Nerimą keliantys apklausos rezultatai rodo, kad net 75,5 proc. rusų sutinka su jiems užduotu klausimu „Kokiose šalyse Rusijos Federacija turėtų tęsti karinę specialąją operaciją po Ukrainos denacifikacijos siekiant apsaugoti savo teisėtus interesus“, nurodydami ir Lenkiją.
Apklausoje rusai išdėstė savo požiūrį
Po Lenkijos rusai mano, kad esą „denacifikuoti“ reiktų Baltijos šalis (41 proc.), kitas buvusio Varšuvos pakto šalis (39,6 proc.), Gruziją (32,4 proc.), Moldovą (28,8 proc.).
„Denacifikuoti“ JAV norėtų 0,7 proc. apklaustųjų. Apklausos metu pašnekovai galėjo pasirinkti kelias iš pateiktų valstybių sąrašo.
Neigiamai karinių veiksmų prieš kitas valstybei perspektyvas vertina 13,4 proc. Rusijos gyventojų. 40,6 proc. apklaustųjų sutinka, kad „Rusijos Federacija turėtų priversti kitas šalis atsisakyti pagalbos nuo nacių Ukrainoje palaikymo karinėmis priemonėmis“. 46 proc. apklausos dalyvių abejojo ir nebuvo įsitikinę.
„Bendras apklausą atlikusių darbuotojų įspūdis – sutikę apklausoje dalyvauti rusai yra agresyviai nusiteikę ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš Europos Sąjungą.
Respondentai arba atsisakydavo bendrauti, sužinoję interviu temą, arba deklaruodavo pasirengimą palaikyti tolimesnį Rusijos Federacijos veržimąsi į kitas šalis“, – apklausos rezultatus komentavo „Active Group“ vadovas Andrejus Jeremenka.
Kaip atlikta apklausa?
„Active Group“ yra ukrainiečių sociologijos bendrovė. Atliekant šią apklausą buvo naudojamasi „Viber“ telefoniniais skambučiais, atitinkamai formaliai apklausos metodologijai (buvo atsirinktos gyventojų grupės pagal Rusijos Federacijos regionus, lytį ir amžių).
Sudarant klausimus buvo naudojamos Rusijos viešojoje erdvėje privalomos formuluotės. Todėl vietoje „įsiveržimo“ ar „karo“ apklausoje buvo naudojamos sąvokos „spec. operacija“, o Ukrainos kariai buvo vadinami „naciais“.
Skambinant buvo naudojami laikini telefono numeriai, kad apklausos dalyviams būtų rodomas skambutis iš Rusijos.