• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alžyro ugniagesiai antradienį kovojo su gaisrais, per kuriuos šioje Šiaurės Afrikos valstybėje žuvo 34 žmonės, nukentėjo namai ir pakrantės kurortai, o didžiuliai miškų plotai virto išdegusiomis dykvietėmis.

Alžyro ugniagesiai antradienį kovojo su gaisrais, per kuriuos šioje Šiaurės Afrikos valstybėje žuvo 34 žmonės, nukentėjo namai ir pakrantės kurortai, o didžiuliai miškų plotai virto išdegusiomis dykvietėmis.

REKLAMA

Liudininkai pasakojo, kad buvo priversti bėgti nuo aukštų liepsnų, o televizijos filmuotoje medžiagoje, paskelbtoje evakavus tūkstančius gyventojų, buvo matyti apanglėję automobiliai, sudegusios parduotuvės, rusenantys laukai ir krūmynai.

Viduržemio jūros regiono pakrantėje įsikūrusio Kabilijos regiono kalnų miškuose siautėjo dideli gaisrai, kuriuos kurstė karšti ir vėjuoti orai. Termometro stulpeliai pirmadienį šoktelėjo iki 48 laipsnių Celsijaus.

Alžyro prezidentas Abdelmadjidas Tebboune'as (Abdelmadžidas Tebunas) pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms, tarp kurių buvo 10 karių, įstrigusių liepsnose Beni Ksiloje, Bedžajos provincijoje, pranešė Gynybos ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai paskelbė apie pažangą gesinant beveik 100 gaisrų, apie kuriuos buvo pranešta pastarosiomis dienomis.

Į pagalbą nusiųsti daugiau kaip 8 000 civilinės gynybos darbuotojų, virš 500 automobilių ir keli orlaiviai.

REKLAMA

„Iš 97 žinomų gaisrų antradienį 8 val. 30 min. (vietos, 10 val. 30 min. Lietuvos laiku) buvo likę tik 15“, įskaitant du labiausiai nukentėjusioje Bedžajoje, per nacionalinę televiziją sakė civilinės gynybos informacijos pareigūnas Karimas Belhafsi.

Vidaus reikalų ministerija tikisi netrukus paskelbti apie visišką visų gaisrų likvidavimą, sakė jis, Bedžajos prokurorui nurodžius atlikti tyrimą dėl gaisrų priežasčių ir galimų kaltininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas nežinoma, kiek žmonių buvo sužeisti, bet daugiau kaip 1 500 žmonių buvo evakuoti, gaisrams nusiaubus 15 provincijų, ypač Bedžają, Buirą ir Džidželį.

Klimato kaita ir sausra

Didžiąją dalį Šiaurės Afrikos regiono alina didelė sausra, vasaros karščiai ir nuolatiniai miškų gaisrai. Prognozuojama, kad stiprėjant klimato kaitai ši tendencija tik stiprės.

Pastarosiomis dienomis dideli gaisrai siautėjo ir kaimyniniame Tunise, ypač Tabarkos regione šalies šiaurės vakaruose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ten dirbusi naujienų agentūros AFP komanda matė didelę žalą ir į pagalbą nusiųstus sraigtasparnius bei vandenį pilančius orlaivius „Canadair“.

Iš pakrantėje įsikūrusio Melulos kaimo valtimis ir sausuma buvo evakuota daugiau kaip 300 žmonių.

Šiaurės ir Rytų Alžyre kiekvieną vasarą kyla miškų gaisrai.

Pernai rugpjūtį per gaisrus šiaurės rytiniame Tarfo regione žuvo 37 žmonės, o 2021-aisiais žuvo 90 žmonių, daugiausia Kabilijoje.

REKLAMA

Ruošdamiesi šių metų gaisrų sezonui, Alžyro pareigūnai dislokavo žvalgybinius dronus ir įrengė daugybę sraigtasparnių nusileidimo aikštelių.

Gegužę vyriausybė paskelbė apie didelio vandenį pilančio lėktuvo pirkimą ir šešių kitų lėktuvų nuomą iš Pietų Amerikos.

Alžyras taip pat užsakė atgabenti iš Rusijos keturis orlaivius gaisrams gesinti, tačiau pranešė, kad jų pristatymas vėluoja dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų