Lietuva dar niekada nebuvo sulaukusi tiek dėmesio iš pasaulio futbolo bendruomenės. Ir tai džiugina. Ypač, kai didžiojoje scenoje didelių pasiekimų dar neturėjome.
2011 metais Lietuvoje vykęs Europos krepšinio čempionatas atnešė ne tik trumpalaikę šventę, bet tai tapo investicija į ateitį – pastatytos arenos leido žvalgytis į ateityje vyksiančius pasaulinio lygmens renginius.
Proga iškart pasinaudojo LFF, kuri aplikavo surengti vis populiarėjančio futsalo čempionatą. Lietuvos futbolo galva T. Danilevičius tikino, kad iki didžiojo renginio pagrindiniai darbai jau padaryti.
„Liko paskutiniai štrichai. Organizacinis komitetas puikiai darbuojasi ir likus mėnesiui esame finišo tiesiojoje.
Yra klausimai dėl bilietų, pandeminės situacijos, pasų. Problemas tikrai žinome, gauname pagalbą tiek iš Švietimo ir sporto ministerijos, tiek iš savivaldų. Manyčiau, kad pagrindiniai iššūkiai jau įveikti ir liko tik rezultatas,“ – džiaugėsi LFF prezidentas.
Ir išties, be jau minėto Europos čempionato, Lietuva dar neturėjo progos pasidžiaugti pasaulio čempionatais. T. Danilevičius dar sykį pasidžiaugė, kad tai yra istorinis šansas.
„Manau, kad tai yra istorinis momentas visam Lietuvos sportui. Tai tikriausiai vienintelė komandinė sporto šaka, kurios pasaulio čempionatas vyks Lietuvoje. Tikimės, kad tai išliks visiems ilgai atmintyje – tai mūsų langas į pasaulį,“ – sakė T. Danilevičius.
Vis tik didžiausia komunikacija vyksta ne šalies viduje, o su Tarptautine futbolo federacija (FIFA). Tokio lygio organizacija investavo liūto dalį, kad šis renginys Lietuvoje praeitų sėkmingai.
„Su FIFA bendradarbiaujame ir yra geras ryšys. Mėnesio gale laukiame jų atvykimo ir vyksime tiesiai į arenas. Taip pat, laukiame teisėjų, komandų atvykimo.
Yra iššūkių su tam tikrom komandom dėl vizų režimo. Tai labiau ne FIFA problema, o Bolivijos atstovų. Šiokie tokie iššūkiai yra, bet tikrai susitvarkysime. FIFA yra mums kaip didysis brolis, kuris veda iki pat čempionato pradžios,“ – kontaktą su FIFA apibūdino T. Danilevičius.
Taip pat, Lietuvoje apsilankyti turėtų ir neeilinė asmenybė.
„Gianni Infantino (aut. past. FIFA prezidentas) čempionato metu tikrai apsilankys. Spėčiau, kad tai bus finalas. Konkretaus patvirtinimo dar neturime, bet tikrai lauksime,“ – kalbėjo T. Danilevičius.
LFF prezidentas papasakojo, koks buvo Vyriausybės indėlis į šį čempionatą. Pasak T. Danilevičiaus, daugiausiai valstybės pinigų nukeliavo arenų nuomai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„Finansinis valstybės indėlis praeitais metais buvo 1 mln. 400 tūkst. eurų. Milijonas buvo skirtas salių nuomoms, o likę pinigai – infrastruktūros gerinimui, kosmetiniai treniruočių salių remontai. Esame aplikavę į fondą, laukiame patvirtinimo.
Dar 400-450 tūkst. gali atkeliauti. Tokia finansinė išraiška būtų iš valstybės,“ – pasakojo T. Danilevičius.
Šeimininko teisėmis čempionate dalyvaus ir Lietuvos rinktinė. Mūsiškiai pateko į A grupę, kurioje varžysis kartu su Venesuela, Kazachstanu ir Kosta Rika.
Lietuvaičiai visas savo rungtynes žais „Žalgirio“ arenoje Kaune. Primename, kad futsalo čempionatas vyks rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis.
„Kalbėjome su treneriu, jis patenkintas pasiruošimu. Jis žiūri labai teigiamai į visą procesą ir kelia tikslą prasibrauti iš grupės,“ – sakė T. Danilevičius.
Vis tik artėjant čempionatui, internete pasirodė pirmosios kibirkštys būtent iš Lietuvos rinktinės stovyklos.
Vienas geriausių šios sporto šakos atstovų Lietuvoje Jurijus Jeremejevas nepretenduoja į galutinę sudėtį dėl kivirčų su vyriausiuoju treneriu iš Ukrainos Jevgenijumi Ryvkinu.
„Manau, kad trenerio J. Ryvkino ambicijos užgožia Lietuvos rinktinės interesus. Viskas prasidėjo 2019 metais, kuomet žaidėme su Kirgizija. Pralaiminėjome 2-4, treneris liepė gintis ir saugoti rezultatą, nors jis buvo nepalankus. Aš nepaklausiau, tose rungtynėse man gerai sekėsi žaisti ir bandžiau spausti varžovus bei kažkaip išplėšti pergalę. Po tų rungtynių buvau pašalintas iš rinktinės kaip nepaklusęs trenerio nurodymams.
Aprimus emocijoms pripažinau, kad nors man ir atrodo, jog toje situacijoje buvau teisus, tačiau suprantama, jog išsiskyrus nuomonėms lemiamas žodis priklauso treneriui. Už šią situaciją atsiprašiau trenerio, tačiau manau, jog jis man taip ir neatleido“, – Artūrui Žarnovskiui iš tinklaraščio „Sveiks valio“ atsivėrė J.Jeremejevas.
LFF prezidentas T. Danilevičius pakomentavo šią situaciją ir išreiškė pilną palaikymą trenerių štabui.
„Manau, kad treneris gali pasirinkti visus norimus žaidėjus. Federacija tikrai neriboja imti ar neimti vieno žaidėjo.
Yra surinkti visi geriausi žaidėjai, o tas klausimas, ko gero, buvo nelabai etiškai ištransliuotas. Treneris turi visus įgaliojimus taip daryti ir pilną pasitikėjimą iš federacijos,“ – sakė T. Danilevičius.
Žiūrovai arenose bus, bet limitai išliks
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius patikino, kad aistruoliai jau nuo šios savaitės galės tykoti bilietų, bet Vyriausybės ribojimai išliks.
„Šią savaitę startuojame su bilietų prekyba. Esame užsibrėžę tikslą sutalpinti 50 proc. arenos, stebime pandeminę situaciją ir pardavimus.
Iki rugsėjo 13-osios dar galėsime turėti pilną areną, bet tada išeis nauji reikalavimai prie kurių reikės prisitaikyti. Kalbamės su atsakingomis institucijomis, bet tikimės turėti bent 50 proc. arenos užimtumo,“ – situaciją pakomentavo E. Stankevičius.
„Derinasi visos delegacijos reikalus dėl vizų, koronaviruso. Kaip pavyzdys – Angolos rinktinė buvo atsiuntusi savo pirmuosius pasus, bet tik keturi buvo galiojantys.
Čempionatas ne už kalnų, tad tikrai yra, ką veikti. Pagrindinis mūsų galvos skausmas yra pandeminė situacija. Turime patvirtinę testavimą – visos delegacijos bus testuojamos kas tris dienas.
Taip pat, norime, kad žiūrovai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, galėtų atvykti ir mėgautis,“ – aiškino E. Stankevičius.
LFF gen. sekretorius įvardijo kiek šiam renginiui pinigų skiria FIFA, ir kiek valstybė.
„Kaip ir buvo skelbta, FIFA biudžetas yra 20 mln. dolerių šiam renginiui. Iš valstybės prašėme 1 mln. 400 tūkst. eurų, kurių didžioji dalis būtų arenų nuomoms.
Taip pat, su ŠMSM pagalba, turime įsigiję pilnų matmenų parketus ir susitvarkę treniruočių sales,“ – sakė E. Stankevičius.
Taip pat, E. Stankevičius papasakojo kaip reikėjo tvarkytis su viešbučių problemomis. Dar prieš dešimt metų krepšinio čempionato metu, ši problema buvo didžiausia. Tačiau šį sykį, bent dalinai, LFF rado išeitį.
„Svarstėme čempionato modelį ir iškart atmetėme Šiaulius ir Panevėžį, nes FIFA aiškiai ištransliavo – visos komandos turi turėti lygias apgyvendimo sąlygas.
Vilniuje ir Kaune problemų neturime, Šiauliuose ir Panevėžyje tai jos atsirastų. Šiai dienai, Klaipėdoje taip pat neturime gero apgyvendimo, tad komandos gyvens Palangoje,“ – pasakojo E. Stankevičius.
„Po didžiojo Europos čempionato tikimės, kad vaikų kiekis padaugės. Norime, kad ir po šio renginio atsirastų daugiau jaunuolių norinčių sportui tiek salės, tiek didįjį futbolą.
Kalbamės su pagrindinėmis komandomis, kad jos turėtų ir salės futbolo akademijas. Noras yra supažindinti su šia sporto šaka ir pritraukti kuo daugiau jaunimo,“ – lūkesčiais po futsalo čempionato dalinosi E. Stankevičius.