Daugkartinis Muay Thai ir bušido turnyrų nugalėtojas, 2004-2005 metų pasaulio ZST „Grand Prix“ čempionas R. Morkevičius 2016 metais grįžtantis iš treniruotės buvo pražudytas samdomo žudiko kulkos, o sportininko bičiuliai iki šiol noriai dalijasi pasakojimais apie geriausią kauniečio erą – tuos penkiolika metų, per kuriuos buvo pasiektos didžiosios karjeros pergalės.
„Galima įvardinti, kad ta auksinė R. Morkevičiaus era yra nuo 2000-ųjų iki 2015-ųjų, aišku su pakilimais ir nuosmūkiais, bet ji buvo“, – pasakojo pirmasis kovotojo treneris Marius Misiūnas.

Anksti išsiskyrė iš bendraamžių
Pasak su R. Morkevičiumi dirbusių trenerių, nuo mažens Remyga turėjo labai didelę sprogstamą jėgą ir nors technika jį lenkdavo kai kurie kiti jaunieni „Titano“ sporto klubo kovotojai, tačiau jos trūkumą kompensuodavo didžiule energija.
„Sena „Titano“ salė ir būdavo lubos apie 2,5 metro, tai jis įsibėgėdavo salėje pašoka ir su kojomis paliečia lubas. Jis man būdavo kažkur iki ausies ir kažkaip protu nesuvokiama, nes tu pats su ranka nepasieki, o jis pasiekia su koja pašokęs, tai ant kiek turėjo tą sprogstamąją jėgą“, – antrojoje serijoje pasakojo Muay Thai kovotojas ir geras R. Morkevičiaus draugas Sigitas Gaižauskas.
M. Misiūnas prisimena, kad Remyga daug kas būdavo linkęs nuvertinti dėl jo mažo ūgio, bet tai dažnai jo oponentams smogdavo antru galu.
„Atsimenu vieną kovą Japonijoje, kur jis kovojo su Olandijos sportininku, o olandų sportininkai tikrai garsėja savo technika ir pasiekimais. Tas olandų sportininkas sakė, kad matau kitame ringo kampe vaiką, nes jis sverdamas 65 kilogramus kovodavo 71 kilogramo svorio kategorijoje. Didelė kovotojų dalis būdavo 6 kilogramais už jį sunkesni. Sakė jis, koks čia prieš mane vaikelis stovi, bet ta kova truko 7 sekundes.
Jis tiesiog metėsi link jo ir paskui tas jo priešininkas sakė, kad nieko nesupratau, absoliučiai nieko, nei iš kur, nei kaip tie smūgiai. Vat jis toks būdavo, jis užsikurdavo kaip kažkoks reaktyvinis variklis kuris šaudavo į priekį ir nušluodavo viską, kas pasitaikydavo jo kelyje“, – pasakos „Titano“ klubo prezidentas M. Misiūnas.
Japonėms parašus dalindavo ir ant krūtų
2002-ais metais jis perėjo į mišrius kovos menus (MMA) ir 2002-ais metais savo pirmoje kovoje įveikė Darių Baliulį. Ši pergalė leido R. Morkevičiui pasirašyti kontraktą su Japonų kompanija ZST, todėl jis greitai tapo žinomu ir Japonijoje.
Japonų sirgaliai lietuvį mėgo dėl jo agresyvumo ringe, nes daugumą savo oponentų R. Morkevičius nokautuodavo dar pirmam raunde, teužtrukdamas vos 20-30 sekundžių. Jo kovas stebėdavo pilnos arenos, talpinančios net po 30 tūkstančių žmonių. Visgi Lietuvoje kauniečio populiarumas toks didelis nebuvo, ir pasak trenerio, tai kiek skaudino jautrios sielos kovotoją.
„Remigijus Japonijoje buvo tūkstantį kartų, milijonus procentų populiaresnis negu Lietuvoje. Atsitiko toks dalykas, kad, kai pirmą kartą mes atvažiavome, buvome dar nežinomi, sudalyvavome varžybose, nokautavo jis priešininką ir grįžus į Lietuvą oro uoste niekas jo nepasitinka. Atskridome antrą kartą į Japoniją, einame ir stovi eilė žmonių, šalia organizatoriai ir apsauga, kurie laiko tą eilę ir mes sau ramiai einame.
Paprašė, ar galėtume pasirašyti, mes susižvalgėme, o ten stovėjo koks 50 žmonių, visi su tokiom kartoninėmis lentelėmis ir jis klausė, kam čia pasirašyti. Tai buvo pirmas kartas, kai reikėjo duoti autografus oro uoste. Nors vėlavome į traukinį ir mus skubino, bet jis pasakė kad niekur nevažiuos, kol nepasirašys iki paskutinio žmogaus“, – kovotojo išpopuliarėjimą svečioje šalyje prisimena pirmasis jo treneris.
M. Misiūnas tikina, kad M. Morkevičius lankydamasis Japonijoje buvo netgi persekiojimas gerbėjų gatvėse.
„Jis ten buvo superinė žvaigždė. Ištikimiausi fanai viešbutyje laukdavo per naktį, miegodavo apačioje fojė, kad galėtų jį pakviesti pavalgyti, papusryčiauti, pavakarieniauti kartu, įteikti dovanas. Pamatė gatvėje merginos, ėmė klykti, ką matydavome tik apie roko žvaigždes... Cypia: „Remyga, Remyga“, buvo baisinė euforija. Pasirašyti bet kur reikėdavo – ant striukių, krūtinės, nugaros, kojų...“, – prisiminęs šypsosi M. Misiūnas.
Dokumentinį serialą „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ žiūrėkite pirmadieniais, 19.30 val. per TV3!
Pirmą serija žiūrėkite čia:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!