Vyriausybės nutarimu į prioritetinį vakcinuojamų asmenų sąrašą įtraukti sportininkai ir jų komandos nariai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmąją ketvirtadienį sudarė 82 asmenys. Planuojama, kad antroji grupė bus skiepijama vasario 25 dieną.
Pirmasis COVID-19 vakcina buvo paskiepytas baidarininkas Ignas Navakauskas. Po procedūros sportininkas patikino, kad jaučiasi puikiai.
„Jaučiuosi tikrai gerai“, – sakė jis.
Puikia nuotaika po skiepo išsiskyrė lengvaatletė Airinė Palšytė.
„Kol kas viskas puikiai. Tikrai džiaugiuosi, kad atsirado tokia galimybė. Labai raginu visus, kurie turi tokią galimybę, ja pasinaudoti. Jausmas geras. Reakcijų visiškai nebuvo po skiepo“, – džiaugėsi ji.
Šuolininkė į aukštį taip pat pripažino, kad dvejonių būta, bet viską nusveria galima rizika.
„Visada yra tam tikrų dvejonių, nes vakcina atsirado labai greitai. Iš kitos pusės supranti, kad rizika užsikrėsti yra labai didelė. Kai žinai, kokia yra rizika, nesinori aukoti pasiruošimo“, – sakė A. Palšytė.
Pasak sportininkės, jos tarpe nėra žmonių, kurie stipriai dvejotų ir nenorėtų skiepytis – kiek atsargesni tik vyresni žmonės, ypač treneriai.
„Visi tie, kurie pakankamai logiškai mąsto, pasitiki mokslu, tie didelių dvejonių neturi“, – mano ji.
Vieną pirmųjų į Lietuvos sporto medicinos centrą taip pat atvyko viena tituluočiausių šalies dviratininkių Simona Krupeckaitė, turinti bilietą į Tokijo žaidynes.
Ji paskiepyta „AstraZeneca“ vakcina, po kurio laiko jai reikės ir antro skiepo.
„Kol kas nieko nesijaučia, viskas gerai. Reikės žiūrėti rytoj, bet manau, kad viskas bus gerai“, – po vakcinos įspūdžiais dalinosi sportininkė.
S. Krupeckaitė pripažino, kad abejonių dėl vakcinos buvo – kartu buvo pasirodę ir pranešimų, kad tai gali turėti įtakos sportiniams rezultatams.
„Beabejo, kad svarsčiau ir galvojau. Manau, kad daugelis susimąsto. Yra daug nežinomybės. Mątysime.
Nežinau, ar tikrai jis atsilieps ar ne (sportiniams rezultatams, – aut. past). Dalyvauju WADA (Tarptautinės antidopingo organizacijos) projekte, kuriame paėmė mėginius mūsų ir darys nemažai tyrimų dar. Jie atlieka įdomų tyrimą, kuriame dalyvauju. Matysime, kiek tai atsilieps“, – pasakojo ji.
Nors ir turėjo baimių, S. Krupeckaitė teigė, kad klausimo – skiepytis ar ne – nekėlė.
„Nežinau, tokio klausimo neuždaviau. Man skiepas kol kas dar yra baisiau nei susirgti. Aišku, aš dar nesirgau. Mūsų kolegė Miglė Marozaitė yra susirgusi, jai sudėtinga, sunku atsigauti, kiti sirgo paprasčiau“, – pasakojo dviratininkė.
Ji viliasi, kad kartą jau nukeltos Tokijo žaidynės šią vasarą galiausiai įvyks.
„Tikiuosi, kad jos įvyks. Visi susitvarkys su virusu ir baime. To, kas yra, jau neišvengsime ir reikia išmokti su tuo gyventi. Prisitaikyti tikrai galima ir varžybos tikrai gali vykti“, – teigė ji.
Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių rinktinių kandidatai, jų treneriai bei medikai į prioritetinį skiepijamų asmenų sąrašą buvo įtraukti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu.
Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.