministerijoje vargu ar aptarinėjami kontaktų dėl maišto sureguliavimo metu, nes tai yra Rusijos prezidento prerogatyva“.
J. Prigožinas taip pat žadėjo kovą su korupcija šalyje bei oligarchų įsigalėjimu. Tačiau dabar D. Peskovas skelbia, kad J. Prigožinui „V. Putinas pažadėjo galimybę išvykti į Baltarusiją“. Tai reiškia iš esmės formalią tremtį.
J. Prigožino smogikai taip pat pražudė mažiausiai 18 rusų karių, įskaitant bent 6 orlaivių pilotus, savo puolimo Rusijos teritorijoje metu, ir už tai niekas neatsakys. Kol tauta lekuoja dėl tariamos pademonstruotos vienybės, kaip turėtų dabar jaustis tų žuvusiųjų artimieji ir jėgos struktūrų atstovai, kuriuos valdžia tiesiog eilinį sykį panaudojo ir iškart pamiršo, sunku įsivaizduoti.
24 valandų maištas taip pat sudavė smūgį V. Putino ir taip silpnam įvaizdžiui. Gerai organizuoti ir ginkluoti 2 tūkst. (kai kur buvo skelbiama apie 5 tūkst., – red. past.) „Wagner“ smogikai be didesnių problemų nužygiavo šimtus kilometrų į Rusijos gilumą ir sukėlė sumaištį Rusijos valdžios struktūrose. Pasirodė, kad gintis nuo tokio organizuoto vidinio puolimo nebuvo kam.
Rusijos liaudis taip pat pademonstravo, kad jai nelabai rūpi dabartinis režimas ir nepuolė ginti savo žemių nuo įsiveržusių samdinių. Nors ir tokie patys rusai, bet jie neatitiko oficialios Kremliaus politikos, metė iššūkį sistemai ir pačiam V. Putinui. Nebuvo jokio pasipriešinimo ginkluotam maištui, nebuvo ir atmetimo ar nepasitenkinimo reakcijos.
Labiausiai sutrikę tą parą atrodė Kremliaus propagandos atstovai, kurie nežinojo, kurią pusę palaikyti ir kaip ko nors neįžeisti.
J. Prigožino „paskutinis pasirodymas“ kol kas kelia daugiau klausimų dėl to, kam to išvis reikėjo negu galima būtų įžvelgti bent kokią naudą iš jo veiksmų visiems: „Wagner“ sistemai, Rusijos kariuomenei, Rusijos visuomenei, Putinui ar pačiam J. Prigožinui.