Trečiadienio vakarą Kaune prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija, kurioje susigrūmė Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Po atkaklios ir pratęsimo pareikalavusios kovos pirmose serijos iki trijų pergalių rungtynėse pergalę 89:88 (19:17; 24:19; 11:20; 23:21; 12:11) šventė Giedriaus Žibėno auklėtiniai.

25

Serijoje iki trijų pergalių „Rytas“ išsiveržė į priekį 1-0. Sekančios rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Vilniuje.

Į pergalę vilniečius vedė Gytis Radzevičius, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir padavė 1 rezultatyvų perdavimą.

Tuo tarpu šeimininkų gretose rezultatyviausias buvo Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje – 21 taškas, 4 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

Kamuolį atkovoję žalgiriečiai nesugebėjo surengti pelningos atakos, o pirmieji taškus po taiklių baudų metimų pelnė svečiai. Giedriau Žibėno auklėtiniai nuo pat pirmųjų minučių bandė kuo greičiau užpulti ir pelnyti taškus, bet greitu tempu jiems atsakė ir Andrea Trinchieri auklėtiniai (6:6).

Įpusėjus kėliniui priekyje buvo svečiai, turėdami 3 taškų persvarą (11:8). Netrukus vilniečiai savo pranašumą jau buvo padidinę iki 7 taškų, tačiau Lukas Lekavičius pataikė tolimą metimą ir vėl sumažino savo komandos atsilikimą. Galiausiai pirmąjį ketvirtį 2 taškų persvara laimėjo „Rytas“ (19:17).

Nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių vyko apylygė kova (21:21), tačiau netrukus vilniečiai vėl išsiveržė į priekį (29:25). Įpusėjus kėliniui „Ryto“ krepšininkai jau buvo suklydę 7 kartus, tuo tarpu žalgiriečiai 4, tačiau nepaisant to, G. Žibėno auklėtiniai buvo priekyje (31:25).

Iki ilgosios pertraukos pradžios šeimininkams nebepavyko priartėti prie svečių, o paskutinėmis sekundėmis paleistas Margirio Normanto metimas dar labiau padidino vilniečių pranašumą (43:36).

Taikliu tritaškiu trečiąjį ketvirtį pradėjo Dovydas Giedraitis, tačiau jo metimas buvo neįskaitytas, kadangi buvo išmestas pasibaigus atakos laikui. Visgi netrukus kauniečių atsilikimą sumažino Demetre Riversas, kuris pelnė du taškus su pražanga (39:43).

Įpusėjus trečiajam kėliniui komandas skyrė 3 taškai (44:47), o šeimininkams dar vis niekaip nepavyko aplenkti svečių. Kėlinio pabaigoje užvirė apylygė kova (54:54), tačiau į lemiamą kėlinį pranašumą išsinešė spurtą 10:2 surengęs „Žalgiris“.

Gerą ritmą pagavę šeimininkai ketvirtąjį kėlinį atidarė taikliu dvitaškiu ir padidino savo pranašumą iki 4 taškų (58:54). Lemiamame kėlinyje viskas apsivertė ir pirmąsias tris minutes A. Trinchieri auklėtiniai laikėsi priekyje (62:57). Prasidėjus lemiamo kėlinio antrajai pusei šeimininkai padidino savo pranašumą iki 8 taškų (67:59). Visgi kėlinio pabaigoje šeimininkai išbarstė savo turėtą persvarą ir vilniečiai išplėšė pratęsimą (77:77).

Pirmieji pratęsime taškus pelnė šeimininkai, tačiau Gytis Radzevičius smeigė taiklų tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį (80:79). Likus dviem minutėms į priekį išsiveržė svečiai, o A. Trinchieri buvo priverstas naudotis minutės pertraukėle (84:87).

M. Echodo du taškai suteikė jo komandai 3 taškų persvarą paskutinę minutę, bet iki minimumo deficitą sumažino D. Giedraitis – 88:89. Po netaiklaus M. Normanto metimo D. Giedraitis sugriebė kamuolį, bet jį iškart perdavė varžovams tiesiai į rankas, o po Gyčio Masiulio netaiklios baudos ištiksėjo paskutiniosios sekundės, po kurių į triumfą pasileido sveičiai ir jų sirgaliai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 26 n.b.), Dovydas Giedraitis 16, Laurynas Birutis 14 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9, Edmondas Sumneris, Kevarriusas Hayesas, Demetre Riversas ir Tomas Dimša – po 6.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (5 atk. kam., 5/6 trit.), R.J.Cole‘as (5 praž., 3 kld., 6 n.b.) ir Justinas Gorhamas (9 atk. kam.) – po 15, Marcusas Fosteris (0/6 trit., 5 n.b.) ir Martynas Echodas (12 atk. kam., 3/10 metimai) – po 12.

SVEIKINIMAI RYTAS - šiemet Jūs LKL ČEMPIONAI !