60 žaidimo minučių baigėsi rezultatu 0:0, tačiau pratęsime prireikė vos 2 min. ir 2 sek., kad amerikietis Tage‘as Thompsonas greitoje atakoje pelnytų vienintelį finalo įvartį ir padovanotų JAV rinktinei pergalę 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) prieš Šveicariją ir ilgai nematytus aukso medalius.
WATCH: The USA Men's National Hockey Team defeats Slovakia 1-0.
This is the FIRST time the US has won the IIHF championship in 92 YEARS.
IT'S COMING HOME!pic.twitter.com/vUKHLLMtY5REKLAMAREKLAMA— No Warmup The Pod (@nwthepod) May 25, 2025
Nuo tada, kai 1992 m. IIHF pasaulio čempionate vėl buvo įvestas atkrintamųjų varžybų formatas, JAV pirmą kartą pateko į finalą po 12 iš eilės pralaimėtų pusfinalių ir pirmą kartą nuo 2021 m., kai iškovojo bronzą, džiaugėsi apdovanojimais.
Apskritai JAV rinktinė tik trečią kartą šalies istorijoje iškovojo pasaulio čempionato aukso medalius. Tiesa, 1960 m. aukso medalius jie ieškovojo olimpinėse žaidynėse, tačiau tuo laiku tai taip pat buvo prilyginama ir pasaulio čempionų titului. Kitas jų titulas buvo iškovotas jau pasaulio čempionate 1933 m.
Šveicarijos rinktinė per savo istoriją jau keturis kartus žaidė pasaulio čempionatų finaluose, tačiau visus juos pralaimėjo: 2013 ir 2018 m. nusileista Švedijai, 2024 m. – Čekijai, o dabar ir JAV rinktinei.
Pirmajame kėlinyje komandos po kartą pažeidė taisykles, tačiau nei viena tuo nepasinaudojo, o ir smūgių statistika į vartus buvo identiška – 11:11.
Antrajame kėlinyje situacija buvo identiška – komandos po kartą pažeidė taisykles, tačiau rezultatas išliko nepakitęs, nors šiame kėlinyje iniciatyva pagal smūgius į vartus priklausė amerikiečiams – 17:9.
Trečiajame kėlinyje jau tik šveicarai pažeidė taisykles, tačiau kiekybinės persvaros ir šį kartą amerikiečiam išnaudoti nepavyko.
Ir trečiajame kėlinyje amerikiečiai buvo aktyvesni puolime – jie atliko 11 smūgių į vartus, tuo tarpu Šveicarija – 4.
Bendrai amerikiečiai pranoko Šveicariją pagal smūgius į vartus 40:25, o Šveicarijos rinktinės vartininkas ir naudingiausias viso čempionato žaidėjas Leonardo Genoni buvo tiesiog fantastiškas. Jo nepraleistų įvarčių serija siekė 243 min. 27 sek. per paskutines penkerias rungtynes, įskaitant tris „sausus“ mačus – tai geriausias šiuolaikinės eros rezultatas, pagerinęs 2015 m. Pekkos Rinne pasiektą rekordą (238 min. 5 sek.).
Tai taip pat pirmas kartas, kai Šveicarijos rinktinės žaidėjas yra pripažįstamas naudingiausiu pasaulio ledo ritulio čempionato žaidėju du metus iš eilės.
Žiniasklaida taip pat išrinko simbolinę turnyro rinktinę, į kurią pateko du Šveicarijos žaidėjai ir po vieną atstovą iš Čekijos, Danijos, Švedijos bei Jungtinių Valstijų.
Žiniasklaidos išrinkta simbolinė komanda:
Vartininkas: Leonardo Genoni (Šveicarija)
Gynėjas: Zachas Werenskis (Jungtinės Valstijos)
Gynėjas: Deanas Kukanas (Šveicarija)
Puolėjas: Davidas Pastrnakas (Čekija)
Puolėjas: Eliasas Lindholmas (Švedija)
Puolėjas: Nickas Olesenas (Danija)
Čekijos puolėjas D. Pastrnakas tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju – per aštuonerias rungtynes pelnė 6 įvarčius ir iš viso surinko 15 taškų. Antras liko E. Lindholmas su 14 taškų. D. Kukanas daugiausia laiko praleido aikštėje iš visų Šveicarijos rinktinės žaidėjų, o Z. Werenskis dabar yra įtrauktas į simbolines komandas tiek pasaulio jaunimo čempionate (2016 m.), tiek vyrų pasaulio čempionate.
N. Olesenas tapo pirmuoju Danijos ledo ritulininku, patekusiu į pasaulio čempionato simbolinę rinktinę. Iki šiol iš danų tik Frederikui Andersenui 2018 m. buvo skirtas turnyro geriausio vartininko apdovanojimas.
IIHF direktoratas išrinko geriausius šio pasaulio ledo ritulio čempionato žaidėjus – visi trys taip pat pateko ir į žiniasklaidos sudarytą simbolinę komandą.
IIHF direktorato apdovanojimai:
Vartininkas: Leonardo Genoni (Šveicarija)
Gynėjas: Zachas Werenskis (Jungtinės Valstijos)
Puolėjas: Davidas Pastrnakas (Čekija)
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!