Per tris dienas buriuotojams teko susidurti su permainingomis sąlygomis – nuo saulėto oro iki 15–24 mazgų vėjo.
Čempionatą vainikavo įspūdinga Italijos komandos pergalė. Italų komanda, susidedanti iš Chiara Sussarello ir Marco Vincis, pusfinalyje įveikė Belgiją (2:0), o finale nugalėjo Ukrainą (3:0). Trečiąją vietą užėmė Belgijos komanda (Anouck De Ripainsel ir Joppe Pattyn), o ketvirtą – Lietuva 2 (Marius Antanavičius ir Rūta Mazūnavičiūtė), praeitų metų čempionai.
Galutinėje įskaitoje penktąją vietą užėmė Estija (Mia Marin Lilienthal ir Ott Richard Haal), po jos sekė Didžiosios Britanijos pirmoji komanda (Edward Day ir Jemima Day), Italijos pirmoji komanda (Chiara Sussarello, LNI Sulcis-Francesco Columbano ir Oceani Porto Rotondo), Didžiosios Britanijos antroji komanda (Ed Rolleston ir Arwen Fflur), Argentina, Airija, Lietuva 1 (Austėja Karčiauskaitė ir Benas Šapkinas) bei Vokietija.
Varžybų komiteto pirmininkė Roberta Righetti pasidžiaugė, kad per tris dienas pavyko suorganizuoti net 82 lenktynes.
„Po dviejų dienų, per kurias įvyko 66 rungtynės, sekmadienį vyko pusfinaliai ir finalai, vėjui pučiant stabiliu 15 mazgų greičiu. Programą pavyko įgyvendinti puikiai,“ – sakė ji.
Čempionato dalyviai dėkojo už šiltą priėmimą ir galimybę iš arti pažinti Sardinijos grožį.
Komandinės lenktynės, ypač finalų metu, reikalavo ne tik greičio, bet ir strategijos bei komandos narių koordinacijos. Varžybose, kuriose itin svarbu tikslus valdymas ir lenktynių taisyklių išmanymas, net mažiausia klaida galėjo lemti rezultatą.
Lietuvos komandinių lenktynių rinktinės treneris Darius Gerasimavičius teigė, jog po praėjusių metų triumfo komanda susidūrė su didesniu spaudimu: „Pernai laimėjome, todėl šiemet mus laikė vienais favoritų, tačiau lengva nebuvo – šiemet rinktinė atsinaujino, liko tik Rūta Mazūnavičiūtė, o prie komandos prisijungė nauji talentingi sportininkai: Marius Antanavičius, Benas Šapkinas, Austėja Karčiauskaitė. Nors pritrūko sportinės sėkmės, patekti į finalus dvejus metus iš eilės – didelis laimėjimas. Kitais metais sieksime pasaulio čempionų titulo.“
Nugalėtojams įteiktas prabangus Sardinijos auksakalio Franco Zeddos sukurtas bronzos amžiaus „Nuragic“ reprodukcijos trofėjus.