Ketvirtadienio vakarą Jeruzalėje (Izraelis) finišavo lietuviams istoriškai sėkmingas 3x3 krepšinio Europos čempionatas.

Senojo žemyno pirmenybėse pirmąkart abi Lietuvos komandos nuskynė medalius. Moterų rinktinei, iškovojusiai bronzą, tai pirmas toks apdovanojimas, o vyrų komanda į tėvynę sugrįš su sidabro medaliais, kuriuos pavyko iškovoti ir 2021-aisiais. 2014 ir 2019 m. lietuviams atiteko bronza.

Tuo tarpu vyrai grupėje identišku rezultatu (21:13) pranoko tiek Čekiją, tiek Vokietiją. Ketvirtfinalyje lietuviams neprilygo Belgija (21:12), o pusfinalyje – Prancūzija (21:16). Visgi dramatiškame mūšyje dėl aukso Lietuvą sustabdė pasaulio čempionai serbai (20:22), kuriems tai buvo jau net penktasis iš eilės Europos čempionų titulas.

Moterys grupės etape iškovojo abi pergales – po pratęsimo prieš Portugaliją (15:13) ir Vengriją (21:16). Ketvirtfinalyje be didesnio vargo įveikta Čekija (21:14), tačiau pusfinalyje neturėta šansų prieš Ispaniją (6:21). Galiausiai bronzą mūsiškės iškovojo darsyk parklupdydamos portugales (22:14).

Vyrų kvartete – Marijus Užupis, Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Vingelis. Moterų ketvertuką šįkart sudarė Kamilė Nacickaitė, Gabrielė Šulskė, Martyna Petrėnaitė ir Giedrė Labuckienė.

Į simbolines turnyro komandas buvo išrinkti du lietuviai – A. Pukelis ir K. Nacickaitė.