Prieš ketverius metus įkurtas salės futbolo klubas jau gali pasigirti solidžiais laimėjimais. 2011 metų pabaigoje „Kaunas FC“ buvo pakviestas dalyvauti antrame pagal pajėgumą Anglijos salės futbolo divizione. Jau kitąmet, 2012-aisiais, sėkmingai įveikę atrankos varžybas, lietuviai pradėjo žaisti aukščiausiojoje salės futbolo lygoje.
Tačiau R. Poluškinas turi ne mažesnių planų ir gimtinėje, Lietuvoje. Išgarsinęs klubo vardą ir pritraukęs rėmėjų, jis nori Lietuvoje įkurti modernią salės futbolo akamediją, kurioje geriausi treneriai mokytų vaikus būtent salės futbolo.
Anot R. Poluškino, salės futbolas – tai tarsi paties futbolo pradinė mokykla, kurioje vaikai išmoksta kontroliuoti kamuolį, nebijoti kontakto ir žaisti mažesnėje aikštelėje. Didžiausios futbolo žvaigždės ir legendos taip pat yra žaidusios futbolą salėje, taigi Londone gyvenantis lietuvis įsitikinęs, kad šis žingsnis išgelbėtų Lietuvos futbolą ir leistų pasiekti daug geresnių rezultatų.
– Kokių tikslų siekiate Lietuvoje? – paklausėme R. Poluškino.
– Mes Didžiojoje Britanijoje salės futbolą žaidžiame aukščiausiojoje lygoje ir esame laimėję kelis trofėjus, todėl klubo vardas jau yra išgarsėjęs Anglijoje ir ne tik. Dažnai žaidėjai nori pas mus į apžiūrą atvykti iš viso pasaulio: Brazilijos, Argentinos, Peru, Europos, todėl galime pritraukti rėmėjų.
Norime įgyvendinti projektą – įkurti didžiausią Rytų Europoje futbolo akademiją, todėl tarėmės su Kauno miesto meru, kur būtų galima įgyvendinti šį projektą. Tai būtų visas kompleksas pastatų, kur mokytume vaikus salės futbolo.
– Kodėl būtent salės futbolo norite mokyti vaikus?
– Negalima, pavyzdžiui, ateiti į mokyklos dešimtą klasę, nelankius žemesnių klasių. Tad salės futbolas ir yra pradinė futbolo mokykla. Vaikai turėtų iš pradžių lankyti būtent salės futbolą, nes čia yra mažai erdvės, mažiukai kamuoliai, kurie nešokinėja, todėl vaikai įgauna pasitikėjimo savimi kamuolio kontrolėje.
Gyvenu Anglijoje jau 11 metų ir matau, kad anglų futbolas yra stiprus, bet jų nacionalinė rinktinė silpna. Kai jie pradėjo ieškoti to priežasčių, suprato, jog šalyje yra per mažai salės futbolo ir nacionalinės komandos žaidėjai neturi pasitikėjimo savimi, visuomet žaidžia plačiai. Anglai, supratę, kad jie vėluoja, prieš kelerius metus įkūrė salės futbolo lygą. Lionelis Messi, Ronaldo, Pelé, Diego Maradona – visas pasaulio futbolo elitas žaidė futbolą salėje ir kai jie perėjo į stadioną, jiems atsirado labai daug erdvės, jų greitis tapo daug didesnis nei kitų, todėl jie turėjo daug daugiau pasitikėjimo savimi. Salės futbole daug daugiau kontakto, nes vieta labai „suspausta“. Ne paslaptis, jog ir Arvydas Sabonis ketina pamažinti krepšinio aikšteles, kad vaikai galėtų kuo daugiau dirbti kontaktuodami su kitais. Tuomet vaikai labiau pasitiki savimi, o sporte tai reiškia labai daug. Kai žaidžia mūsų Lietuvos rinktinė, justi, kad futbolininkai nepasitiki savimi, kartais net atrodo, kad jie bijo laikyti kamuolį. O salės futbolas šią problemą sutvarko.
– Jūsų nuomone, tai, kad trūksta pasitikėjimo savimi, yra pagrindinė Lietuvos futbolo problema?
– Nelabai taktiška būtų komentuoti, kodėl Lietuvos futbole yra problemų. Manau, ateis laikas, kai įkursime savo akademiją, treniruosime vaikus, atvyks geriausi treneriai iš viso pasaulio, manau, kad tik tuomet bus matyti rezultatai. Šiandien dėl kokių nors problemų negalima apkaltinti kokrečių žmonių, reikėtų kaltinti visą grandinę nuo federacijos iki tam tikrų akademijų. Turiu nemažai patirties sporte ir žinau, kad kartais trūksta ir trenerių kompetencijos, ir aš įsivaizduoju, kas turi būti kitaip. Šiandien negalima kaltinti nei žaidėjų, nei taktikos, tiesiog iš esmės viskas turi pasikeisti, turime padaryti darbų Lietuvoje ir tik tuomet galėsime galvoti apie tam tikras pozicijas turnyruose.
– Kokia salės futbolo situacija Lietuvoje yra dabar?
– Yra Lietuvoje pakankamai stiprių klubų, kurie vyksta ir į UEFA atrankines varžybas, tačiau jiems labai sunku su finansavimu. Lietuvos komandose viskas keistai susidėliojo, jos nebando orientuotis į užsienio rinką, jos dirba labiau siaurame ratelyje, o mano vizija visiškai kitokia. Kadangi mūsų vardas yra nemažai kur išgarsėjęs, mes nesunkiai pritraukiame rėmėjų, manau, daug klubų Lietuvoje nesinaudoja tuo, kuo galėtų, pavyzdžiui, socialine medija ir taip toliau.
– Kodėl įkūrėte klubą su Kauno vardu?
– 11 metų gyvenu Londone, tačiau kai pabūni kur nors toliau nuo gimtinės, tikrai visko pasiilgsti. Nors mano namai yra Londonas, noriu ten turėti dalelę gimtinės, todėl klubą pavadinau Kauno vardu su tauro ženklu. Dabar daug emigrantų žino mūsų klubą ir stebi pasirodymus, be to, juk Kaune nebeliko futbolo klubo Lietuvoje, nors anksčiau tokių buvo. Taigi, norėjosi, kad nors vienas klubas būtų su Kauno vardu. Esu labai dėkingas mūsų rėmėjams „Lituanicai“, be kurių nebūtų nieko.