Iš penktadienį Graikijoje pasibaigusio 15-ojo Europos kurčiųjų stalo teniso čempionato Lietuvos atstovai grįš pasidabinę bronzos medaliais. Juos Deividas Takinas, Viktoras Narkevičius ir Kęstutis Žižiūnas iškovojo komandinėse varžybose.

Lietuviai, po 3:0 įveikę ispanus, lenkus ir Didžiosios Britanijos atstovus, savo grupėje užėmė pirmąją vietą bei pateko į ketvirtfinalį. Šiame etape mūsiškių trijulė 3:0 nugalėjo šeimininkus – graikus. Ši sėkmė Lietuvos kurtiesiems garantavo medalius.

Kelią į finalą mūsų šalies komandai pusfinalyje pastojo ukrainiečiai, vėliau tapę čempionais. Sidabrą iškovojo austrai, o bronzą kartu su lietuviais – turkai.

Per žingsnį nuo medalių Lietuvos atstovai D. Takinas ir V. Narkevičius buvo dvejetų turnyre. Jie sėkmingai peršokę aštuntfinalio barjerą, suklupo ketvirtfinalio mače. Vėl mūsų šalies atstovai turėjo pripažinti ukrainiečių pranašumą.

Čempionatas buvo baigtas asmeninėmis varžybomis, kuriose varžėsi visi trys lietuviai.

42 dalyviai iši 17 valstybių buvo išskirstyti į aštuonias grupes. Iš jų į kitą etapą pateko po du geriausius žaidėjus. Nepasisekė K. Žižiūnui, o D. Takinas ir V. Narkevičius savo grupėse buvo antri bei pateko į 16-tuką.

Tačiau penktadienis mūsų lyderiams buvo nesėkmingas – abu jie suklupo aštuntfinalyje ir tuo pačiu atsisveikino su viltimis laimėti dar vieną medalį.

14-ajame Senojo žemyno čempionate, 2019 metais vykusiame Bulgarijoje, Lietuvos kurtieji stalo tenisininkai medalių neiškovojo. Šįkart pasirodyta sėkmingiau.