Atrankos turnyrai jau prasidėjo birželio 29-ąją ir tęsis iki liepos 4-osios. Po šešias komandas sugužėjo į Kauną, Splitą, Belgradą ir Viktorija (Kanada).
Kelialapį į Tokiją gaus tik atrankų turnyrų nugalėtojai. Tarp dalyvaujančių rinktinių krepšininkų netrūksta aukščiausio kalibro žaidėjų.
Jau viena ką reiškia NBA žvaigždė Luka Dončičius, kuris bandys atvesti slovėnus į pirmąją olimpiadą šalies istorijoje. Lietuviai savo gretose taip pat turi du NBA bokštus.
Serbai nors neturės naudingiausio NBA žaidėjo Nikola Jokičiaus, bet žvaigždžių pas juos netrūksta. O kur dar kroatų vedlys Bojanas Bogdanovičius, Kanados lyderis Andrew Wigginsas ir graikų veteranai.
Iš viso visose ketveriose atrankose komandoms atstovaus 26 NBA krepšininkai.
Galbūt nedaug kas žino, bet ir Pietų Korėja netgi turi labai įdomų žaidėją, į kurį derėtų atkreipti dėmesį.
Tv3.lt pristato ryškiausias kiekvieno olimpinio atrankos turnyro žvaigždes.
Kaunas:
Luka Dončičius (Slovėnija)
Vienas geriausių pasaulio krepšininkų, žaidėjas, patekęs į pirmąjį NBA penketą. Slovėnų talentas demonstruoja žvėriškus skaičius ir veikiausiai yra ryškiausia visų olimpinių atrankų žvaigždė.
Dalaso „Mavericks“ gretose jis praėjusiame NBA sezone vidutiniškai per mačą pelnydavo 27,7 taško, atkovodavo po 8 kamuolius bei atlikdavo 8,6 rezultatyvaus perdavimo.
Jo žaidimas žavi visus, o pažiūrėti ir stebėti slovėno pasirodymus galės ir lietuviai. Slovėnai savo atrankos mačus žais būtent Kaune.
Bus įdomu stebėti, kiek 22 metų L. Dončičius išlaikė savo puikią formą ir kaip jam seksis ant Kauno arenos parketo. Galbūt tokių žvėriškų skaičių kaip NBA ir nebus, bet galima neabejoti, kad slovėnas yra tokia ryški žvaigždė krepšinio pasaulyje, kad jį stebėti nori daugelis.
Domantas Sabonis (Lietuva)
Vienas iš dviejų rinktinės bokštų į rinktinę atvyksta sužaidęs puikų sezoną NBA pirmenybėse.
Indianos „Pacers“ krepšininkas šiemet NBA per susitikimą vidutiniškai pelnydavo 20,3 taško, dar sugriebdavo 12 atkovotų kamuolių ir atlikdavo 6,7 rezultatyvaus perdavimo.
Jis antrą karjeroje žaidė ir Visų žvaigždžių dienoje. Bus įdomu stebėti jo vaidmenį rinktinėje ir kaip jam seksis išpildyti trenerių štabo norus.
Jonas Valančiūnas (Lietuva)
Lietuvos rinktinės lyderis toks turėtų būti ir Kauno atrankos metu. Memfio „Grizzlies“ aukštaūgis šiemet NBA lygoje fiksuodavo 17,1 taško ir 12,5 sugriebto kamuolio rodiklius.
Jo jėga po krepšiu ir žvėriška kova bus žūtbūtinė norint Lietuvai patekti dar sykį į olimpiadą. Beje, J. Valančiūnas kartu su Mantu Kalniečiu yra vieninteliai šios rinktinės krepšininkai, kurie žaid Londone 2012 m. ir Rio 2016 m.
NBA lietuvių bokštų spindesys Kaune turėtų būti ryškus. Nedažnai sirgaliai gali išvysti tokiu skaičius demonstruojančius žaidėjus vienoje komandoje.
Ra Guna (Pietų Korėja)
Pietų Korėja turi neabejotiną savo lyderį. Natūralizuotas amerikietis itin įdomus žaidėjas. Tvirtai sudėtas, atletiškas, šoklus.
31 metų aukštaūgis prieš dvejus metus pasaulio čempionate fiksavo 23 taškų ir 12,8 atk. kam. vidurkį. Dažnai surengia įspūdingus dvigubų dublių pasirodymus.
P. Korėjos rinktinėje jis išsiskiria viskuo. Jis yra tikras lyderis ir labai įdomus žaidėjas. Veikiausiai nedaug kam girdėtas, bet galbūt tas ir yra gerai, kad visi galės atkreipti dėmesį į šį labai įdomų krepšininką.
Mateuszas Ponitka (Lenkija)
Lenkų lyderis ir pagrindinis atakų variklis. Su juo geru žaidimu lenkai gali tikėtis nustebinti Kaune, kitu atveju bus prasti popieriai.
Sankt Peterburgo „Zenit“ puolėjas Eurolygoje praėjusiais metais vidutiniškai rinko po 8,4 taško, 5,2 atkovoto kamuolio ir 3,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes..
Tiesa, lenką pastaruoju metu kiek stabdė traumos, tad bus labai svarbu, kiek jis bus pilnai atsigavęs atrankoje. M. Ponitka yra tikra lenkų rinktinės žvaigždė.
Tai įdomus, agresyvus, staigus žaidėjas, sugebantis gerai gintis.
Belgradas:
Vasilije Micičius (Serbija)
Naudingiausias Eurolygos žaidėjas su serbais sieks olimpinio kelialapio žaisdami namuose. Asmeniškai gynėjui šis sezonas buvo fantastiškas.
Praėjusį sezoną Eurolygoje jis vidutiniškai rinko po 16,7 taško ir atlikdavo 4,9 rezultatyvaus perdavimo.
Serbai neturės kelių savo žvaigždžių atrankoje, bet vis vien jie yra ryškūs favoritai, o V. Micičius vienas ryškiausių rinktinės narių.
Jis jau prieš dvejus metus Pasaulio čempionate buvo svarbi figūra. Tokios formos buvęs žalgirietis yra puikus krepšininkas, kuris stebėti visada malonu.
Bobanas Marjanovičius (Serbija)
Puikiu humoru jausmu pasižymintis bokštas šiemet vėl apsivilks Serbijos rinktinės marškinėlius.
222 cm ūgio Dalaso „Mavericks“ krepšininkas praėjusiame NBA sezone rinko po 4,7 taško ir atkovojo po 3,9 kamuolio.
Jo ūgis ir dydis bei mokėjimas pritraukti varžovus taps svarbiu serbų ginklu, ypač kai komandoje nebus naudingiausio NBA žaidėjo Nikola Jokičiaus.
Nicolo Melli (Italija)
Italijos veteranas šiemet taps dar svarbesne komandos dalimi. Atrankoje italai neturės Marco Belinelli ir Danilo Gallinari.
Vėliau apie tai, kad atrankoje nežais paskelbė ir Luigi Datome.
L. Datome šiemet NBA sezona praleido Naujojo Orleano „Pelicans“. Nors jo vidurkis siekė tik tris taškus per mačą, bet rinktinėje jo vaidmuo bus itin svarbus.
Jis gali ir išplėsti puolimą, ir pataikyti iš toli. Ties juo varžovai telks gynybą, tad N. Melli turės šansų ir nusimesti kamuolį bei taip kurti situacijas komandos draugams.
Viktorija:
Andrew Wigginsas (Kanada)
„Golden State Warriors“ gynėjas šiemet sutiko padėti Kanadai. Pačiame savo karjeros pike esantis 26-erių gynėjas NBA čempionate šiemet per mačą vidutiniškai rinko po 23,6 taško.
Aplink jį visas žaidimas turėtų suktis ir atrankos turnyre. A. Wigginsas pasižymi puikiu krepšinio supratimu, aštriais prasiveržimais bei universalumu.
Kanada atrankos turnyrą žaidžia namuose, tad A. Wigginsui su kompanija norėtųsi iškovoti bilietą į olimpiada ir pirmą sykį nuo Sidnėjaus žaidynių sugrįžti olimpiadą.
Nickas Calathesas (Graikija)
Prie rinktinės neprisijungus NBA žvaigždei Gianniui Antetokounmpo, patyręs įžaidėjas turės dar didesnę reikšmę. Nuo jo žaidimo priklausys gana daug.
Šarūno Jasikevičiaus Barselonoje muštruojamas 31-erių krepšininkas šiemet Eurolygoje vidutiniškai rinkdavo po 7,8 taško ir atlikdavo 6,5 rezultatyvaus perdavimo.
N. Calathesas olimpinėse žaidynėse dar nėra rungtyniavęs.
Kostas Sloukas (Graikija)
Dar vienas patyręs veteranas bus labai svarbi graikų žadimo ašis. 31-erių įžaidėjas šiemet atstovavo Pirėjo klubui ir per mačą vidutiniškai įmesdavo po 11 taškų ir atlikdavo 6 rez. perdavimus.
Bus įdomu stebėti, kaip jiems su N. Calathesu kartu teks temptis graikus. Jiems abiems būnant aikštėje K. Sloukas dažniau žais antroje pozicijoje, kadangi turi gerą metimą iš distancijos ir po driblingo.
Tai vienas tų jo manevrų, kurie žavi krepšinio sirgalius. K. Slouką sezono pabagoje kiek pristabdė trauma.
Vis dėlto jis vis vien labai pavojingas graikų ginklas. Jo ir N. Calatheso rinktinei reiks kaip niekada.
Tomašas Satoransky (Čekija)
Neabejotinas čekų lyderis ir variklis. Jis su komandos nariais sieks atvesti Čekiją pirmą kartą šalies istorijoje į olimpines žaidynes.
Gynėjas šiemet atstovavo Čikagos „Bulls“ ir per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 7,7 taško ir atlikdavo 4,7 rezultatyvaus perdavimo.
Aukštu krepšinio supratimu pasižymintis 201 cm ūgio įžaidėjas su Janu Veseley sudarys pavojingą tandemą. Puikiai aikštę matantis T. Satoransky sugeba į žaidimą įlieti visus komandos draugus.
Čekų žvaigždės žaidimas visada malonus akiai. Jo, esančio geroje formoje, čekams atrankoje tikrai reikės.
Splitas
Bojanas Bogdanovičius (Kroatija)
Bojanas Bogdanovičius tikrai yra ryškiausia Kroatijos žvaigždė atrankoje. Prieš savus sirgalius su komanda jis sieks pakartoti Rio sėkmę ir žaisti žaidynėse.
Puikiai NBA žaidęs B. Bogdanovičius šiemet Jutos „Jazz“ klube per mačą vidutiniškai pelnydavo po 17 taškų ir atlikdavo 2,2 rez. perdavimo.
Jis kartu su Mario Hezonja turėtų būti rinktinės lyderiai. Tačiau kamuolys neabejotinai dažniau bus pas B. Bogdanovičių, aplink kurį sukasi dauguma kroatų atakų.
Andersonas Varejao (Brazilija)
38-erių veteranas bandys įrodyti, kad vis dar turi parako. Nors fizinė forma banguoja, bet jo meistriškumas leis būti vieni pavojingiausių žaidėjų.
Po klajonių NBA jis keletą metų žaidė Brazilijoje, o šio sezono pabaigoje netikėtai vėl grįžo į stipriausią krepšinio lygą, kur penkeriuose rungtynėse atstovavo Klyvlendo „Cavaliers“
Nors A. Varejao nebėra ta žvaigždė kaip buvo prieš penkerius ar septynerius metus, tačiau jo statusas vis dar čia. Patyręs, sumanus, pavojingas žaidėjas visada žavi savo žaidimu aikštelėje.
Moritzas Wagneris (Vokietija)
Aukštaūgiui teks tempti Vokietiją. Paskutinėmis dienomis paaiškėjo, kad rinktinė liko be lyderio Deniso Schroderio.
Dabar dar daugiau naštos slėgs būtent 211 ūgio centro M. Wagnerio pečius. Orlando „Magic“ klube žaidžiantis krepšininkas šiemet NBA per mača rinko po 11 taškų bei 4,9 atkovoto kamuolio.
24 metų krepšininkas itin įdomus žaidėjas. Nebijantis imtis iniciatyvos, puikiai pataikanis iš vidutinio nuotolio, tačiau jam derėtų pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių.
Vokiečiams tikrai reikės gero M. Wagnerio žaidimo norint bent pagalvoti apie bilietą į Tokiją.
TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės Kauno atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.
Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020.