Portalo lrytas.lt žurnalistas Laurynas Ribakas pirmasis pranešė, kad dalis LKF senbuvių darbo federacijoje netęs. Dar kiek anksčiau pareigas paliko sporto direktoriaus pareigas ėjęs Ramūnas Butautas, o taip pat LKF daugiau nedirbs direktorius Justas Kalinauskas.
Dirbti neliks ir Moksleivių krepšinio lygos varžybų direktorė Giedrė Stankevičienė. Veikiausiai federaciją paliks ir Lina Brazdeikytė, kuri dirbo su moterų krepšinio projektais. Jau prieš keletą mėnesių buvo aišku, kad LKF neliks ir už viešuosius ryšius atsakingo Vaidoto Zajarsko.
Palikti federaciją gali ir kaikurie kiti darbuotojai.
Portalui tv3.lt LKF generalinis sekretorius M. Balčiūnas teigė, kad vienas pirmųjų kadencijos žingsnių būtent ir buvo susitikimai su administracijos darbuotojais.
Pasak M. Balčiūno, federacijos tikslas optimizuoti darbą ir kiek perskirstyti etatus. Šiuo metu LKF administraciją sudaro 24 žmonės, dar keletas žmonių dirba ties projektais Krepšinio namuose.
„Natūralu, kad vyksta kažkokie pasikeitimai, – sakė M. Balčiūnas. – Tikrai bendru sutarimu su visais randame tinkamiausią sprendimą. Kažkas į kitas institucijas pereina dirbti, kažkam tikrai pasiūlėme ir geresnes sąlygas, tačiau jie nutarė karjerą tęsti kitur. Tikrai nėra kažkokių didelių pykčių. Matote, mes truputį ir kompetencijų, ir etatų prasme norime reorganizuotis. Manyčiau, mums pilnai užtektų 14 etatų".
„Tuo ir gera decentralizacija. Tiesiog įvertiname dalykus, kadangi šalia to, ką gauna iš LKF, yra dar projektų, kur du trečdalius finansavimo reikia ieškoti patiems. Gal kai kurie darbuotojai čia negali pilnai išpildyti visko, tada žiūrime, kokį kitą techninį darbą jie gali atlikti geriau, kurie galbūt gali vesti labiau į priekį, ieškome ir vadovų. Tik taip galime augti ir kaip organizacija“, – tv3.lt tikino M. Balčiūnas.
Pasak jo, dabartinės LKF vadovybės tikslas yra kaip kuo efektyviau išnaudoti turimus resursus. Paklaustas apie kai kurias pareigybes, jis tikino, kad tie žmonės tiesiog pasirinko kitaip.
„Ramūnas Butautas išėjo į Lietuvos sporto universitetą. Mindaugas Špokas irgi pasirinko kitą savo kelią, Justui Kalinauskui siūlėme tapti Moksleivių krepšinio lygos vadovu, tikrai vertiname jo gabumus ir talentą. Tačiau jis pasirinko kitaip, turi šeima, mažą vaiką, tad tiesiog priėmė kitą sprendimą ir mes tai gerbiame. Tikrai su visais kalbame, deriname kompensacijas jiems palikus federaciją.
Mūsų tikslas yra dirbti kuo efektyviau. Norime, kad augtų ir organizacija, ir patys darbutojai. Tad jei keičiame modulį, tai bandome, geriname sąlygas, didiname, žinoma, kartu ir atsakomybę, nes tik taip visi tobulėsime. Tik tada, kai atsiranda nauji iššūkiai tą galima padaryti“, – kalbėjo LKF generalinis sekretorius.
LKF iki šiol buvo ir sporto direktoriaus, ir direktoriaus etatas. Kaip tikina M. Balčiūnas, nuo šiol bus grįžtama prie seniau buvusios tvarkos, kai dalį atsakomybių perims generalinis sekretorius, kai kuriuos darbus pasiskirstys kiti atsakingi asmenys.
„Naudosime senąjį modelį. Kai kurias sporto direkoriaus funkcijas realizuoti gali ir trenerių asociacija. Yra juk valdyba, sekretorius. Moksleivių krepšinio lyga perims su tuo susijusius reikalus, kas su tuo susiję, vietoj kelių federacijos žmonių. Tiesiog vyksta tam tikras persiskirstymas“, – tikino M. Balčiūnas.
Pasak jo, dalis LKF dabar esamų etatų bus perskirstyti ir dėl to, kad nuo federacijos bus atskirtos moterų ir moksleivių krepšinio lygos.
Moksleivių ir moterų lygų atskirimas
Jau praėjusią savaitę patvirtinta naujoji moterų krepšinio asociacijos vadovė, kuria tapo buvusi krepšininkė Rima Valentienė. Pastaruosius trejus metus veikusi Lietuvos krepšinio federacijos struktūroje, moterų lyga vėl gyvuos autonominiu režimu.
„Atskyrėme moterų lygą nuo federacijos, tad ten pereis bent du-trys darbuotojai, su moksleivių lyga bus panašiai. Mūsų noras, kad pati federacija išsigrynintų, ties projektais bus žmonių dirbančių, pavyzdžiui, pagal individualią veiklą. Be abejo liks žmonės, kurie bus atsakingi už projektų koordinavimus. Visas modernus pasaulis taip daro, mes iš anksto deklaravome, kad norime daugiau decentralizacijos“, – pasakojo M. Balčiūnas.
Anot jo, optimaliausiu atveju administracijoje galėtų likti apie 12 žmonių, tačiau dėl 2022-aisiais vyksiančių Lietuvos krepšinio šimtmečio renginių, prireiks dar keletos papildomų rankų, kurios dirbs ties šiais renginiais.
2021 metų LKF biudžetas, planuojama, sieks 3,2 milijono eurų. Anot M. Balčiūno jis kaip tik dabar kalbasi su potencialiais rėmėjais, darbas nuolat vyksta.
„Šiuo metu važinėju po Lietuvą. Kalbamės ir su keliais rėmėjais, sprendžiame ir vietines problemas, šiuo metu esu Marijampolėje, kur kalbamės su meru, bus susitikimas ir su treneriais dėl jų kategorijų. Darbas vyksta“, – pridūrė LKF generalinis sekretorius.