„Prezidentas ir jo komanda toliau nagrinės šį klausimą“, – žurnalistams sakė Nacionalinės ekonomikos tarybos direktorius Kevinas Hassettas (Kevinas Hasetas), paklaustas, ar yra galimybė atleisti J. Powellą.
Jis tai pareiškė praėjus dienai po to, kai D. Trumpas užsipuolė JAV centrinio banko vadovą už tai, kad šis nemažina bazinių palūkanų, ir pavadino jį „visada pernelyg vėluojančiu ir klystančiu“.
„Powello atleidimas turi įvykti kuo greičiau“, – parašė D. Trumpas savo socialinėje platformoje „Truth Social“.
Turėdamas omenyje Europos Centrinį Banką ECB, kuris ketvirtadienį bazines palūkanas apkarpė ketvirčiu procentinio punkto, D. Trumpas pridūrė: „Per vėlai, palūkanų normas, kaip ir ECB, jis turėjo sumažinti jau seniai, tačiau dabar jas tikrai turėtų sumažinti.“
Kita vertus, JAV prezidentas neturi įgaliojimų tiesiogiai atleisti FRS valdytojų. Tačiau jei D. Trumpas tam visgi ryžtųsi, jam tektų inicijuoti ilgą procesą, įrodant rimtas to priežastis.
D. Trumpas ne kartą ragino J. Powellą, kurį, beje, į šias pareigas pats ir paskyrė per pirmąją kadenciją, mažinti bazines palūkanas, tačiau šalies centrinis bankas kol kas renkasi laukimą ir stėbėjimą, palūkanų normas nuo šių metų pradžios išlaikydamas 4,25–4,5 proc. lygyje.
Trečiadienį J. Powellas perspėjo, kad D. Trumpo įvesti plataus masto importo muitai beveik visoms prekybos partnerėms gali nustumti centrinį banką į nepavydėtiną padėtį, kai tektų rinktis tarp kovos su infliacija ir nedarbo problemų sprendimo.
Šio mėnesio pradžioje kalbėdamas per renginį Virdžinijos valstijoje J. Powellas tikino neplanuojantis atsistatydinti iš FRS vadovo pareigų iki jo kadencijos pabaigos kitais metais.
„Visiškai ketinu dirbti visą savo kadenciją“, – pabrėžė jis.
Bazinių palūkanų normų mažinimas pigina skolinimąsi ir paprastai skatina ekonomiką bei investicijas, o jų didinimas arba išlaikymas aukštuose lygiuose gali padėti sumažinti infliaciją.
Respublikonas D. Trumpas dažnai kritikuoja J. Powellą kaltindamas jį politikavimu.
Rugpjūtį prezidento rinkimų kampanijos metu D. Trumpas užsiminė, kad Baltieji rūmai turėtų turėti „žodį“ nustatant pinigų politiką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!