• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NBA lygoje prasidėjo pačių įdomiausių kovų įkarštis, tačiau lietuvių batalijose jau neišvysime. Visi mūsų šalies atstovai savo sezonus už Atlanto jau baigė.

NBA lygoje prasidėjo pačių įdomiausių kovų įkarštis, tačiau lietuvių batalijose jau neišvysime. Visi mūsų šalies atstovai savo sezonus už Atlanto jau baigė.

REKLAMA

Šiemet NBA lygoje žaidė penki lietuviai, tiesa, kai kurie jie ant parketo buvo pasirodę vos kelis kartus, kiti gi džiugino įspūdingu žaidimu.

Į atkrintamąsias pateko vienintelis Jonas Valančiūnas su Naujojo Orleano „Pelicans“. Ikiatkrintamųjų etapą praėję „pelikanai“ Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje kovėsi su geriausia šio sezono NBA komanda Fynikso „Suns“.

Nors daugelis NBA ekspertų prognozavo gana lengvą Fynikso ekipos pergalę, gal net sausu rezulatu, tačiau JV su „Pelicans“ nustebino solidžiu žaidimu ir iškovojo dvi pergales.

Kitų lietuvų ekipoms prasibrauti į atkrintamąsias nepavyko. Domantas Sabonis su Sakramento „Kings“ Vakaruose liko dvyliktoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Igno Brazdeikio atstovaujama Orlando „Magic“ Rytuose užėmė penkioliktąją vietą, o epizodiškai žaidusio Arnoldo Kulbokos Šarlotės „Hornets“ pralaimėjo ikiatkrintamųjų varžybų pirmajame etape.

REKLAMA

Deividas Sirvydis turėjo mažą šansą „Pistons“ gretose ir sužaidė vos tris mačus. O komandai sezonas vėl susiklostė prastai ir Rytuose jie liko priešpaskutiniai 14-ti.

Tv3.lt siūlo ažvelgti, kaip šiemet sekėsi kiekvienam iš lietuvių ir kokios jų perspektyvos jau kitame NBA sezone.

Jonas Valančiūnas (Naujojo Orleano „Pelicans“).

J. Valančiūnas sužaidė geriausią savo sezoną NBA lygoje. Aukštaūgis reguliariajame sezone rinko po 17,8 taško, 11,4 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Serijoje su „Suns“ jo statistika per mačą siekė 14,5 pelnyto taško, 14,3 atkovoto kamuolio bei 3 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“ tikrai turėjo pavargti stabdant varžovus, tarp jų ir solidžiai žaidusį milžiną iš Utenos.

JV tai buvo pirmasis sezonas Naujajame Orleane. Ir dar koks sezonas. Lietuvis pasižymėjo solidžiu pataikymu – bendras taiklumas siekė 54,6 proc. Tritaškius jis svaidė 36,1 proc.. taiklumu, baudas – 82 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo dominavimą po krepšiu J. Valančiūnas įrodė sezone suringdamas net 50 dvigubų dublių. Už jį daugiau surinko tik NBA žvaigždės Nikola Jokičius ir Rudy Gobertas.

O kur dar jo šou mače su Los Andželo „Clippers“, kai lietuvis gerino asmeninis rekordus ir tose rungtynėse pataikė net septynis tritaškius. Visus juos iš eilės ir per pirmąją susitikimo dalį.

REKLAMA

JV apskritai buvo tikras galiūnas ir ten, kur turi juo būti –  po krepšiu. Kontraktą turintis ukštaūgis liks „Pelicans“ gretose ir kitam sezonui.

Apie lietuvio sezoną NBA su portalu tv3.lt kalbėjęs „TV3Sport“ komentatorius ir akylai batalijas už Atlanto stebintis Rytis Vyšniauskas tikino, kad J. Valančiūnas išsikovojo savo vietą komandą, tačiau ateityje jo vaidmuo gali keistis dėl vieno faktoriaus.

REKLAMA

„Nėra požymių, kad Jono žaidimo kreivė leidžiasi. Pasikeitė komanda, bet iš esmės panaši aplinka yra ir Naujajame Orleane. Komanda gana jauna, žiūrinti į ateitį. Klausimas tik tas, ar kitąmet išvysime jau Zioną Williamsoną. 

Idėja pasikviečiant Joną ir buvo, kad jam ir Zionui esant lietuvis padės išplėsti aikštelę, pridės agresyvumo, kovos. Bet Ziono šiemet dėl traumų nebuvo“, – sakė R. Vyšniauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jonas per pirmą sezono pusę net per gerai metė tritaškius. Paskui ta statistika susigulėjo ir jau tapo daugmaž tokia, kokios ir galima tikėtis. Aišku, jis puikiai dominuoja po krepšiu, ypač jei varžovai žaidžia mažesniais penketais. Renka savo statistiką, turi aiškius pliusus. Su „Suns“ gal buvo kiek kitaip, nes prieš save turėjo Deandre Aytoną, prieš kurį žaisti nebuvo lengva.

Bet Jono ateitis ir vaidmuo kitąmet priklausys nuo to ar grįš Z. Williamsonas. Treneris Jonu pasitiki, mato jį svarbiu žaidėju, bet jei grįš tokia žvaigždė kaip Z. Williamsonas žaidimas kažkiek keistųsi, teks prisitaikyti kai kuriose situacijose“, – pridūrė R. Vyšniauskas.

REKLAMA

Domantas Sabonis (Sakramento „Kings“)

Mainų būdu vasario pradžioje „Kings“ atsidūręs D. Sabonis išlaikė panašų žaidimą kaip ir Indianoje. 26 metų lietuvio statistika šiemet per 34 minutes siekė 18,9 taško, 12,3 atkovoto kamuolio ir 5,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Kings“ šiemet turėjo akivaizdžių problemų komplektacijoje, tad nenuostabu, kad nužygiuoti toliau NBA nepavyko. D. Saboniu trūksta geresnių partnerių šalia jo. 

REKLAMA

Nors buvo klausimų ar lietuvis sugebės rodyti panašų žaidimą kaip Indianos „Pacers“, tačiau aukštaūgis stabilumą išlaikė.

Vis dėlto chaosas Sakramento klubo valdyme kelia klausimų, kokia yra D. Sabonio ateitis.

„Jis gerai įsiliejo į komandą. „Pacers“ šiaip tikėjosi gero sezono, bet galiausiai sezonas tapo nusivylimu, tad paskui vadoyvybė ėmėsi permainų. Iš pradžių man gal keistai atrodė šie mainai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet kad Domas atėjęs išlaikys savo lygį tai buvo aišku nuo pradžių. Jis yra patyręs, universalus žaidėjas, turintis savo vardą. Pridės komandai jėgos. Apskritai jam nebūtų bėdos įsilieti į bet kurią komandą. 

Bet Sakramentas yra tokia chaotiška organizacija. Norėtųsi, kad D. Sabonis žaistų tokiame klube, kuris kovoja dėl kažko atkrintamosiose“, – apie D. Sabonio situaciją komentavo sporto komentatorius R. Vyšniauskas.

REKLAMA

Paklausus, ar egzistuoja tikimybė, kad tokioje nestabilioje organizacijoje kaip Sakramente lietuvis vėl gali būti išmainytas, R. Vyšniauskas atsakė: „Visko gali būti. Nors klubo vadovai po mainų sakė, kad jie atsiveža jį tam, kad lietuvis būtų lydeiriu. Bet niekada negali žinoti, kaip viskas gali pasikeisti“.

„Tačiau aišku, kad norėtųsi matyti D. Sabonį geresnėje komandoje. Na, bet Sakramente bent jau kur kas šilčiau nei Indianoje“, – šypsodamasis sakė R. Vyšniauskas.

REKLAMA

Ignas Brazdeikis (Orlando „Magic“)

Orlando „Magic“ atstovaujantis 23 metų puolėjas sezono pabaigoje gavo itin daug laiko pasireikšti. Sezoną pradėjęs G lygoje jis vėliau vis dažnau išbėgo ant parketo ir NBA.

Jis iš viso sužaidė 42 mačus ir vidutiniškai per 13 minučių pelnydavo po 5 taškus, atkovodavo 1,7 kamuolio ir atlikdavo po vieną rezultatyvų perdavimą.

Sezono pradžioje krepšininkas atliko tik epizodinį vaidmenį. Vis dėlto paskutinėje sezono atkarpoje I.Brazdeikis gavo žaisti kur kas daugiau minučių. Dažnai aikštėje praleisdavo 25 ar 30 minučių.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinėse penkeriose sezono rungtynėse I. Brazdeikis visada pelnydavo dviženklį taškų skaičių. Viename iš susitikimų jis įmetė ir 20 taškų, taip vos nepagerindamas savo asmeninio rezultatyvumo rekordo NBA lygoje, kuris yra 21 taškas.

Krepšininkas tikrai atkarpomis rungtyniavo labai solidžiai ir atrodo, kad galbūt užsitarnavo vaidmenį komandoje kitais metais būti bent jau tuo nuo suolo kylančiu žaidėjų, kuris gali įnešti šviežumo.

Vis dėlto, anot R. Vyšniausko, į tas I. Brazdeikio minutes sezono pabaigoje reikia žiūrėti atsargiai, kadangi klubas tada jau dėl nieko nekovojo.

„Jei žiūrėsime tik į statistiką, tai sezonas jam buvo geras, bet reikia matyti platesnį kontekstą. Komanda pabaigoje sezono jau ekspermentavo, gaudavo pasireikšti visi. Pirmoje pusėje, kai dar „Magic“ bandė dėl kažko kovoti, I. Brazdeikis nežaidė arba tą darė labai epizodiškai.

Tad visą jo situacija galima vertinti dvejopai. Vargu, ar skautai labai žiūri į tas minutes tokiu sezono metu, kai komanda nekovoja visiškai dėl nieko“, – sakė NBA batalijas sekantis R. Vyšniauskas.

„Magic“ klubas sezone iškovojo vos 22 pergales, patyrė 60 nesėkmių ir liko paskutiniai Rytų konferencijoje.

„Bent jau man asmeniškai sunku paskyti, kokios yra tikrosios I. Brazdeikio galimybės, kur yra jo lubos. Būtų įdomu jį Europoje stebėti. Nors, aišku, suprantamas krepšininko noras žaisti NBA.

REKLAMA

Bet tas migravimas tarp G lygos ir NBA nieko gero neduoda. Gal trumpai, bet ilgesnėje perspektyvoje tikrai ne. Sunki situacija. Aišku, kad I. Brazdeikis nori išsikovoti rimtą, stabilų kontraktą, bet sunku pasakyti, kuri, pavyzdžiui, atkrintamųjų komanda norėtų jo savo gretose“, – I. Brazdeikio perspektyvas aptarė R. Vyšniauskas.

Arnoldas Kulboka (Šarlotės „Hornets“)

A. Kulboka tarsi ir buvo „Hornets“ narys, tačiau ant parketo pasirodė vos tris kartus. Krepšininkas didžiąją sezono dalį buvo siunčiamas į G lygą, kur demonstravo gerus rezultatus.

Kovo pabaigoje 24-erių lietuvis viename iš mačų pelnė 35 taškus taip pagerindamas savo karjeros rezultatyvumo rekordą.

Krepšininkas po mačą NBA lygoje sužaidė spalį, gruodį, paskui dar sykį ant parketo pasirodė jau baigiantis sezonui balandžio 10-ąją.

Tiesa, įdomu tai, kad per minėtus tris susitikimus taškais jis nepasižymėjo. A. Kulbokos ateitis lieka neaiški. Akivaizdu,kad Šarlotėje jo ateitis miglota, vargiai ties juo rizikuos ir kita NBA komanda. Nebent pats krepšininkas vasaros stovyklose sugebės itin nustebinti.

Tuo labiau jam jau 24-eri, krepšininko karjera nėra ilga, tad reikia apsispręsti ar dar verta kabintis NBA, ar derėtų sugrįžti į Europą.

REKLAMA

„Europoje jis žinomas krepšininkas, žaidė gerai, tad, jei norės grįžti, tikrai turės pakankamai pasiūlymų. O NBA pabandyti reikia, kodėl gi ne? Per šiuos metus manau išmoko tam tikrų dalykų, pamatė tą lygos virtuvę iš arti, patobulėjo. Didelis akcentas NBA dedamas individualiam žaidėjų tobulėjimui, ten yra puikūs treneriai.

Nesakyčiau, kad šie metai jam yra tarsi „išbraukti“, – apie A. Kulboką sakė sporto komentatorius R. Vyšniauskas.

Vis dėlto, anot jo, krepšininkui derėtų vasarą rimtai įvertinti situaciją. Kadangi G lygoje užsibūti prasmės nėra.

„Reikės įsivertinti ar mato save rimtoje kovoje dėl stabilios vietos kažkurioje komandoje. Kiek tas procesas ir mėtymas į G lyga tęsis. Nes ten pažaisti sezoną gal ir gerai, bet užsibūti du ar tris metus tikrai nereikia. Netgi gali atbukti nuo taktinio krepšinio, kadangi G lyga žaidžiamas visiškai individualus krepšinis, visi stengiasi pasirodyti kuo geriau“, – pridūrė R. Vyšniauskas.

Deividas Sirvydis (Detroito „Pistons“)

Krepšininkas vis dar bando įsitvirtinti NBA lygoje, tačiau ir šio lietuvio ateitis labai neaiški. Lietuvis 2019-ųjų NBA naujokų biržos buvo pašauktas 37-tuoju šaukimu. Sezoną dar žaidė Jeruzalės „Hapoel“, o paskui išvyko laimės ieškoti už Atlanto.

REKLAMA

Karjerą NBA krepšininkas pradėjo Detroito „Pistons“, tačiau praėjusią vasarą buto atleistas. Tada prasidėjo blaškymasis į G lygą.

Galiausiai lietuvis sulaukė dar vieno šanso, kai prieš praėjusias Šv. Kalėdas „Pistons“ jam pasiūlė trumpą dešimties dienų kontraktą.

Per trejas rungtynes 21 metų gynėjas aikštėje praleido 25 minutes, pelnė 3 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

D. Sirvydis tikrai norėtų dar pabandyti įsitvirtinti NBA. Tą tikrai dar galima bandyti dar sezoną, bet ar lietuvis apskritai turi rimtų šansų? Ypač kai krepšininkas šiuo metu neturi NBA kontrakto.

G lygoje D. Sirvydis per mačą vidutiniškai fiksavo 12,5 taško, 3,9 atkovoto kamuolio ir 1,2 rezultatyvaus perdavimo rodiklius.

„Jei A. Kulboką matėme Europoje žaidžiantį ir žinome, koks jis daugmaž yra žaidėjas, tai D. Sirvydis bent jau man išlieka mįslė. Pamename tas kelias neblogas atkarpas, kai jis žaidė Vilniuje, bet ir ten jis nebuvo išreikštas komandos lyderis. 

Trumpas laikas „Hapoel“ irgi nieko itin neparodė. Nors G lygoje jis atrodė patobulėjęs, išsimetė daug metimų. Tačiau vis vien, jeigu tokioje situacijoje, kai „Pistons“ dėl nieko nekovoja, leidžia žaisti daugeliui nemažai minučių, perdaro komandą, negauni nei kiek pasireikšti, tai yra signalas.

REKLAMA

„Pistons“ ir „Magic“ yra panašioje situacijoje. Bet vienur I. Brazdeikis gavo bent jau tas minutes kažką parodyti,  o D. Sirvydis Detroite to negavo. Tai jam nieko gero nežadanti situacija“, – D. Sirvydžio perspektyvas komentavo R. Vyšniauskas.

Pasak krepšinio kovas atidžiai stebinčio komentatoriaus, D. Sirvydis dar pakankamai jaunas krepšininkas, tad tikrai galėtų sugrįžti į Europą, o ten užsirekomendavus atsivertų ir šansas ateityje vėl bandyti laimę NBA.

„Čia ir yra didžiausias klausimas. Kiek save vertina D. Sirvydis ir kaip mato situaciją. Kol kas negali sakyti, kad, pavyzdžiui, jis yra Eurolygos lygio krepšininkas. Gal ir verta sugrįžti, žaisti Europoje, o paskui tikrai gali vėl atsirasti galimybę dar sykį pabandyti įsitvirtinti NBA“, – tikino R. Vyšniauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų