Laureatė gaus aukso medalį, diplomą ir 11 mln. Švedijos kronų (beveik 952 tūkst. eurų) piniginę premiją.
Han Kang yra pirmoji Pietų Korėjos rašytoja, pelniusi Nobelio literatūros premiją.
Nobelio komiteto pirmininkas Andersas Olssonas gyrė jos kūriniuose juntamą „fizinę empatiją pažeidžiamiems“.
Jis sakė, kad Han Kang „unikaliai suvokia kūno ir sielos, gyvųjų ir mirusiųjų ryšius, o dėl poetiško ir eksperimentinio stiliaus tapo šiuolaikinės prozos novatore“.
53 metų Han Kang 2016-aisiais pelnė prestižinę Bookerio premiją už romaną „Vegetarė“. Jame vaizduojama, kaip moters sprendimas nustoti valgyti mėsą turėjo katastrofiškų pasekmių.
Tiek pastarasis, tiek kitas Pietų Korėjos autorės kūrinys „Ateina berniukas“, liudijantis, kad brutali priespauda negali palaužti jautrios žmogaus sielos, yra išversti į lietuvių kalbą.
Kai laimėjo Bookerio premiją, Han Kang sakė, kad rašymas jai „yra būdas užduoti klausimus“.
Apie „Vegetarę“ ji yra sakiusi: „Norėjau klausti apie buvimą žmogumi ir norėjau aprašyti moterį, kuri desperatiškai nebenorėjo priklausyti žmonių rasei ir desperatiškai norėjo atmesti buvimą žmogumi, (žmogumi), kuris vykdo tokį smurtą.“
Praeitais metais Švedijos akademija paskyrė Nobelio literatūros premiją norvegui Jonui Fosse (Jonui Fosei) „už inovatyvias pjeses ir prozą, suteikiančią balsą tam, kas neišsakoma“.
Nobelio literatūros premija jau seniai kritikuojama dėl to, kad per daug dėmesio skiriama Europos ir Šiaurės Amerikos rašytojams, kurie rašo stilistiškai sudėtingą, bet siužeto požiūriu nesudėtingą prozą. Premija taip pat sulaukia kritikos dėl vyrų dominavimo.
Iš kone 120 laureatų tik 18 yra moterys.
Šių metų Nobelio premijų sezonas prasidėjo pirmadienį, kai buvo paskelbta, jog premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Victorui Ambrosui (Viktorui Ambrozui) ir Gary Ruvkunui už mikro-RNR atradimą ir jos vaidmenį potranskripciniame genų reguliavime.
Antradienį paaiškėjo Nobelio fizikos premijos laureatai – jais tapo JAV mokslininkas Johnas J. Hopfieldas ir Geoffrey E. Hintonas iš Kanados už atradimus ir išradimus, įgalinančius mašininį mokymąsi naudojant dirbtinius neuronų tinklus.
Premijos už pasiekimus chemijos srityje laureatai paaiškėjo trečiadienį. Ji paskirta Davidui Bakeriui iš JAV už kompiuterinį baltymų projektavimą bei Jungtinėje Karalystėje dirbantiems Demisui Hassabi ir Johnui M. Jumperiui už baltymų struktūros nuspėjimą.
Itin didelio dėmesio sulaukiančios taikos premijos laureatas ar laureatai paaiškės penktadienį. Apdovanojimų sezoną kitą pirmadienį užbaigs ekonomikos premijos laureato paskelbimas.
Premijos bus įteiktos Osle ir Stokholme gruodžio 10 dieną, kai minimos Alfredo Nobelio mirties metinės. 1896-aisiais miręs išradėjas A. Nobelis šias premijas įsteigė savo testamentu.