• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentų vadovai antradienį viešu pareiškimu pasmerkė Minsko režimą dėl migrantų naudojimo politiniais tikslais.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentų vadovai antradienį viešu pareiškimu pasmerkė Minsko režimą dėl migrantų naudojimo politiniais tikslais.

REKLAMA

„Griežtai smerkiame nuolat Baltarusijos režimo remiamą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, kuris dirbtinai sukuriamas kaip hibridinės operacijos politiniais tikslais dalis, nukreipta prieš Lietuvą, Latviją, Lenkiją, kartu ir visą Europos Sąjungą“, – teigiama pareiškime.

„Raginame tarptautinę bendruomenę, ypač tranzito ir kilmės šalis, griežtai pasipriešinti šiems veiksmams, imtis būtinų veiksmų. Taip pat smerkiame neteisėto Lukašenkos režimo veiksmus, kuriais užkertamas kelias humanitarinei kaimyninių šalių pagalbai migrantams“, – teigia parlamentų pirmininkai.

Anot jų, agresyvūs neteisėto Aliaksandro Lukašenkos režimo veiksmai provokuoja krizę prie ES išorės sienų, kelia grėsmę viso regiono saugumui ir tyčinį pavojų beginklių  žmonių  gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra tarptautinės teisės ir politinių įsipareigojimų pažeidimas bei pagrindinių žmogaus teisių nepaisymas“, – teigiama dokumente.

REKLAMA

Parlamentų vadovai paragino skubiai įgyvendinti suderintą naujų sankcijų paketą asmenims ir subjektams, prisidedantiems prie neteisėtos migracijos organizavimo.

„Pabrėžiame, kad už padėties prie sienos normalizavimą visiškai atsako neteisėtas Aliaksandro Lukašenkos režimas, o ES ir jos valstybės narės turėtų toliau vadovautis bendrai Europos Vadovų Tarybos ir Užsienio reikalų tarybos priimtais nutarimais ir politine pozicija“, –  sako parlamentų vadovai.

REKLAMA
REKLAMA

Jie pabrėžė, kad ES teisyną reikia skubiai pritaikyti prie naujų realijų, užtikrinant tvirtą ES išorės sienų apsaugą ir numatant veiksmingas neteisėto sienos kirtimo prevencijos priemones. 

Šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos ES valstybės kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus keliems tūkstančiams migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

Žiniasklaida: ES baus prie migrantų krizės prisidedančias kelionių agentūras

Europos Sąjunga siūlo į „juodąjį“ sąrašą įtraukti kelionių agentūras, padedančioms migrantams patekti į krizės apimtą Baltarusijos ir Lenkijos pasienį, antradienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.

REKLAMA

„ES siūlo į juodąjį sąrašą įtraukti kelionių agentūras, prisidedančias prie migrantų srauto“, – nurodė „Bloomberg“, remdamasi atitinkamu dokumentu.

Naujienų agentūros duomenimis, antradienį Briuselis ketina paskelbti „prieš Baltarusiją nukreiptą pasiūlymą“.

Išvakarėse kaimynystės ir plėtros eurokomisaras Oliveris Varhelyi pareiškė, jog Bendrija svarsto atsaką į migracijos krizę savo rytiniame pakraštyje. Jis pridūrė, kad priemonės bus paskelbtos šią savaitę.

REKLAMA

„Ieškome būdų, kaip tikslingai ir veiksmingai sustiprinti savo atsaką. Turėtumėte juos pristatyti jums šią savaitę“, – sakė eurokomisaras per bendrą spaudos konferenciją su Austrijos kancleriu Alexander'u Schallenbergu ir baltarusių opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

ES anksčiau pakoregavo sankcijų Baltarusijai režimą, kad būtų galima įvesti naujų suvaržymų reaguojant į migracijos krizę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę bloko užsienio reikalų ministrai susitarė dėl penktojo baudžiamųjų priemonių paketo Minskui.

Šiais metais per Baltarusijos sieną į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko keli tūkstančiai migrantų, dauguma jų – iš Irako. Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis, Latvijoje – ekstremalioji padėtis, pradėtos statyti pjaunančios vielos užtvaros, sustiprinta sienos apsauga.

REKLAMA

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi anksčiau šį mėnesį, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

Europos Sąjunga kaltina autoritarinį Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų