Lietuvos krepšinio rinktinė (2/0) privertė kaip reikiant nervintis sirgalius, bet galiausiai olimpinėje atrankoje įsirašė antrąją pergalę, kai 97:93 palaužė Dramblio Kaulo Krantą (0/1). Po išvargtos pergalės Kazys Maksvytis tikino, kad šiaip ne taip pavyko išgyventi nervų karą, bet kartu pats gavo ir atsakymus į kai kuriuos jį neraminusius klausimus.

17

Ši pergalė lietuviams garantavo pirmąją vietą A grupėje ir bilietą į pusfinalį.

Varžovai nuo pat mačo pradžios parodė, kad nieko lengvo rungtynėse nebus. Iš pradžių jie dar pirmavo minimaliai bet lietuviai paskui sugebėjo išsiveržti į priekį 24:18.

Antrajame kėlinyje atrodė, kad rinktinei pavyks labiau atitrūkti (40:29), bet kelios klaidos gynyboje, varžovų tritaškis paskutinę kėlinio sekundę ir komandos ilsėtis išėjo lietuviams pirmaujant tik 47:42.

Bet trečiajame kėlinyje Dramblio Kaulo Krantas kaip reikiant įsisiautėjo. Lietuviai nesugebėjo prilygti fiziškumu, o varžovai tuo puikiai naudojosi.

Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai pataikė du tritaškius, pridėjo baudos metimus ir pirmavo 67:63. Nisre Zouzoua kėlinį užbaigė dvitaškiu ir Lietuvos rinktinės varžovai pirmavo jau 72:65.

Lietuviai išliko šalia, bet galiausiai mačo eigą perlaužė tik pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Iniciatyvos ėmėsi Domantas Sabonis ir Marius Grigonis. Jų duetas per ketvirtąjį kėlinį surinko 21 iš 32 komandos taškų.

Bet svarbų tritaškį pataikė Lukas Lekavičius, o po jo metimo lietuviai persvėrė rezultatą 83:80. Vėliau lietuviai išlaikė trapią persvarą ir šventė pergalę bei taip neleido Drambio Kaulo Krantui išrašyti mūsiškiams tikros sensacijos.

„Norėjosi geriau, stabiliau. Nors buvo ir pozityvių dalykų, nes sugrįžome į rungtynes. Skyrėsi rungtynės nuo praėjusių, jei ten turėjome bėdų dėl gynybos du prieš du, tai šiandien dėl asmeninės gynybos. Varžovai išprovokavo daug mūsų klaidų, gavome penkias pražangas puolime.

Gera dalis ta, kad laimėjome, bet žaidimo kokybę reikia gerinti“, – po mačo sakė K. Maksvytis.

„Veidos šios komandos piešiasi, esame puolimo komanda, bet, aišku, vis vien varžovams leidžiame įmesti per daug. Turime tai keisti “, – pridūrė treneris.

Ar tai, kad varžovai vakar ilsėjosi, galėjo būti papildomas faktorius?

Galėjo. Jie šviežiasni, matė mus žaidžiančius, o mes ne. Matėme dvejas prastos kokybės draugiškas, kažkiek tai galėjo turėti įtakos.

Ar tai yra pastangų gynyboje trūkumas ar ir kiti dalykai?

Ir tas, ir tas. Dar esame ieškojimo kelyje ir tikiuosi, kad šie du mačai pasitarnaus kaip papildomos kontrolinės. Tikiuosi, kad po šių kelių dienų pertraukos būsime geresni.

Ar pusfinalyje ir finale naudosite panašią rotaciją ar ji trumpės?

Trumpės. Vis dar ieškome žaidėjų, kurie žaidžia geriau, bandome įtraukti kol kas ir prasčiau atrodančius. Manau, kad dar rezervo turime nemažai.

Dėl rotacijos klausimų mažiau dabar jau turite sau pats?

Gavome pakankamai dėl jų atsakymų. Sužinojome, koks penketas veikia.

R. Jokubaitis nežaidė ketvirtajame kėlinyje. Kokios bėdos jį kamavo šiandien?

Padarė kelias klaidas ir nusprendėme žaisti su Luku. Ir sprendimas pasiteisino. Bet aš tikiu, kad Rokas yra vienas iš mūsų rezervų.

D. Sabonis sėdėdamas ant suolo vis šaldė Achilą. Ar kamuoja traumos?

Ne, jau buvo užduotas šis klausimas. Jis nori tiesiog laikyti savo koją šiltą.

Tadas Sedekerskis pradėjo mačą starto penkete, bet vėliau ilgam sėdo ant suolo gavęs kelias pražangas. Ar tai buvo pražangų klausimas ar žaidimas netenkino?

Pradžioje pražangų klausimas, paskui nuo suolo gerai įėjo Ąžuolas Tubelis. Pirmoje pusėje taip ir nežaidė, o paskui po pertraukos jau ir sunku įsivažiuoti.

Gražiausios rungtynių akimirkos:

K. Maksvytis prakalbo apie pusfinalį ir įvertino kai kurių žaidėjų pasirodymus

Edgaras Ulanovas startavo neblogai, vėliau sėdo ant suolo nuo trečio kėlinio vidurio iki ketvirto. Kodėl?

Turbūt padarėme klaidą. Jis šiandien žaidė gerai, buvo vienas stabiliausių mūsų žaidėjų.

Pusfinalyje laukia Italija arba Puerto Rikas. Kuri komanda būtų palankesnė?

Su abejoms reikės žaisti arba pusfinalyje, arba finale. Turime patys gerinti savo žaidimą ir ypač gynyba.

Ar nėra nerimo prieš pusfinalį?

Gal kaip tik gerai, kad tokie mačai buvo dabar.

Kas nepavyksta Deividui Sirvydžiui? Šiandien į žaidimą įsiliejo sunkiai.

Manau, kad jis bus geresnis šiame turnyre. Iš mūsų pusės nesvarbu, kad prameta metimus, jie ateis. Turi būti kantrus ir pagerinti gynybą.

Trys nesportinės pražangos ketvirtajame kėlinyje, buvo priekaištų teisėjams. Ką apie jū darbą šiandien galėtumėte pasakyti?

Nereikia į juos koncentruotis, varžovai tiesiog buvo šviežesni už mus. Šiek tiek mus ir išerzino ir prisidarėme baudų.

Kas dabar svarbiausia per šias kelias dienas?

Pailsėti, gerai pasiruošti rungtynėms. Dabar jau mes turėsime vienos dienos poilsio persvarą ir tikėsimės, kad ją išnaudosime pusfinalyje.

L. Lekavičius prisijungė prie lyderių

Nervingos rungtynės, Lietuvai irgi nerami naktis. O ant trenerių suolo ar daug buvo emocijų ir nervų?

Yra emocijų aug, didelis trenerių štabas, reikia su juo susitvarkyti. Kiekvienas štabas formuojasi naujai, išmoksti dirbti kartu. Mes turime gerą štabą, tad tikiu, kad išmoksime ne tik dirbti, bet ir laimėti kartu.

Šiandien pakankamai ilgai teko vytis varžovus. Ar tai geras testas, ar labiau nerimas dėl jūsų paties tokio žaidimo?

Geras testas mums. Visų pirma, negalime savęs įstumti į tokią situaciją, visų antra, gerai, kad nepasiduodame.

Kaip šįvakar apibūdintumėte L. Lekavičiaus žaidimą?

Ėmėsi iniciatyvos, kūrėme jam situacijas. Puolime gal daugiau žaidimas sukosi apie Marių ir Domą, dar prisidėjo Lukas ir daug kas išsisprendė puolime.

Karščiausios trenerių ir žaidėjų emocijos:

Į olimpiadą gal ir papuls. Tas laimėjimas ir bus. Dimša labai gerai žaidžia. Dar daugiau dimšu pajieskoti. Gal ir medaliai bus. Kodėl snaiperio Lukošiuno nepakvietė.?
vienerioa rungtynės ir visi galės mauti atostogauti į Maljorkas. Pakentėkit, nedaug liko.
ryt prašiksim ir valio.Darbenu fisrukas lauk,zydelis pas zydelka,luzeriai pas mergas.