„Glaudžiai bendradarbiaujame su Rusijos taikdariais, vykdome separatistų demilitarizaciją“, – sakė atstovas spaudai Anaras Eyvazovas žurnalistams Šušoje – sukilėlių tvirtovės Stepanakerto pakraštyje esančiame rajone.
„Mes jau konfiskavome ginklų ir šaudmenų“, – pridūrė A. Eyvazovas praėjus trims dienoms po to, kai Azerbaidžanas anklave surengė žaibišką karinę operaciją, privertęs sukilėlius prašyti taikos ir sutikti nusiginkluoti.
Azerbaidžanas ir Armėnija – buvusios sovietinės Kaukazo valstybės – įsitraukusios į kelis dešimtmečius trunkantį ginčą dėl Kalnų Karabacho ir kariavo du karus dėl šios kalnuotos teritorijos – 10-e dešimtmetyje ir 2020-aisiais.
Per šešias savaites trukusį karą 2020 metais Azerbaidžanas susigrąžino didelę dalį Kalnų Karabacho teritorijų.
Konfliktas tąkart baigėsi Rusijai tarpininkaujant sudarytu susitarimu, pagal kurį Rusija dislokavo kelis tūkstančius taikdarių trapioms paliauboms prižiūrėti.
Azerbaidžano Kalnų Karabacho anklavą, kuriame daugiausia gyvena armėnai, armėnų separatistai kontroliavo nuo karo praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje.
Rusija šiame neramiame regione tradiciškai būdavo Armėnijos sąjungininkė.
Tačiau dabar Maskva yra įklimpusi į karą Ukrainoje ir atsisakė įsitraukti į naujausias kovas.
Pagal ketvirtadienį pasiektą susitarimą dėl paliaubų separatistai sutiko nusiginkluoti.
A. Eyvazovas sakė, kad nusiginklavimo procesas gali užtrukti, nes kai kurie sukilėliai yra atokiuose kalnų rajonuose esančiose bazėse.
„Pirmenybė teikiama išminavimui ir demilitarizacijai“, – pareiškė jis.