Ledo ritulininkų žygis į pergales prasideda nuo rūbinės. Būtent ten ledo ritulininkai ne tik kaupiasi rungtynėms, išgirsta trenerių nurodymus, tačiau ir gauna visą reikiamą pagalbą. Rinktinės nariai puikiai žino, jog bet kurį su ekipuote kilusį klausimą padės išspręsti Mantas Černiauskas ir Christianas Adamis, o jų sveikata ir fizine kondicija padės pasirūpinti rinktinės kineziterapeutai Kotryna Kairytė ir Piotras Dubrovskis.
Jei arenoje į rūbinę žengtumėte prieš pat rungtynes, pirmiausia pastebėtumėte tvarką ir kruopščiai rungtynėms paruoštą kiekvieno ledo ritulininko vietą. Sportininkas šalia savęs visuomet turės tai, ko jam reikės žengiant ant ledo. Viso to nebūtų, jei ne rinktinės techninio personalo kruopštumas.
Dar tuomet kai žaidėjai tik pradeda galvoti apie jų laukiančias rungtynes, M. Černiauskas ir C. Adamis jau būna arenoje. Būtent jų užduotis – pasiruošti rungtynėms taip, kad ledo ritulininkams netrūktų nieko.
Techninio personalo nariai privalo apgalvoti visas galimas problemas, kurios gali kilti, dar iki tol, kol jos tampa realybe, kad šios būtų išspręstos kaip įmanoma greičiau. Tiek ir treniruotėse, tiek ir draugiškose rungtynėse ar juo labiau pačiame čempionate, kiekviena iškilusi problema gali tapti kliūtimi, kurią išspręsti turės rinktinės techninis personalas.
Dėl šios priežasties čempionato planavimas prasideda dar kur kas anksčiau, nei ant ledo įmetamas pirmasis ritulys. Apskaičiuoti ir pasiruošti laukiamiems iššūkiams reikia dar gerokai iki tol, kol jie pasieks rinktinės narius. Būtent todėl itin svarbi patirtis ir gebėjimas numatyti bei staigiai reaguoti iškilus problemai.
Atsipalaiduoti jiems negalima net ir tuomet, kai žaidėjai kaunasi ant ledo. Mantui ir Christianui tenka rūpintis įvairiomis situacijomis: nuo lūžusių lazdų greito pakeitimo iki žaisti neleidžiančių ekipuotės trukdžių.
Pasibaigus rungtynėms – darbas prasideda iš naujo. Tuomet jau tenka ruoštis naujoms rungtynėms, kad ledo ritulininkams kitą dieną atvykus į areną beliktų galvoti apie dar vieną dvikovą.
Lietuvos rinktinė taip pat gali džiaugtis tuo, kad turi jau ne vienerius metus komandos žaidėjus prižiūrinčią kineziterapeutų komandą. Per šiuos metus K. Kairytė ir P. Dubrovskis ne tik prisidėjo prie didžiausių Lietuvos ledo ritulio rinktinės pergalių, tačiau ir užsitarnavo besąlygišką jų pasitikėjimą.
Geriausiai tai atspindi faktas, kad jie nebūna pamirštami ir tada, kai žaidėjai žaidžia savo klubuose. Ne vienas rinktinės narys savo reabilitaciją ir kitus klausimus derina būtent su rinktinės kineziterapeutais, kurių patarimai padeda atsitiesti ir po sunkių traumų.
Su kai kuriais rinktinės žaidėjais jiems dirbti tenka nepriklausomai nuo metų laiko. Atlikdami reabilitaciją rinktinės nariai dažniausiai renkasi būtent šių specialistų pagalbą.
Jų aukštą lygį geriausiai pasako faktas, kad žaidėjų sugrįžimas į žaidybinį ritmą kartais įvyksta kur kas greičiau, nei planuota. Bene geriausiu tuo pavyzdžiu galėtų būti prieš porą metų rinktinėje įvykusi situacija: stovyklos pradžioje riešo lūžis turėjo eliminuoti Mantą Stankių iš rinktinės, bet sunkus darbas, su rinktinės kineziterapeutų kruopščiai suplanuotu reabilitacijos planu bei jų nuolatine pagalba leido gynėjui ne tik atsistatyti, bet ir geros formos išvykti į čempionatą Slovėnijoje.
Bene daugiausiai darbo Kotryna bei Piotras turi rungtynių dieną. Ledo ritulys yra kontaktinis sportas, tad nepaisant žaidėjų ant ledo nešiojamų apsaugų, traumų šiame sporte išvengti neįmanoma. Nedideli sumušimai ir skausmas – neišvengiama profesionalų ledo ritulininkų kelyje.
Dėmesio tada, kai jiems reikalinga pagalba, susilaukia visi rinktinės nariai. Dar prieš rungtynes vieniems iš jų reikalingos procedūros paruošiant organizmą laukiančiam krūviui, o kitiems prireikia pagalbos neutralizuoti iš praeities kovų gautų traumų padarinius.
Situacijų, kai reikia malšinti skausmą žaidėjams netrūksta ir rungtynių metu. Tuomet itin svarbi medikų kompetencija: laiku nustatyti skausmo priežastį bei ją pašalinti. Kartais jų sprendimai būna lemiami žaidėjų pasirodymui ant ledo – jie turi greitai nuspręsti, kokio rimtumo yra trauma ir kaip ji įtakos žaidėjo pasirodymą bei kokia rizika tolimesniam sužeidimui.
Pasibaigus dvikovai kineziterapeutų darbo krūvis dar labiau intensyvėja. Specialios procedūros padedančios atsigauti po gauto krūvio ir patirtų mikrotraumų, priklausomai nuo rungtynių pabaigos laiko, kartais užtrunka ir iki vėlyvos nakties, tad jų darbo laikas iš visų rinktinės narių baigiasi vėliausiai.
Nepaisant sunkaus darbo, dar viena savybė, kuria išsiskiria rinktinės personalo nariai – visus juos galite sutikti spinduliuojančius pozityvu ir gera nuotaika. Tai taip pat labai stipriai prisideda prie bendro rinktinės mikroklimato bei padeda numalšinti kylantį stresą.
Nors „Twinsbet“ arenoje Mantas, Christianas, Piotras ir Kotryna, bei jų darbas liks už kadro, galima neabejoti, jog būtent jų atsidavimas ir atliktas darbas leidžia sklandžiai veikti visam rinktinės varikliui.
Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Twinsbet" arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.