• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas žinomiausių bokso vadybininkų pasaulyje, lietuvis Egis Klimas tokios patirties dar nėra turėjęs. Praėjusią savaitę dvi pirmo ryškumo bokso superžvaigždės, kurioms atstovauja E. Klimas – Oleksandras Usykas ir Vasilijus Lomačenko – nedvejodami grįžo į Ukrainą ir stojo ginti tėvynės nuo Rusijos invazijos.

Vienas žinomiausių bokso vadybininkų pasaulyje, lietuvis Egis Klimas tokios patirties dar nėra turėjęs. Praėjusią savaitę dvi pirmo ryškumo bokso superžvaigždės, kurioms atstovauja E. Klimas – Oleksandras Usykas ir Vasilijus Lomačenko – nedvejodami grįžo į Ukrainą ir stojo ginti tėvynės nuo Rusijos invazijos.

REKLAMA

Prasidėjus karui abu boksininkai buvo užsienyje – O. Usykas Londone su verslo reikalais, o V. Lomačenko Graikijoje, vienuolyne. Nieko nelaukdami jie grįžo į gimtuosius miestus – Kijevą ir Odesą.

Įprastai, grįžę į tėvynę, boksininkai būdavo pasitinkami sausakimšuose oro uostuose, su plakatais, dainomis ir džiaugsmu. Tačiau dabar jiems teko sugrįžti į Rusijos niokojamą šalį, kurioje viskas šluojama nuo žemės, nežiūrint civilių aukų.

„O. Usykas turėjo bilietą iš Londono į Kijevą vasario 24 d., 7 val. ryte. Mes išsiskirstėme vakare miegoti apie pirmą nakties. Jie ryte jau turėjo važiuoti į oro uostą, o aš atsipalaidavęs miegojau. Pabudau 9 valandą, man pasakė, kad Ukrainoje prasidėjo karas, jie yra užpulti. O. Usyko lėktuvas buvo atšauktas, tad išskrido į Varšuvą, iš kurios automobiliu pasiekė Kijevą. Jų kelionė nuo Varšuvos tęsėsi daugiau nei 12 valandų.

REKLAMA
REKLAMA

V. Lomačenko turėjo bilietą vasario 25 d., bet skrydis taip pat buvo atštauktas. Jis skrido iki Bukarešto, su mašina nuvyko iki Dunojaus upės ir su keltu persikėlė į Ukrainą. Ten prie kelto jau laukė tėvas“, – boksininkų kelionę nupasakojo su tv3.lt kalbėjęs E. Klimas.

REKLAMA

Kartu su jais yra žmonos, vaikai ir tėvai, taip pat likę Ukrainoje.

Grįždami į tėvynę abu boksininkai rizikavo viskuo, ką turi – turtais, artėjančiomis pelningomis kovomis ir, žinoma, gyvybe.

O. Usykas praėjusių metų rugsėjį Londone vieningu teisėjų sprendimu įveikė Anthony Joshua bei iškovojo IBF, WBA, WBO ir IBO sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržus.

V. Lomačenko yra buvęs trijų skirtingų svorio klasių pasaulio čempionu.

Tiek O. Usykas, tiek V. Lomačenko yra olimpiniai čempionai, o dabar jų laukė ir naujos, svarbios kovos – O. Usykas turėjo ginti čempionu titulus revanšinėje kovoje su A. Joshua.

REKLAMA
REKLAMA

„Mėginau pakalbėti kažką su jais, kad prarasime kovas, bet abu nusišypsojo ir pasakė: „Gal tu juokauji? Kokios dar kovos, pas mus dabar kitos kovos“, – pokalbius su jais prisiminė E. Klimas.

Jis tik „po fakto“ ir iš interneto sužinojo ir tai, kad abu boksininkai paėmė ginklus į rankas ir įsirašė į teritorinės gynybos dalinius.

„Viską sužinojau po fakto ir iš interneto – pamačiau iš nuotraukų (juokiasi, – aut. past.). Nėra taip, kad jie išėję į karą, šaudosi, eina su granatom prieš tankus. Jie prižiūri senelius, padeda aplinkiniams. Iš ryto atsikelia nuvažiuoja į parduotuves, užperka vandens ir maisto. Moterys gamina visiems aplinkiniams ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrauju su jais – jeigu ne kiekvieną dieną tiesiogiai su jais, tai bent su žmonėmis, kurie šalia jų. Ryte kalbėjausi tiek su O. Usyku, tiek su V. Lomačenko. Tai aš paskambinu, tai jie paskambina“, – teigė lietuvis.

Pasak E. Klimo, šiems ukrainiečiams visiškai nerūpi susikrauti turtai ar čempionų diržai.

„Jiems niekada nerūpėjo pinigai. Jie niekada nesivaikė jų. Jie darė savo darbą, kurį mėgsta. Nė vieno karto nebuvo taip, kad jie prašytų daugiau pinigų. Jie visda buvo patenkinti tuo, ką gauna ir to jiems užtekdavo.

REKLAMA

Galiu tik palaikyti vaikinus. Ne pas kiekvieną pilve būtų tiek jėgos padaryti tokį dalyką. Tai daug ką sako apie žmogų. Kad jie yra labai nusiteikę, nieko nematuoja pinigais. Nežinau už ką jie kovoja – šalį, garbę, šeimą. Jie yra labai tikintys, šeimos žmonės, padedantys aplinkiniams. Iš savo pusės galiu tik palaikyti ir didžiuotis, kad turiu galimybę ne tik atstovauti jų bokso interesus, su jais šnekėtis, bendrauti, būti šalia, švęsti kartu gimtadienius.

REKLAMA

Mes negalime pasakyti, ką jie dabar praeina, kas dedasi jų viduje. Mes negalime perimti kito žmogaus skausmo, kol patys nepajaučiame. Mes negalime išmatuoti jų jausmų, ką jie dabar praeina“, – emocingai kalbėjo E. Klimas.

Jam vargais negalais pavyko įkalbėti O. Usyką duoti interviu JAV žiniasklaidos gigantui CNN – O. Usykas parodė dabartinę savo slėptuvę, kurioje yra visi artimieji ir žmonės, kuriems reikėjo pastogės bėgant nuo karo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš turiu rūsį, kuriame slepiamės išgirdę oro pavojaus signalą. Žinoma, visiems linksmiau, kai esame kartu. Bandome vienas kitą pralinksminti“, – teigė O. Usykas, dėl saugumo nenorėjęs paviešinti, kur yra.

Jis kartu atskleidė, kad nenori, bet jeigu reikės ginti save ir kitus, yra pasiruošęs nužudyti okupantus.

„Jie emocingi žmonės. Jeigu jie bijotų, jie nebūtų grįžę atgal“, – boksininkų atsidavimą tėvynei įvertino E. Klimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų