Apie bendrą Galil Eliono „Hapoel“, Ness Zionos „Ironi“ ir Herclijos „Bnei Herzliya“ sprendimą paskelbė pastarojo klubo atstovai.
„Kaip klubai su garbinga praeitimi FIBA turnyruose, tikėjomės daugiau supratingumo dėl pastarųjų įvykių. Laikais, kai krepšinis galėtų tapti taikos tiltu, sujungiančiu žmones ir kultūras, esame nusivylę, kad negavome galimybės pereiti šiuo tiltu.
Atsiprašome savo gerbėjų, kuriems tikėjomės suteikti vilties ir pabėgimo nuo sunkios realybės. Mes stengėmės kiek galėjome ir tikimės kuo greičiau sugrįžti reprezentuodami Izraelį bei mūsų gerbėjus“, – rašoma „Bnei Herzliya“ pranešime.
Eurolygos, Europos taurės ir FIBA Čempionų lygoje rungtyniaujantiems klubams sulaukus išlygų ir rungtynių nukėlimų, Herclijos ekipa skundžiasi tokios malonės negavusi.
Pasak klubo atstovų, buvo sutarta visus namų mačus žaisti Kipre, tačiau FIBA iškėlė neįmanomus reikalavimus – tris grupės mačus būtų reikėję sužaisti lapkričio 6–17 dienomis, rengiant ne daugiau nei vieną susitikimą per savaitę, o tai nėra matematiškai įmanoma.
בצעד תמוה מאד וללא כל בקשה מאיתנו הקבוצות, אלא תוך ניצול ציני לפנייה של האיגוד הישראלי למקבילתה הקפריסאית - שסיפקה מכתב בו תנאים בלתי אפשריים לקיום המשחקים אצלה - פיב״א נתנה את אישורה רק למתכונת זו,
REKLAMAREKLAMA— Bnei Ofek Dist Herzliya | בני הרצליה (@BHerzliya) October 30, 2023
Maža to, klubams nebuvo leista bazuotis Kipre – buvo reikalaujama, kad į šalį jie atskristų likus ne daugiau nei parai iki rungtynių ir paliktų ją kitą dieną po mačo. Atkrito ir panašus planas Bulgarijoje, nors šios šalies krepšinio atstovai buvo pasirengę padėti.
Izraelio klubai turnyrą palieka taip ir nesužaidę nė vieno mačo – į lentelę įrašytas tik Galil Eliono komandai skirtas techninis pralaimėjimas.
FIBA šiuo atveju tapo savo sudėlioto formato įkaite – šios organizacijos rengiamoje Europos taurėje pirmasis etapas finišuoja lapkričio 22-ąją, antrasis prasideda jau gruodžio 6-ąją, tad nukeltiems mačams tiesiog neliko vietos.
FIBA Čempionų lygos tvarkaraštis yra kiek lankstesnis – pirmasis etapas tęsis iki gruodžio 20-osios, tad Holono „Hapoel“ ir Jeruzalės „Hapoel“ sulaukė palankesnių sąlygų. Pastaroji ekipa, kaip ir Tel Avivo „Maccabi“, karo metu kraustosi į Belgradą.