Žūtbūtinėje ketvirtfinalio dvikovoje Lietuvos rinktinei Kinijos krepšininkų barjeras problemų nesukėlė – mūsiškiai, beveik visą laiką diktavę savo sąlygas bei triumfavę triuškinamu rezultatu 94:68, iškopė į Pekino olimpiados pusfinalį!

Penktadienį 15 valandą Lietuvos vyrams dėl kelialapio į finalą teks suremti špagas su pasaulio čempione Ispanijos komanda, kuri 72:59 susitvarkė su kroatais.

Rungtynės

Nors pirmi taškus baudos metimais pelnė kinai, lietuviai į tai atsakė R. Javtoko ir R. Kaukėno dvitaškiais - 4:2.

Mūsiškiai ir toliau nekreipė dėmesio į aistringą Kinijos sirgalių palaikymą ir po R. Šiškausko ir Š. Jasikevičiaus tritaškių nurūko į priekį - 12:6. Tiesa, kinai greitai atkuto ir, spurtavę 7:0, išsiveržė į priekį 13:12.

Vis tik kėlinį sėkmingiau užbaigė Lietuvos vyrai, tritaškį su sirena įsmeigė R. Šiškauskas - 19:17.

Atkakli kova taškas į tašką tęsėsi ir antrajame ketvirtyje. Mūsiškiai vienu metu buvo įgiję 5 taškų pranašumą (25:20), bet J. Kazlausko paprašyta minutės pertraukėlė išgelbėjo kinus.

Nepaisant to, iniciatyva priklausė lietuviams, kurie kėlinio pabaigoje pabėgo į priekį rekordine persvara 41:30.

Mūsiškiai nebuvo linkę atleisti vadelių ir po didžiosios pertraukos - kelias atakas rezultatyviai užbaigė pakiliai žaidęs Kšyštofas Lavrinovičius, tritaškį pridėjo Š. Jasikevičius ir kinai atsiliko jau 36:50.

Į lietuvių tolimas tritaškes bombas šeimininkai dažniausiai atsakė tik baudos metimais, kuriuos teisę mesti gaudavo beveik vien Yao Mingas. Vis tik net ir titaniškos kinų pastangos nepadėjo jiems bent kiek aptirpdyti deficito - po trijų kėlinių 70:53.

Kinijos košmaras tęsėsi ir ketvirtame kėlinyje - po L. Kleizos benefiso ir dviejų S. Jasaičio tolimų šūvių lietuviai mėgavosi didžiuliu pranašumu (84:58), kurio nebeišleido iš rungtynių pabaigos - finalinė sirena skelbė įtikinamą Lietuvos pergalę 94:68.

Lietuvą į priekį vedė: Š.Jasikevičius 23 (tritaškiai 5/6, 6 rez.perd.), R.Šiškauskas ir L.Kleiza (7 atk.kam.) – po 15, S.Jasaitis 12, R.Kaukėnas 9, K.Lavrinovičius (tritaškiai 0/5), R.Javtokas ir J.Mačiulis (3 min.) – po 6, M.Petravičius 2.

Kinijos skęstantį laivą bandė gelbėti: Y.Mingas 19 (baudos 11/13, 7 atk.kam.), Y.Jianlianas 11 (9 atk.kam.), W.Liu 10 (7 atk.kam.), F.Du 9.

Priminsime, kad kol kas Lietuvos krepšininkai į Olimpą kopia labai sėkmingai: grupės varžybose įveikė Argentiną (79:75), Iraną (99:67), Rusiją (86:79) ir Kroatiją (86:73), o suklupo tik nieko nebelėmusiame mače su Australija (75:106) ir užėmė pirmą vietą.

Tuo tarpu Olimpinių žaidynių šeimininkai kinai kelią į ketvirtfinalį, kuriame ir baigė savo pasirodymą Olimpiadoje, prasiskynė per didžiulius vargus: privertė pasiduoti Angolą (85:68) ir Vokietiją (59:55), bet nusileido JAV (70:101), Ispanijai (75:85), Graikijai (77:91) ir B grupėje liko ketvirti.