S. Cichanouskis prisipažino, kad ne kartą girdėjo raginimus pailsėti, bet mano, kad tai būtų tik pakenkę: „Man siūlo: „Padaryk pusės metų pertrauką“. Taip kalba daugelis, įskaitant politikus. „Pailsėk pusę metų, pasislėpk, pasveik“, ir panašiai. Gerai. Bet tada Sergejus Cichanouskis nieko nepadarys.“
Pasak tinklaraštininko, režimas net buvo paprašęs amerikiečių, kad jis mėnesį tylėtų: „Kai tai išgirdau, iš karto pasakiau: „Koks tylėjimas! Jei tai jiems naudinga, tai aš jokiu būdu neturiu tylėti.“
S. Cichanouskis tvirtina, kad pirmieji jo veiklos rezultatai bus matomi jau artimiausiu metu: „Pamatysite po pusės metų. Trumpas turi 100 dienų veiklos – ar ne? Jie įpratę vertinti prezidentą pagal pirmąsias 100 dienų. Pažiūrėkime, ką aš padariau per savo 100 dienų.“
„Tada bus galima parodyti, kaip ruošiausi, ir kalbėti apie planus. Manau, kad 100 dienų, trys mėnesiai – tai pakankamai laiko susivokti, pradėti veikti ir atsiskaityti. Aš atsakau už savo žodžius“, – pridūrė jis.
Baltarusijos opozicijos lyderio teigimu, iki pažadėto smūgio režimui liko 3 savaitės. Nors nesulaukė tokio palaikymo, kokio tikėjosi, dabar turi „keturis ar penkis kartus daugiau savanorių“, nei 2020-aisiais.
„Tada, prisimenate, iniciatyvinėje grupėje, kuri vėliau tapo Svetlanos [Cichanouskajos] iniciatyvine grupe, buvo tik 200 žmonių. O dabar – 450, beveik 500. Ir tai žmonės, kurie tvirtai laikosi savo pozicijos, tiki, pasitiki ir yra pasirengę veikti“, – nurodė S. Cichanouskis.
Ką reikėjo daryti 2020 m. rugpjūtį?
Prisimindamas 2020-uosius, S. Cichanouskis pabrėžė: „Sekmadieninės eitynės turėjo baigtis dar birželį. Tada kažkas, kažkoks bailys, per „Telegram“ kanalą išsiuntinėjo žinutę: „Eikime sekmadieniais.“
Po interviu S. Cichanouskis paaiškino, kad turėjo omenyje Romaną Protaševičių, kuris, lankydamas jį kalėjime, sakė, kad protestus organizavo jis.
„Reikėjo išeiti į gatves rugpjūčio 10-osios rytą ir daugiau nebeišeiti – kaip Armėnijoje. Per tas tris dienas, kurias ten būtume stovėję, būtume pasiekę daugiau nei pasiekėme“, – kalbėjo vyras.
Be to, jis reiškia nusivylimą, kad dabar už politinių kalinių išlaisvinimą kovoja tik nedidelė dalis emigrantų: „Šie žmonės sėdi ir galvoja, kad jūs už juos kovojate kasdien.“
„Visi jaučia, kad pasaulis pasikeitė, o mes likome ten – 2020-aisiais“, – pridūrė jis.
Pats tinklaraštininkas džiaugiasi, kad liko ištikimas savo keliui: „Džiaugiuosi, kad likau ten, nepasukau kitu keliu, kuriame būčiau išblėsęs ir dabar sėdėčiau kažkokiuose vaizdo įrašuose su Lukašenkos citatomis.“
„Draugai, nugalėkime šį režimą, o tada dalyvaukite demokratiniuose procesuose, rinkimuose. Aš nenoriu, ir Svetlana [Cichanouskaja] sakė, kad nenori“, – kreipėsi S. Cichanouskis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!