Kauno „Žalgiris“ (3/15) prieš Stambulo „Fenerbahče“ pirmavo 17 taškų, tačiau galiausiai pralaimėjo dar vieną Eurolygos dvikovą, šįsyk rezultatu 67:73.

Tai devintas „Žalgirio“ pralaimėjimas išvykos rungtynėse šį sezoną Eurolygoje – pergalės svečiuose dar nepavyko pasiekti.

Nukraujavę kauniečiai šiame mače atrado netikėtus lyderius – Karolis Lukošiūnas ir Marekas Blaževičius tapo „Žalgirio“ vedė komandą į priekį. M. Blaževičius per 25 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Tai – geriausios jaunojo centro rungtynės per karjerą Eurolygoje ir pirmasis dvigubas dublis.

K. Lukošiūnas su 15 taškų buvo antras rezultatyviausias ekipoje – jis išmetė net 13 tritaškių ir pataikė 5.

Žalgiriečiai trečiajama kėlinyje dar pirmavo net 17 taškų skirtumu, tačiau tada Stambulo ekipa ėmė artėti, kol lemiamu momentu išsiveržė į priekį, o galiausiai itin skaudžiu pasirodė Marko Guduričiaus tolimas metimas. Po jo šeimininkai pergalę įtvirtino baudomis.

„Geros rungtynės. Deja, nepakankamai gerai žaidėme, kad laimėtume. 35 ar 36 minutes žaidėme gerai. Su šita sudėtimi mes tiesiog negalime laimėti lengvai. Turėjome momentų, bet tam, jog laimėtume, turime žaisti protingiau tiek gynyboje, tiek puolime“, – mintimis apie dvikovą dalinosi J.Zdovcas.

Kaip įvertintumėte Karolo Lukošiūno pasirodymą ir progresą?

Kai netenki žaidėjų, jauni žaidėjai gauna progą pasireikšti. Karolis yra vienas iš tų krepšininkų, kuriuo esu labai patenkintas. Neturėjau abejonių, kad jis sužais gerai, nes jis visada žaidžia kietai, laikosi mūsų žaidimo taisyklių. Esu labai laimingas dėl jo.

Blaževičius šiandien atliko dvigubą dublį. Kaip įvertintumėte jo rungtynes?

Nesitikėjau, kad jis tiek laiko žais, nes kurį laiką buvo iškritęs, sirgo. Tačiau šiandien jis atkovojo 10 kamuolių, sužaidė tikrai gerai. Žaidė daugiau nei Joshas.

Kaip tokia situacija galėtų mobilizuoti žaidėjus?

Man patiko mūsų nusiteikimas prieš rungtynes ir ilgosios pertraukos metu. Sakiau prieš mačą savo auklėtiniams, kad čia atvykome tik laimėti. Nežinojau, prieš ką žaisime, nes jie irgi turi traumų bei susirgusių. Tačiau šiandien čia atvykome laimėti, kas ir matėsi aikštelėje.

Koks dabar jūsų tikslas Eurolygoje?

Manau, kad kiekvienas Eurolygos mačas mums yra svarbus. Mūsų tikslas yra nepabaigti paskutiniams. Liko daug rungtynių, turime tobulėti. Pabaigoje pamatysime. Eurolyga svarbi visiems žaidėjams, nes tai aukščiausio lygio turnyras.

Ar specialiai ruošėte žaidimo planą K. Lukošiūnui?

Kaip ir sakiau, Karoliui nesiseka, nes Milaknis šį sezoną žaidžia gerai. Jis nusipelno šanso, dirba tikrai sunkiai. Kartais treneriai būna laimingi, kai yra netekčių, nes kiti žaidėjai gauna progą pasireikšti ir jis ja labai gerai pasinaudojo. – Kas nutiko mačo pabaigoje?

Nukrito koncentracija, pavargome. Vyrauja tendencija, kad kurį laiką gerai ginamės, o tada varžovai pataiko metimą ir visi užsiveda, gerai pasijaučia. Jaučiau, kad esminis momentas buvo Hazero tritaškis. Mes rizikavome, bet jis pataikė ir tas jiems labai padėjo.