D. Bankaitis-Davis JAV atstovavo penkiuose pasaulio čempionatuose. 1992 metais Ispanijoje ji tapo pasaulio komandų lenktynių čempione. Beje, tose lenktynėse penktą vietą iškovojo Lietuvos atstovės: Aiga Zagorska, Daiva Čepelienė, Natalija Olševskaja ir Liuda Triabaitė. D. Bankaitis-Davis Seulo olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse, kuriose bronzą iškovojo lietuvė Laima Zilporytė, finišavo 14-a.
D. Bankaitis-Davis, kuri turėjo tris seseris ir penkis brolius, Klivlendo valstybiniame universitete ji baigė chemijos mokslus, o po to įgijo mokslo daktaro laipsnį. Danutė universiteto komandoje žaidė tinklinį, o dviračių sportu ją sudomino universitete sutiktas būsimas vyras. Danutę dar doktorantūros studijų metu pastebėjo JAV moterų dviračių rinktinės treneris. Po studijų baigimo perspektyvi dviratininkė buvo pakviesta į rinktinę. Profesionalios dviratininkės karjera truko 8 metus. Po auksinio 1992 metų pasaulio čempionato dviratininkė nusprendė grįžti į mokslo pasaulį.
Žinia apie Danutės mirtį savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo ir dukart Seulo olimpinių žaidynių, dukart pasaulio dviračių treko čempionas, daugkartinis pasaulio rekordininkas Gintautas Umaras. „1992 metų pasaulio čempionė iškeliavo amžinybėn. Mažutė, daili moteris, mūsų visų bičiulė, mums liko neįtikėtino gyvybingumo ženklu. Ji buvo gyvas sidabras visiems, jos gerumo, atkaklumo, draugystės patyrusiems!“, – parašė legendinis dviratininkas.
„Įspūdinga, kad ji ne tik tapo pasaulio čempione, bet ir daug pasiekė moksle. Ji buvo kilusi iš didelės šeimos, kurioje puoselėta lietuvybė, – pažymėjo G. Umaras. – 1988 metais atvykę į varžybas Indianapolyje atsitiktinai susipažinome su Danutės seserimi Mirga, kuri užsiminė, kad jos sesuo – irgi dviratininkė, besirengianti olimpinėms žaidynėms. Su Danute pirmą kartą susitikome 1989 metų pasaulio čempionate Prancūzijoje ir ryšius palaikėme beveik du dešimtmečius. Ji puikiai kalbėjo lietuviškai“.