Jis pareiškė, kad tikisi, jog Rusijos laidos rodys pagarbą Armėnijos piliečiams ir valstybinei santvarkai.
Pašinianas: prašome pagarbaus požiūrio
Anot jo, prašymas išreiškiamas jau ne pirmą kartą.
„Nemanau, kad norime kažko neįtikėtino. Neįsivaizduoju, kad Rusijoje būtų galima transliuoti televizijos kanalą, kuris vartoja tą pačią leksiką. Tai neįmanoma, apie tai negali būti nė kalbos. Mes prašome pagarbaus požiūrio į Armėniją ir jos interesus“, – cituojamas jis.
Pasak N. Pašiniano, atsižvelgdama į draugiškus santykius su Rusija, Armėnija yra „pasirengusi prašyti penkis ar septynis kartus iš eilės, tada reikalauti“, o jei „šis reikalavimas bus ignoruojamas“, tuomet visi Rusijos televizijos kanalai neturėtų būti transliuojami Armėnijoje.
„Mes jau prašėme ir reikalavome septynis ar daugiau kartų, reikalausime dar du kartus. Jei tai nepadės, tada fiksuosime, koks bus kitas žingsnis“, – nurodo jis.
Armėnija ir NATO susitarė dėl bendradarbiavimo 2024 m. programos
Primename, kad Armėnija ir NATO susitarė dėl bendradarbiavimo 2024 m. programos ir apibrėžė bendradarbiavimo 2025 m. perspektyvas, remdamasi Armėnijos gynybos ministerijos pateikta informacija pranešė „Armenpress“.
Atkreiptinas dėmesys, kad balandžio 23–30 d. Armėnijos ginkluotųjų pajėgų štabo vado pavaduotojas Arturas Jerojanas NATO būstinėje dalyvavo gynybos ministerijos ir NATO švietimo gynybos srityje plėtros programoje. Susitikimo metu buvo aptarti Armėnijos kariuomenės švietimo įstaigoms ir mokymo centrams pagal programą suteiktos pagalbos rezultatai, apibrėžtos naujos bendradarbiavimo sritys.
Arturas Jerojanas taip pat kalbėjosi su NATO kolektyvinio saugumo skyriaus direktoriumi Dacianu-Tiberiu Șerbanu, su kuriuo aptarė šiuo metu vykdomas Armėnijos ir aljanso karinio bendradarbiavimo programas ir jų plėtros galimybes.
Pranešama, kad vasario pradžioje Armėnijos ministras pirmininkas N. Pašinianas pareiškė, kad jo šalis daugiau nebegali laikyti Rusijos savo pagrindiniu gynybos ir kariniu partneriu. N. Pašinianas atkreipė dėmesį, kad Rusija nepadėjo Armėnijai, kai Azerbaidžanas rugsėjį ėmėsi „kovos su terorizmu priemonių“, kad susigrąžintų Kalnų Karabacho kontrolę, po kurių šį regioną paliko daugybė jame gyvenusių vietinių armėnai.
Dar kiek anksčiau Armėnijos ministras pirmininkas N. Pašinianas pabrėžė, kad jo šalis nėra Rusijos sąjungininkė kare prieš Ukrainą.