Ankstų ketvirtadienio rytą į pusfinalį prasibrovęs ir olimpinį bilietą iškovojęs Aleksas Savickas varžėsi dėl patekimo į 200 m krūtine finalą.

Į pusfinalį lietuvis pateko distanciją įveikęs per 2 min. 9,66 sek. laiką ir 0,02 sek. pranokęs savo karjeros rekordą. Bendroje atrankos dalyvių rikiuotėje panevėžietis šįryt buvo ketvirtas.

Pirmajame pusfinalyje iš 4 takelio startavęs panevėžietis distanciją įveikė per 2 min 10,16 sek. Kurį laiką A. Savickas laikėsi pirmajame trejetuke, tačiau finiše nusileido ir užėmė 5 vietą.

Deja, antrajame pusfinalyje plaukikai parodė įspūdingą greitį, todėl lietuvis liko už finalo borto. Bendroje įskaitoje A. Savickas liko 11-oje vietoje.

„Nemanau, kad startavau per greitai, tačiau plaukimo metu jaučiausi išsiblaškęs. Reikės viską paanalizuoti ir pagalvoti, kaip čia viskas įvyko. Jausmas, kai patenki į pusfinalį jau visiškai kitoks ir tai ypač gera patirtis prieš olimpinius metus.

Per daug neliūdžiu, nes pirmas kartas ir blynas tikrai nemanau, kad prisvilęs. 11-tas pasaulyje, manau tikrai geras rezultatas“, – po plaukimo sakė sportininkas.

Šiandien pusfinalyje taip pat kausis ir Kotryna Teterevkova. 200 m krūtine lietuvė plauks 15.19 val. Lietuvos laiku.