Šį sekmadienį Katare iškilmingai startavo 2022 m. Pasaulio futbolo čempionatas, o pirmajame A grupės susitikime pirmenybių šeimininkė Kataro rinktinė 2:0 (2:0) apmaudžiai nusileido Ekvadoro vienuolikei. Į pergalę Pietų Amerikos atstovus vedė du įvarčius pelnęs Enneras Valencia, o Kataro sirgaliai rungtynių pabaigoje nusivylę padriku saviškių žaidimu anksčiau laiko pradėjo palikinėti Al Khoro „Al Bayt“ stadioną.

Kataras taip pat iš blogosios pusės įsirašė į planetos pirmenybių istorią. Jie tapo pirmąja šeimininkų komanda, kuri pralaimėjo pasaulio čempionato atidarymo rungtynes.

Tuo tarpu Ekvadoro rinktinės sirgaliai nestokojo geros nuotaikos ir išsiskyrė unikalia skanduote. Pašiepdami griežtą Pasaulio čempionato tvarką musulmoniškoje šalyje jie šaukė „Mes norime alaus“.

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje Kataro futbolininkai pradėjo aktyvesniu žaidimu, tačiau jiems vis dar nepavyksta pasiųsti kamuolio į vartų plotą.

52-ą minutę Pervis Estupinanas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis buvo netikslus ir Kataro vartininko R. Ibarra nepasiekė.

77-ą rungtynių minutę Ekvadoro rinktinės sirgaliai trumpam turėjo atsidusti, nes aikštę šlubčiojantis paliko rungtynių herojus E. Valencia. Jį pakeitė kitas puolėjas Jhonas Cifuente.

Realiausią progą pasižymėti Kataro futbolininkai turėjo 85-ą susitikimo minutę, kai Mohammedo Muntari smūgiuotas kamuolys pavojingai praskriejo virš vartų.

Kėlinio pabaigoje rungtynių arbitras pridėjo 5 papildomas minutes, tačiau per jas abi ekipos rimtesnių progų nesukūrė.

Pirmas kėlinys:

Rungtynės prasidėjo atviru abiejų rinktinių žaidimu ir jau 5-ąją minutę po standartinės situacijos ekvadoriečiui E. Valenciai pavyko pasinaudoti sumaištimi varžovų baudos aikštelėje ir šis nukreipė galva kamuolį į vartus 0:1. Visgi pasinaudojus VAR sistema ir peržiūrėjus momentą dar kartą, arbitras pakeitė sprendimą ir įvartį anuliavo.

Tas pats E. Valencia pratęsė sėkmingą Ekvadoro rinktinės atkarpą ir 16-ą rungtynių minutę virtęs baudos aikštelėje uždirbo 11 metrų baudinį. Stambulo „Fenerbahce" puolėjas savo progą realizavo ir išvedė Pietų Amerikos ekipą į priekį 0:1.

31-ą rungtynių minutę E. Valencia puikiu smūgiu galva dar kartą tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir padvigubino Ekvadoro rinktinės pranašumą 0:2.

Įpusėjus kėliniui buvo parodytos trys geltonos kortelės, o pavojingesnių progų Kataro rinktinė nesukūrė.

Pirmajame kėlinyje ekvadoriečiai kamuolį kontroliavo 54 proc. laiko, tuo tarpu Kataras – 46 proc.

Įdomūs faktai:

Kataras ir Ekvadoras iki šiol susitiko tarpusavyje tris kartus, abi komandos laimėjo po vieną kartą, tuo tarpu vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Tai yra ketvirtas kartas, kai Ekvadoras varžosi pasaulio futbolo čempionate, tačiau ši rinktinė vos viena kartą 2006 metais iškovojo kelialapį į atkrintamąsias kovas. Visgi pastaroji baigė savo pasirodymą aštuntfinalyje.

Kataras būdami šeimininkais automatiškai pateko į 2022 m. pasaulio futbolo čempionatą, tačiau ši rinktinė taip pat savo vertę įrodė 2019 metais iškovodama Azijos taurę.

2022 m. Pasaulio taurės A grupėje kartu su Kataro ir Ekvadoro rinktinėmis taip pat varžosi Nyderlandai ir Senegalas.

Įdomu tai, kad pasaulio futbolo čempionato šeimininkai iki šiol niekada nepralaimėjo savo pirmų žaistų rungtynių.