• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekino žiemos žaidynėse galioja griežti saugumo ir transporto reikalavimai. Visa olimpiada suskirstyta į vadinamuosius tris didelius burbulus, tarp kurių yra susisiekimo linijos. 

Pekino žiemos žaidynėse galioja griežti saugumo ir transporto reikalavimai. Visa olimpiada suskirstyta į vadinamuosius tris didelius burbulus, tarp kurių yra susisiekimo linijos. 

REKLAMA

Štai TV3 komanda gyvena Pekino „burbule“, tad kelionė, pavyzdžiui, į už daugmaž 200 kilometrų nutolusią Džangdziakou olimpinę zoną, kur startuos biatlonininkai ar slidininkai, trunka maždaug tris valandas.

Tenka 50 minučių keliauti specialiai žaidynėms sukurtu greituoju traukiniu. Ši juosta buvusią beveik trijų valandų kelionę traukiniu sutrumpina iki jau minėtų 50 min. Pats greitasis traukiys pasiekia daugmaž 350 km/h.

Dažniausiai visa kelionė užtrunka dar kiek ilgiau vien dėl autobusų laukimo ar elementaraus saugumo, kai norisi tam tikroje vietoje, dėl viso pikto, būti anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių transporto sistema atrodė gana paini. Vis dėlto, po šiek tiek laiko ir keletos dienų kelionių viskas tapo kur kas aiškiau. Tam pasitarnauja ir mandagūs bei labai paslaugūs savanoriai, kurie dažniausiai stovi beveik prie kiekvienos stotelės ir pagelbės išsiaiškinti, kurio autobuso tau galbūt reikia. Bent jau didžioji dalis jų pakankamai gerai moka kalbėti angliškai. Na, bent jau tiek, kad suprastume tarpusavyje paprasčiausius dalykus.

REKLAMA

Tiesa, keliauti tenka ne tik autobusais. Štai norint nukeliauti pas mūsų olimpiečius slidininkus ar biatlonininkus teks važiuoti ir greituoju traukiniu. Iš mūsų viešbučio tenka važiuoti vienu autobusu iki pagrindinio žiniasklaidos centro, iš ten persėsti į kitą, kuris nuveža į traukinių stotį, pavadinimu Qinghe. Iš ten laukia 50 min. kelionė į Taizicheng stotį. Iš ten dar vienas autobusas ir maždaug 20 min kelionė iki ZBC centro, nuo kurio laukia dar viena trumpa kelionė (apie 10 min.).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau viskas vis vien susideda į tai, kad kartais autobusų tenka luktelėti. Dažniausiai jie kursuoja kas 15 arba 20 min.

Pavyzdžiui, visada geriausia užsirezervuoti vietą traukinyje iš anksto, naudojant specialią programėlę. Keliavimas, turint akreditaciją, yra nemokamas. Tiek su traukiniais, tiek su autobusais (jiems registracijos nereikia). Žinoma, šiuo transportu gali naudotis tik akredituoti asmenys, o ne vietiniai gyventojai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, ypač paskutiniai traukiniai, važiuojantys iš netoli kalnuose esančių varžybų vietų į Pekiną dažniausiai būna pilni, kadangi kai kurios rungtys vietos laiku baigiasi gana vėlai, tad neužsiregistravus iškiltų grėsmė negauti bilieto atgal.

Pagrindinė problema turbūt ta, kad traukiniai dažniausiai kursuoja kas valandą, tačiau vakare atsiranda ir dviejų valandų tarpas, pavyzdžiui 19 val. ir 21 val. Yra dar vienas 22 val. traukinys. Vis dėlto tai problema, kadangi daug žiniasklaidos atstovų vyks į biatloninkų, slidininkų varžybas ir natūraliai keliaujančių skaičius bus gana didelis, o traukinio grafikas išlieka toks pats.

REKLAMA

Traukinių stotyje pasitinka būrelis savanorių ir baltais skafandrais apsirengę žmonės. Teko pereiti per apsaugą, kur buvo patikrintas mūsų turimų krepšių ar kuprinių turinys. Tačiau su tuo problemų nėra. Lygiai tokia pati procedūra atliekama ir išeinant viešbučio. Kasdien ar kaskart kai tik nori iš jo išeiti, kadangi savo kojomis palikti viešbučio teritorijos ir kur nors nukeliauti nėra leidžiama.

REKLAMA

Iš mūsų viešbučio į žiniasklaidos centrą autobusai kursuoja kas 20 minučių. Bent jau man asmeniškai per keletą dienų su didesniais autobusų vėlavimais neteko susidurti, tačiau kai kuriems užsienio kolegoms pasisekė kiek mažiau ir jiems vis tekdavo luktelėti. Na, arba jie tiesiog pakliūdavo į tą tarpelį, kai vis tekdavo bent dešimt minučių luktelėti autobuso.

Kelionei pasitarnauja ir informacijoje gauta transporto schema, kuri gana vaizdingai viską nupasakoja. Tiesa, kalbant apie transportą reikėtų atsižvelgti į šaltį, tad ir 10 min. autobuso laukimas, ypač keliaujant į kalnus, kartais nėra labai malonus. Ten kone visada dienos metu vyrauja maždaug -10, o temstant temperatūra nukrenta ir dar labiau.

Specialūs žaidynėms, kuriais naudojasi tik akredituoti asmenys, skirti autobusai žymimi TG ir tam tikrais skaičiais. Yra specialus TAXI, tiesa, jo paslaugomis dar neteko naudotis. 

Apie tai  trumpame vloge.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų