Detroito „blogiukai“, pravirkdę Holivudo žvaigždes
Bene netikėčiausi NBA čempionai šiame amžiuje – Detroito „Pistons“ krepšininkai. Jie 2003–2004 m. NBA reguliariajame sezone per 82 sužaistas rungtynes iškovojo 54 pergales ir Rytų konferencijoje užėmė 3 vietą.
Vis tik niekas jų nelaikė rimtais pretendentais į titulą iki pat tol, kol... Larry Browno auklėtiniai šokiravo pasaulį ir tapo NBA čempionais. Finalo serijoje „blogiukai“ iš Detroito 4:1 sutaršė Kobe Bryanto, Shaquille‘o O'Neal‘o, Karlo Malone‘o ir Gary Paytono Los Andželo „Lakers“ klubą. Šių auksinių finalų MVP tapo tuometinis „Pistons“ įžaidėjas Chaunsey Billupsas.
Rytų konferencijos ketvirtfinalyje „Pistons: sau iš kelio 4:1 patraukė Milvokio „Bucks“, pusfinalyje 4:3 po varginančios serijos patraukė sau iš kelio Jasono Kiddo į priekį vestą Naujojo Džersio „Nets“, o konferencijos finale 4:2 įveikė Reggio Millerio Indianos „Pacers“.
Prieš kiekvieną seriją, išskyrus ketvirtfinalio etapą su „Bucks“, Detroito krepšininkai buvo vertinami kaip poros autsaideriai, tačiau vis paneigdavo prognozes.
Finalą prieš „Lakers“ Detroitas pradėjo pergale 87:75. Vėliau „Lakers“ atsirevanšavo ir išlygino serijos rezultatą (99:91). Visgi tai buvo paskutinis kartas, kai NBA finale tais metais vyravo lygybė. Trečiosiose rungtynėse „Pistons“ į savo krepšį praleido vos 68 taškus (!), o patys įmetė 88. Ši pergalė reiškė ne tik susigrąžintą iniciatyvą finalo serijoje, bet ir demoralizavo „Lakers“ krepšininkus. Prie kibios gynybos nepratusios NBA žvaigždės buvo išvesti iš kantrybės, pradėjo konfliktuoti tarpusavyje, „Pistons“ laimėjo likusias dvejas rungtynes 88:80 ir 100:87 bei tapo NBA čempionais.
Ši „Pistons“ komanda kartu yra vieni nemėgstamiausių NBA čempionų, kadangi stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje Detroito krepšininkai triumfavo žaisdami itin grubų, kietą ir ties sportine riba balansuojantį krepšinį. Beje, lygiai tokį patį kaip ir devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai 1989 ir 1990 m. taip pat tapo NBA čempionais.
2003–2004 m. auksinėje komandoje žaidė tokie krepšininkai kaip minėtas Ch. Billupsas, Richardas Hamiltonas, Tayshaunas Prince‘as, Željko Rebrača, Bobas Šura, Benas Wallace‘as ir Rasheedas Wallace‘as.
Ši komanda iki pat šių dienų išlieka pavyzdys, jog sporte ir konkrečiai NBA čempionate triumfuoti gali toli gražu ne turtingiausia ar talentingiausia komanda.
Dalaso kaubojai, atidėję pirmąjį LeBrono triumfą
2010–2011 m. Dirkas Nowitzkis vis dar siekė savo pirmojo, o kaip paaiškėjo vėliau ir vienintelio, NBA žiedo. Dalaso „Mavericks“ klubas turėjo realų šansą triumfuoti 2006 m., kuomet finalo serijoje 2:0 pirmavo prieš Majamio „Heat“, tačiau neišlaikė persvaros ir galiausiai pralaimėjo 2:4.
Būtent todėl 2011 m. finalo serija NBA gerbėjams buvo viena gražiausių ir sukeliančių daug emocijų. Tuo metu „Heat“ ekipoje žaidė didysis trejetas, kurį sudarė LeBronas Jamesas, Dwyane‘as Wade‘as ir Chrisas Boshas.
„Mavericks“ komandoje be D. Nowitzkio pirmaisiais smuikais grojo J. J. Barea, Corey Breweris, Caronas Butleris, Tysonas Chandleris, veteraniško amžiaus sulaukę, Jasonas Kiddas, Shawnas Marionas. Predragas Stojakovičius.
Iš esmės tai buvo stiprių NBA vidutiniokų ir vienos superžvaigždės, kuri niekaip nelaimi titulo, komanda.
Jau pirmajame atkrintamųjų etape „Mavericks“ 4:2 įveikė Portlando „Trail Blazers“, 4:0 nukarūnavo tuometinius čempionus „Lakers“, o konferencijos finale 4:1 susitvarkė su Oklahomos „Thunder“. Beje, jai tuomet jau atstovavo jaunieji Kevinas Durantas, James Hardenas ir Russellas Westbrookas.
2011 m. NBA atkrintamosiose „Heat“ sau iš kelio vienodais rezultatais 4:1 patraukė sau iš kelio Filadelfijos „76ers“, Bostono „Celtics“, o galiausiai – MVP sezoną sužaidusio Derricko Rose‘o Čikagos „Bulls“ klubą.
Į NBA finalą „Heat“ atėjo būdami aiškiais favoritais. Jie serijoje pirmavo 2:1, tačiau galiausiai pralaimėjo visas likusias 3 rungtynes ir finalo seriją paliko pabruktomis uodegomis.
LeBronui tai buvo dar vienas skaudus pralaimėjimas finale ir pirmasis, palikus „Cavaliers“ klubą. Savo pirmąjį žiedą Karalius iškovojo 2012 m.
Įdomu tai, kad auksinėje „Mavericks“ komandoje dirbo dirbo lietuvis Alvydas Pazdrazdis. Iš Kretingos kilęs A. Pazdrazdis iki šiol „Mavericks“ klube užima skauto pareigas. A. Pazdrazdis 1992 m. su Lietuvos rinktine laimėjo Barselonos olimpinių žaidynių bronzą, rungtyniavo Vilniaus „Statybos“, „Sakalų“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubuose.
LeBrono dovana gimtajai Ohajo valstijai
2015–2016 m. NBA finalo serijoje San Francisko „Warriors“ pirmavo 3:1 ir... Galiausiai pralaimėjo Klivlando „Cavaliers“ krepšininkams.
Didelę įtaką tam turėjo nesusivaldęs Draymondas Greenas, kuris už nesportinį elgesį buvo priverstas praleisti septintąsias serijos rungtynes. „Warriors“ tai buvo itin skaudus dūris, kadangi būtent 2015–2016 m. sezoną „auksinių valstijų“ klubas reguliariajame sezone pasiekė 73 pergales, taip aplenkdamas legendinės Michaelo Jordano „Bulls“ komandos pasiekimą ir pagerindamas visų laikų NBA rekordą.
„Bulls“ išlieka geriausia visų laikų komanda“, – po „Warriors“ fiasko NBA finale sakė Čikagos žvaigždė Scottie Pipenas.
2016 m. NBA finalo serija prasidėjo dviem įtikinamomis „Warriors“ pergalėmis – 104:89 ir 110:77. Sugrįžusi į namų areną „Cavaliers“ ekipa smogė atgal ir laimėjo 120:90.
Vėliau „Warriors“ 108:97 šventė dar vieną pergalę ir serijoje atitrūko jau 3:1. Kai atrodė, kad „Warriors“ liko sutvarkyti tik formalumus, San Fransicko klubas laimėjo tris kartus iš eilės – 112:97, 115:101 ir 93:89.
Paskutiniame mače pergalingu tapo Kyrie Irvingo metimas. Esant lygiam rezultatui ir prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, K. Irvingas smeigė tritaškį per Stepheno Curry rankas ir išvedė į priekį „Cavaliers“. Visi namuose žaidusių „Warriors“ krepšininkų bandymai gelbėtis buvo nesėkmingi ir „Cavaliers“ pirmą ir kol kas vienintelį kartą klubo istorijoje iškovojo NBA trofėjų.
Po šio finalo emocijų neslėpė ir Ohajo valstijoje gimęs L. Jamesas: „Klivlandai, čia tau!”, – su ašaromis akyse tarė LeBronas.
Intriguojančias NBA atkrintamųjų rungtynes jums patogiu metu stebėkite „Go3“ televizijoje, o savaitgaliais – ir TV6 eteryje.