Europoje stipriausios ekonomikos šalį apėmė politinė krizė, kai trečiadienį po kelis mėnesius trukusios vidaus kovos subyrėjo O. Scholzo trijų partijų koalicija ir tą pačią dieną Donaldas Trumpas laimėjo JAV prezidento rinkimus.
Centro kairiųjų lyderis O. Scholzas pažadėjo kol kas remtis mažumos vyriausybe ir prašyti sausio viduryje surengti balsavimą dėl pasitikėjimo, veikiausiai atversiančio kelią į pirmalaikius rinkimus kovo mėnesį. Tačiau opozicinė Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir kitos pagrindinės partijos reikalauja, kad O. Scholzas nedelsdamas sudarytų sąlygas naujiems rinkimams. Tokiai pozicijai pritaria ir dauguma rinkėjų, rodo naujausia apklausa.
Visuomeninio transliuotojo ARD užsakymu atlikta apklausa parodė, kad už greitus naujus rinkimus pasisako maždaug 65 proc. rinkėjų, tik 33 proc. palaiko tai, ką siūlo O. Scholzas.
O. Scholzo socialdemokratų (SPD), žaliųjų ir verslui palankių laisvųjų demokratų (FDP) koalicija subyrėjo trečiadienio vakarą, nesutarus dėl ekonominės ir fiskalinės politikos ir O. Scholzui atleidus maištavusį finansų ministrą Christianą Lindnerį iš FDP. Tuomet ši mažiausioji partnerė pasitraukė iš koalicijos.
O. Scholzas tikisi, kad opozicinis CDU ir Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) aljansas padės parlamente iki Kalėdų priimti daugybę įstatymų. Tačiau CDU lyderis Friedrichas Merzas, galimas būsimasis Vokietijos kancleris, paragino nedelsiant surengti balsavimą dėl pasitikėjimo, kad pirmalaikiai rinkimai galėtų būti surengti jau sausio mėnesį. F. Merzas aiškiai pasakė, kad pasiūlys O. Scholzui paramą priimant įstatymus tik tuo atveju, jei kancleris sutiks su šiuo reikalavimu paankstinti balsavimą dėl pasitikėjimo, kitaip jo partija jokiais klausimais su mažumos vyriausybe nesikalbės. CDU lyderis sakė, kad ketvirtadienį pusvalandį trukęs jo susitikimas su O. Scholzu baigėsi jųdviejų „nesutarimu“.