Ketvirtfinalyje lietuviai susikauna su bendraamžiais iš Prancūzijos. Rungtynių pradžia penktadienį – 15 val. Dvikovą tiesiogiai stebėti kviečiame portale tv3.lt!
Lietuviai šiame pasaulio čempionate jau spėjo sužaisti ketverias rungtynes, trejose iš jų pavyko pasiekti pergalę, o pralaimėjimą jaunimas patyrė tik pirmosiose čempionato rungtynėse, kai 71:80 nusileido vienai favoričių Kanadai.
Aštuntfinalio etape lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę, kai 43 taškų skirtumu 96:53 nušlavė Irano krepšininkus. Didesniu skirtumu aštuntfinalyje galėjo pasididžiuoti tik JAV jaunieji krepšininkai, kurie pergalę iškovojo didesniu nei 60 taškų skirtumu.
Dabartinę U-19 Lietuvos rinktinę į priekį veda dvi ryškiausios figūros – tai NCAA lygoje Arizonos Universitetui atstovaujantis Ąžuolas Tubelis ir Vilniaus „Rytą“ taip pat į NCAA iškeitęs Augustas Marčiulionis.
Ą. Tubelis spėjo tapti vienu pastebimiausių viso čempionato dalyvių – jau pirmosiose rungtynėse atletiškas puolėjas į Kanados krepšį suvertė 32 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 3 rezultavyius perdavimus.
Tv3.lt kalbėjosi su Pasaulio čempionatą komentavusiu krepšininku Tautvydu Šležu, kuris, stebėdamas Lietuvos jaunimo žaidimą, nuoširdžiai džiaugėsi matomu vaizdu, ypač kalbant apie jau minėtą Ą. Tubelį.
„Smagu matyti, kad jis beveik nieko nebijo – atkovojęs kamuolį jis pats gali jį varytis, visada yra pakėlęs galvą, ieško komandos draugų, bando ir pats kurti atakas. Jo universalumas yra akivaizdus, matome ir pagerėjusius fizinius duomenis, atletiškumą, ir pasitikėjimą savimi. Žiūrint į Ąžuolą tikrai matome JAV trenerių įdirbį – labiausiai tai atsispindi jo kūne. Jis dar yra jaunas, bet medžiaga Lietuvos krepšiniui – labai rimta“, – sakė T. Šležas.
Krepšininkas ir komentatorius taip pat išskyrė A. Marčiulionį kaip žmogų, kuris rinktinei gali duoti labai daug, tačiau tuo pačiu vis dar laviruoja tarp jaunimo ir vyrų krepšinio.
„Augustas vis dar banguoja. Smagu matyti, kaip jis vadovauja komandai, bet tą matome ne visada. Pavyzdžiui, antrosiose rungtynėse jau akivaizdžiai matėsi išsikrovusi baterija. Gerai, kad pavyko įveikti Senegalą ir Japoniją, ypač prieš Senegalą dvikova buvo itin svarbi – rungtynės, kurias pavyksta ištraukti, motyvuoja komandą.
Tokiame amžiuje tu gali būti pati didžiausia žvaigždė savo komandoje, bet būtent dabar, tarp devyniolikos ir maždaug dvidešimt dviejų metų, yra kritinis periodas. Būtent dabar ir aiškėja, ar tu įsitvirtini vyrų krepšinyje ar vis tik lieki kiek žemesniame lygyje. Kalbant apie Augustą, aš juo neabejoju – tikrai matosi geras krepšinio genas, geras krepšinio supratimas, tvirtas kūnas. Jo perėjimas į vyrų krepšinį turėtų įvykti sklandžiai, bet reikia negirti dienos be vakaro, juk čia sportas“, – dėstė T. Šležas.
Nors lietuviai pasiekė trejas pergales iš keturių galimų, stebėdamas visą čempionatą T. Šležas pastebėjo ir akivaizdžias mūsų rinktinės klaidas – pasak krepšininko, visa tai būtent ir lemia patirties stygius.
„Bendrai įspūdis kol kas dvejopas. Rungtynės prieš Kanadą buvo stipriausias išbandymas, o jame akivaizdžiai pasimatė jaunatviškumas ir persvara buvo iššvaistyta. Krepšinis yra atkarpų žaidimas, bet net ir tokiam koncentruotame laike matome, kiek daug reiškia patirtis ir smulkmenos. Matėme nemažai jaunatviškų klaidų, kurias galima ištaisyti tik turint daugiau patirties“, – kalbėjo komentatoriaus amplua save vis dažniau išbandantis T. Šležas.
Tiesa, dabartinėje Lietuvos rinktinėje toli gražu nėra tik du gerai krepšinį suprantantys ir jį žaidžiantys žmonės. Pasak T. Šležo, rinktinės treneris G. Petrauskas visada gali tikėtis gero pasirodymo iš savotišku X faktoriumi tapusių talentų – Liutauro Lelevičiaus ir Dominyko Stenionio.
„Lelevičius sulaukia vis daugiau dėmesio – po kelių pirmųjų rungtynių man net rašė keli kolegos iš užsienio, klausė, kas čia toks, kur žaidžia, iš kur atsirado. Jis krito į akį jau ne tik lietuviams. Neblogai atrodo ir Stenionis, jį galime vadinti rinktinės savotišku X faktoriumi. Nors ir atsarginis krepšininkas, bet tikrai puikiai mato aikštelę, yra aštrus, veržlus, neblogai ardo baudos aikštelėje. Nebloga alternatyva tuo atveju, jei varžovams pavyks uždengti Marčiulionį ir Tubelį“, – sakė T. Šležas.
Lietuviai jau prasibrovė tarp aštuonių stipriausių viso pasaulio rinktinių, tačiau įrodyti tikrojo savo pajėgumo dar nebuvo kada – mat varžovai Senegalas, Japonija ir Iranas nebuvo tie, kuriuos įveikus būtų galima kalbėti apie rimtus nuveiktus darbus. Tiesa, pasak T. Šležo, Lietuvos jaunimas vis dar yra tarp pasaulio elito.
„Intelektualaus krepšinio lygį mes vis dar tikrai išlaikome. Tą matome visur – net ir moterų krepšinyje. Tokio tipo turnyrai yra spurtas – jeigu tu pagauni gerą ritmą ir jį išlaikai porą savaičių, gali nuveikti labai daug. Jei patenki į duobelę – gali būti per vėlu iš jos išlipti. Čia turi atvažiuoti labai geros psichologinės ir emocinės būsenos, turi būti gerai pasiruošęs ir fiziškai. Tokiuose turnyruose tikrai niekas neprognozuojama, nes tai, kaip ir minėjau, veikia spurto principu“, – dėstė krepšininkas.
Ketvirtfinalio etape lietuvių laukia nemenkas išbandymas – norint tęsti kovą dėl medalių teks įveikti taip pat vos kartą suklupusius bendraamžius iš Prancūzijos. Kaip sako T. Šležas, pralaimėjimas šiame etape sirgalių stipriai nustebinti ir nuliūdinti neturėtų, tačiau sėkmės atveju nereiktų stebėtis ir dėl patekimo į čempionato finalą.
„Iškristi šiame etape būtų nemalonu, bet tai nebūtų ir labai didelis netikėtumas. Akivaizdu, kad viskas pastatyta ant Tubelio ir Marčiuliono. Jei varžovai gerai pasiruoš, tai galime turėti bėdų. Bendrai man truputį trūksta trenerio Gedimino Petrausko kūrybiškumo – matėme ne kartą, kad viskas yra daroma taip pat. Vienu metu mes stebėjome net keturias atakas iš eilės tą patį derinį Tubeliui, viskas vyko taip pat. Akivaizdu, kad varžovai prie to gali prisitaikyti, o ypač tokie, kaip prancūzai.
Pagrindinė taisyklė krepišnyje – reikia kuo mažiau leisti varžovui prisitaikyti. Reikia reaguoti į įvykius aikštelėje ir bandyti laimėti net per mažiausias smulkmenas. Manau, kad nebus didelė staigmena, jei iškrisime ketvirtfinalyje, bet tuo pačiu nebus staigmena ir tada, jei nužygiuosime iki pat finalo. Visko galime tikėtis“, – kalbėjo T. Šležas.
Rungtynių pradžia – 15 val. Dvikovą tiesiogiai stebėti kviečiame portale tv3.lt!