Į Lietuvą pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionato auksą iš Kipro parvežusios paplūdimio tinklininkės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė tvirtino, kad jų sėkmės formulė paprasta – užsispyrimas, darbas ir charakteris.
„Kalbėjome dar prieš turnyrą, kad labai norime laimėti. Vidinis noras buvo milžiniškas, – pasakojo klaipėdietė I. Dumbauskaitė. – Tiesa, grupė teko ne itin lengva, o patekę į šešioliktuką jautėme didelį psichologinį spaudimą – vienas pralaimėjimas reikštų pabaigą.“
Tinklininkės teigė, kad bene sudėtingiausia pasaulio čempionate buvo pusfinalio mačas su rusėmis. „Galingos, aukštos. Jau galvojome, kad nieko nebus, bet kažkaip susikaupėme“, – prisiminė M. Povilaitytė.
Geriausias gyvenimo sapnas
Lietuvaitės prieš finalo dvikovą su lenkėmis jautėsi daug ramiau, tačiau po pergalingo taško nežinojo, kaip išlieti emocijas. „Atrodo, viduje kažkas trūksta, sprogsta. Nežinai, kaip viską išreikšti. Nenusakomas jausmas. Geriausias gyvenimo sapnas“, – apibūdino I. Dumbauskaitė.
Lietuvos paplūdimio tinklinio federacijos prezidentas ir merginų treneris Marius Vasiliauskas tvirtino, kad Kipre 15 komandų buvo lygios ir bet kuriame etape laukė nežinia.
„Lietuvės – pernai metų Europos iki 18 metų čempionės, jas vertino, tačiau dvikovos visaip galėjo baigtis, – aiškino jis. – Prieš dvejus metus niekas nežinojo, kas ta Lietuva, todėl daug kas nustebo, kai nugalėtojomis tapo ne JAV, Brazilijos, Vokietijos ar Austrijos atstovės.“
Naftos šalių atstovai siūlė pinigus
Federacijos prezidentas atskleidė, kad po lietuvaičių triumfo daugelio federacijų vadovai kvietėsi pokalbio ir klausinėjo, kaip mums pavyko tai pasiekti. „Neslėpsiu, sulaukėme ir labai konkrečių pasiūlymų iš didelių, nafta turtingų federacijų. Siūlomi buvo ir konkretūs pinigai“, – teigė M. Vasiliauskas, nepanorėjęs įvardyti tų šalių.
Anot jo, merginoms dar reikia daug dirbti: „Rezultatai rodo, kad viską darome teisingai, ruošiame merginas suaugusiųjų čempionatams ir Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms 2016 metais. Ar realu? Sporte visko būna, bet jei pagal planą, viskas įvyks savaime.“
Norint patekti į olimpines žaidynes, reikia dvejus metus prieš tai dalyvauti pasaulio čempionatų etapuose. Šių geriausi 12 rezultatų sumuojami ir pagal reitingą atrenkamos 24 komandos.
Olandijoje šalo
M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė po turnyro Kipre vyko į Olandiją, kur varžėsi Europos jaunimo iki 23 metų čempionate. Ar vertėjo ten vykti?
„Tikrai vertėjo. Tiesa, buvo sunku nusiteikti psichologiškai po tokios pergalės. O ir fiziškai nelengva, nes sąlygos buvo visiškai priešingos – šalta, klampus smėlis, vėjas“, – pasakojo devintą vietą užėmusios merginos.
„Pagrindinės šio sezono varžybos laimėtos. Olandijoje jos puikiai žaidė ir devintoji vieta – aukšta“, – tikino M. Vasiliauskas.
Pajėgiausios Lietuvos tinklininkės ketina kautis Europos jaunimo iki 20 metų čempionate Austrijoje, kur geriausios šešios komandos gaus teisę kitais metais žaisti pasaulio jaunimo iki 21 metų pirmenybėse.
Be to, laukia Rytų Europos suaugusiųjų čempionatas Kaliningrade ir pasaulio jaunimo iki 21 metų pirmenybės.