Šį savaitgalį Portugalijoje, Caldas da Rainha mieste, baigėsi U17 Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, kuris tapo istoriniu įvykiu jauniesiems Lietuvos penkiakovininkams.

Lietuvos sportininkas Lukas Luganavičius pasiekė išskirtinį rezultatą, pagerindamas kliūčių ruožo pasaulio rekordą. Jo laikas – 21,13 sekundės – yra 3 sekundėmis greitesnis už ankstesnį rekordą.

Nors šis rekordas yra reikšmingas asmeninis pasiekimas, šįkart jo nepakako prizinei vietai iškovoti. Luganavičius galutinėje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą.

Fechtavimo rungtyje jis pelnė 17 dūrių, papildomai laimėdamas dar 4 dūrius per bonus raundą, tačiau konkurencija fechtavime šįkart buvo itin stipri.

Nugalėtojas, neutralus atletas Akim Gnedtchik, surinko net 28 pergales, pradėdamas itin sėkmingas varžybas. Nors Luganavičius bėgimo ir šaudymo rungtyje, kur jo laikas buvo 8:35,51, lenkė lyderį, to nepakako bendroje įskaitoje.

Nepaisant to, jo pasirodymas rodo didelį sportinį potencialą ateityje. Komandos draugas Liutauras Valeika pasirodė taip pat puikiai, užimdamas 5-ąją vietą ir vos 8 taškais atsilikęs nuo prizinės vietos.

Šis sezonas Liutaurui buvo ypač sėkmingas, atspindintis jo stiprų pasirengimą tarptautinei arenai. Juras Sandanavičius taip pat pasiekė gerą rezultatą, užimdamas 33-iąją vietą tarp 74 dalyvių.

Susumavus individualius rezultatus, Lietuvos komanda komandinėje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą tarp 14 komandų. Vyrų estafetėje Lukas Luganavičius ir Liutauras Valeika iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos komanda puikiai pasirodė kliūčių ruože, užimdama antrąją vietą, nusileisdama tik Turkijos atstovams Arda Meric ir Mahammet Emir Kurtulan.

Lietuvos sportininkai plaukimo rungtyje užėmė 4-ąją vietą, su laiku 1:58,34, o bėgimo ir šaudymo rungtyje pademonstravo išskirtinį greitį, užfiksavę 8:00,58.

Lietuvos sportininkų pasiekimai šiame čempionate liudija puikų jaunosios kartos penkiakovininkų pasirengimą, užtikrinantį stiprią šalies poziciją tarptautinėje šiuolaikinės penkiakovės arenoje. Kitos tarptautinės varžybos ir paskutinės šį sezoną – U19 pasaulio čempionatas, vyks Druskininkuose ir prasidės jau rugsėjo 24 d.