Krepšininkas grįžo mintimis į pasaulio čempionatą, kuriame Lietuva nugalėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinę, tačiau ketvirtfinalyje skaudžiai krito nuo serbų kirčių.
„Istoriškai buvo smagu laimėti prieš JAV. Bet žiūrint strategine prasme buvo netgi daugiau žalos. Labai išsitaškėme emociškai ir kitose rungtynėse sugriuvome“, – sakė krepšininkas.
Algio Ramanausko paklaustas, ar amerikiečiai krepšininkai turi arogancijos, M. Kuzminskas atsakė: „Arogancijos yra labai daug. Pradedant tuo, kad visos komandos gyvena viename viešbutyje, jie – atskirame. Turbūt tai net nėra jų sprendimas ir jie niekuo dėti. Bet kai susitinki juos koridoriuose ar kažkur...
Jų apsauga tokia, kad tu prasilenkdamas su jais jautiesi daugiau krepšinio sirgalius. Manau, tas irgi kitoms komandoms duoda papildomos motyvacijos. Manau, kad jie jaučiasi truputuką geresniais už kitus. Susirašinėjau su amerikiečiais, kurie žaidžia Europoje, tai visi tie, kurie žaidžia NBA, į juos žiūri kaip į antrarūšius.“
Krepšininkas atskleidė ir istoriją, kad dar dvyliktoje klasėje galėjo prisijungti prie „Lietuvos ryto“ klubo.
„Jie neleido man eiti rytais į mokyklą. Norėjo, kad rytas ir vakarais treniruočiausi pas juos. Man tas netiko, nes norėjau pabaigti mokslus, kuriuose gerai sekėsi. Tėtis pažinojo tuometinį „Šiaulių“ vadovą Adomą Klimavičių. „Šiauliai“ pasiūlė tą patį, ką „Rytas“, leido lankyti mokyklą, taip ir atsidūriau ten. Jie pasirašė su manimi kontraktą net nematę, kaip aš žaidžiu. Tada Andrius Šležas gavo traumą, man pavyko gerai sužaisti ir tada – į viršų“, – karjeros pradžią prisimena M. Kuzminskas.
Vilniuje gimęs ir užaugęs M. Kuzminskas vėliau žaidė Kauno „Žalgiryje“ ir Malagos „Unicaja“ klubuose, kur jį treniravo Joanas Plaza.
Šiame sezone J. Plaza ir M. Kuzminskas vėl suvienijo jėgas ir kartu atstovaus Atėnų AEK klubui.
Viešo pokalbio versiją su M. Kuzminsku galite rasti A. Ramanausko „Youtube“ kanale: