Kalbėdama apie netrukus prasidėsiančias Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Čempionų lygos varžybas ji teigė, kad būtent tai jai bus pakutiniai startai karjeroje. UCI sudarys penki etapai, o antrasis iš jų lapkričio 27 d. vyks Panevėžyje. Paskutinysis etapas gruodžio 11 d. numatytas Izraelyje.
„Manau, kad bus (paskutinis startas, – aut. past.). Po to baigsiu po karjerą, taip, turių tokių minčių“, – apie ateities planus po UCI varžybų sakė 38-erių S. Krupeckaitė.
(...)Greičiausiai liksiu sporte. Į politiką nenoriu, bet norėčiau kažką kurti, atiduoti, patarti“, – pridūrė ji.
Gal sportininkė įsisuks į dviračių federacijos veiklą?
„Oj ne..“, – atsiduso S. Krupeckaitė.
Pasak S. Krupeckaitės, ji neatmeta galimybės imtis trenerės darbo, bet mieliau dirbtų su mažaisiais sportininkais.
„Dėl treniravimo – man būtų sunku išvažiuoti į varžybas. Organizuoti treniruotes yra viena, bet būnant treneriu reikia palikti šeimą, o man šeima yra pirmoje vietoje. Tad norėčiau dirbti su vaikais, rodyti jiems pavyzdį, nes suprantu, kad aš galėčiau pritraukti žmones, jiems esu galbūt girdėta. Bet atiduoti visą save treniravimui nesu pasiruošusi.
Sportininkas be varžybų nėra sportininkas. Pas mus yra tiek problemų, kadangi neturime pakankamai varžybų, turime sudėtingas sąlygas sportuoti, nuolat iškyla bėdos, reikia daug visko pradėti. Norėčiau pasiimti vaikus ir juos treniruoti, bet prie to atsiras kitos bėdos, rūpesičiai. Manau, kad gyvenimas mane pastatys ten, kur galėsiu save realizuoti dar kartą“, – sakė S. Krupeckaitė.
S. Krupeckaitės pasirodymą Tokijo žaidynėse žiūrėkite:
Lietuvos treko dviratininkė savo kolekcijoje turi aukščiausių pasiekimų. S. Krupeckaitė 2009 ir 2010 m. pasaulio čempionatuose iškovojo aukso medalius.
Europos čempionatuose ji turi tris aukso medalius. Sportininkės kraityje daugybė kitų spalvos medalių tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose. S. Krupeckaitė net penkis kartus yra dalyvavusi olimpinėse žaidynėse. Aukščiausia jos užimta vieta buvo ketvirta.
Neseniai prabėgusioje Tokijo olimpiadoje ji su Migle Marozaite komandinio sprinto rungtyje užėmė penktąją vietą.
„Patys smagiausi prisiminimai yra iš pasaulio čempionato, kai tapau čempione ir rekordininke. Buvo vienas iš tikslų patekti penktąjį kartą į olimpines žaidynes, tad ties tuo irgi pasidėjau pliusiuką į biogroafiją Smagu, gera ir džiugu būti čia“, – savo pasiekimus prisiminė S. Krupeckaitė.
Ažiotažą keliančios varžybos Panevėžyje
Panevėžyje pirmą sykį rengs tokio aukšto lygio dviračių treko sporto renginį. Tokio lygio varžybų miestas neregėjo nuo 2012-ųjų metų Europos treko čempionato.
UCL Čempionų lyga naujo formato turnyras, kuris kelia nemažą ažiotažą.
Didžiausias naujų varžybų išskirtinumas yra nuo dviejų dienų iki dviejų valandų sutraukta varžybų programa. Modelis yra itin intensyvus, nes per tas dvi valandas įvyks visos keturios rungtys.
UCI Čempionų lygoje vyks eturios rungtys: sprinto kategorijoje dviratininkai varžysis keirino ir sprinto rungtyse, taip pat vyks dviratininkų lauks eliminavimas ir skrečas.
Dalyviai per visas varžybas ir penkis laukiančius etapus rinks įskaitinius taškus. Iš viso varžysis 72 pajėgiausi sportininkai.
„Per dvi valandas suvažiuoti dviejų dienų programos repertuarą yra tikrai nemenkas iššūkis, bet tokio dydžio renginys – pirmą kartą. Esu girdėjusi apie šou komercines varžybas, bet pati nesu dalyvavusi.
Ansčiau buvo panašių bandymų, bet ne tokiu mastu. Nežinau, ar savo sienos padės, nes buvo didelė atsakomybė. Daug pažįstamų veidų bus, tikrai aukšto lygio reginys. Lietuvos žmonėms tai bus didelė dovana, šansas išvysti gražiąją dviračių sporto pusę“, – pasakojo dviratininkė.
UCL etapas Panevėžyje vyks lapkričio 27 d. Oficialiai startas bus duotas Maljorkoje (Ispanija) lapkričio 6 dieną, o paskutinis etapas gruodžio 11 d. numatytas Izraelyje.
Varžybose dalyvas ir kitas lietuvis Vasilijus Lendelis. Jis sulaukė vardinio kvietimo.
„Kvietimą į tokias kovas gavau vienas iš paskutiniųjų, tad tikrai esu patenkintas. Kiekvienose varžybose keliu sau aukščiausius tikslus, kartais pavyksta juos įgyvendinti, kartais ne. Europos čempionato rezultatais nesu patenkintas. Manau, kad galbūt trūko susikaupimo ir pasitikėjimo savimi“, – sakė V. Lendelis.
Atletas praėjusiais metais Europos čempionate iškovojo bronzą, tačiau šiais metais į dešimtuką nepavyko pakliūti.
UCL Čempionų lygos biudžetas sieks maždaug 350 tūkst. eurų. Didžiąją sumos dalį sudarys Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Panevėžio savivaldybės skirtos lėšos.
„Reikšmė Lietuvai yra didelė. Renginys turi ir sportinę vertę, mūsų geriausiai sportininkai galės psaivaržyti su dviračių sporto elitu. Yra ir ekonominė vertė. Mes, kaip bedruomenė, norime kad sportininkai galėtų varžytis su pasaulio elitu.
Šis renginys turės pačias įdomiausias treko rungtis, kurios yra greitos ir dinamiškos. Sportininkams tai bus didžiausias išbandymas, nes tvarkaraštis bus sudėtingas“, – kalbėjo dviračių sporto federacijos sekretorius Stasys Petrauskas.
Priduriama, kad žiūrovai išvys ir daug inovatyvių sprendimų. Visas trekas bus apsuptas LED juosta, sportininkų dviračiai turės specialius daviklius, nuo kurių visa informacija apie dviratininkų greitį ir būseną bus perteikta žiūrovams arenoje ir prie televizijos ekranų. Į Panevėžį bus atgabenta 50 tonų įrangos techniniam aptarnavimui.
Kovas turėtų transliuoti televizija „Eurosport“ televizija. Rengėjai tikina, kad bilietai į kovas Panevėžyje lapkričio 27-ąją vykstančias varžybas kainuos nuo 5 eurų.