Jų manymu, tokio minimalaus rezultato jų šalies rinktinė turėtų siekti visada.
Australus į istorinį triumfą tempė Patty Millsas, sukratęs net 42 taškus (11/16 dvit., 4/15 trit., 8/10 baud.) ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.
Jam puikiai padėjo Joe Inglesas, pelnęs 16 taškų (4/10 trit.) ir atkovojęs 9 kamuolius – puolėjo tritaškiai krito svarbiausiais momentais, kai slovėnai vis bandė kabintis į rungtynes.
„Žaidimo planas buvo duoti kamuolį šiems dviems vyrukams ir leisti jiems priimti sprendimus. Žaidėme ganėtinai paprastai. Manau, kad taip pat sužaidėme neblogas rungtynes gynyboje prieš vieną geriausių pasaulio čempionų“, – po mačo džiaugėsi australų treneris Brianas Goorjianas.
Minėta gynyba prieš vieną geriausių pasaulio krepšininkų – Luką Dončičių – buvo tikrai solidi. Slovėnų žvaigždė pelnė 22 taškus, bet prastai atakavo krepšį – 4/7 dvit., 3/13 trit., 5/6 baud. ir suklydo net 8 kartus.
Velniškos rungtynės. Kad mirsime dėl šios pergalės jautėsi visą vakarą. Kiekvienas saugojome vienas kito nugarą.
Kaip ir sakėme, kad jeigu norime sukurti istoriją savo šaliai, turime pradėti nuo gynybos. Tiesiog stengiamės palikti viską aikštėje. Tai klišė, bet mūsų jėgų rezervas buvo ganėtinai tuščias“, – sakė P. Millsas.
Po nesėkmės pusfinalyje australai buvo itin susikrimtę ir net atsisakė bendrauti su žiniasklaida. Jie neslėpė, kad atvažiavo kovoti dėl aukso, bet pripažino, kad būtent šis tikėjimas ir leido pagaliau iškovoti medalius.
„Mūsų tikslas buvo laimėti auksą. Apie tai turėtų svajoti kiekvienas, jeigu neturi išsikėlęs tokio tikslo – ką tu tada čia veiki?
Tas tiėkjimas mums ir atnešė bronzą. Mes tikėjome tuo, tas mąstymas mums ir padovanojo medalį“, – pabrėžė P. Millsas.
Gynėjo ginklanešiu lemiamu tapęs J. Inglesas pabrėžė pasiaukojimą, kurį dėl savo šalies padarė visa rinktinė.
„Jis sunkus, – juokdamasis medalio svorį tiesiogiai apibūdino puolėjas. – Žinojome, ką turime padaryti dėl jo. Manęs namie laukia žmona ir trys vaikai – čia yra daug pasiaukojimo.
Šis medalis turi būti tam tikras standartas mūsų šaliai. Sunkiai kovojome dėl to nuo 2008 metų. Žiūrėdami į priekį, kai jaunoji karta mus pakeis, jie turi žinoti šį standartą ir tokio rezultato siekti visada“.
Prieš tai vykusiose žaidynėse Australija buvo pralaimėjusi kovas dėl bronzos 1988, 1996, 2000 ir 2016 metais.