Nepaisant skandalingo teisėjavimo, ilgą laiką diktavę savo sąlygas Lietuvos vyrai palūžo ketvirtajame kėlinyje ir Pekino olimpiados pusfinalyje 86:91 nusileido Ispanijos krepšininkų kariaunai. Tiesa, mūsiškiai dar galės atsitiesti - sekmadienį  jų laukia dvikova dėl trečios vietos ir bronzos medalių.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Ispanijos kapela, kuri dominavo po krepšiais ir sėkmingai mėtė iš toli. Tiesa, lietuvių gretose pirmu smuiku griežęs Š. Jasikevičius neleido varžovams pasprukti į priekį - po pirmojo kėlinio 19:21.

Mūsiškių reikalai nepasitaisė ir antrajame ketvirtyje. Ispanai siuntė į krepšį vieną kamuolį po kito, o lietuviai vis sunkiau sugebėdavo rezultatyviai užbaigti atakas. Pačiu netinkamiausiu laiku techninę pražangą užsidirbo Linas Kleiza, be skrupulų nutraukęs greitą varžovų išpuolį - ispanai nutolo 20:28.

Vis tik R. Butauto paprašyta minutės pertraukėlė išgelbėjo lietuvius. Simas Jasaitis ir Kšyštofas Lavrinovičius įsmeigė kelias tritaškes bombas iš eilės ir Lietuva išsiveržė į priekį. Tiesa, savo žodį nusprendė tarti ir teisėjai, pradėję švilpti nežinia ką. Po dviejų kėlinių - 42:40.

Po pertraukos Ispanijos vyrai dėjo visas pastangas, kad susigrąžintų iniciatyvą, bet lietuviai, neįtikėtinai taikliai mesdami baudos metimus (R. Javtokas realizavo visus 6-is), beveik visą laiką keliais taškais buvo priekyje. Po trijų kėlinių - 66:62.

Vis tik lemiame ketvirtyje ispanai nusprendė baigti juokus ir šovė į priekį. Spurtavę 16:8, A.G. Reneseso auklėtiniai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį ir išsaugojo persvarą iki pat finalinio švilpuko - 86:91.

Lietuva: Š.Jasikevičius (6 rez.perd.) ir S.Jasaitis (tritaškiai 5/10, 8 atk.kam.) - po 19, R.Javtokas 15, K.Lavrinovičius 13 (tritaškiai 4/6, 7 atk.kam.), R.Kaukėnas 11, R.Šiškauskas 7 (7 atk.kam.), M.Petravičius 2.

Ispanija:
P.Gasolis 19, R.Fernandezas 18, F.Reyesas 13, C.Jimenezas 11 (7 atk.kam.), J.Garbajosa 8, R.Lopezas 7, M.Gasolis 6, R.Rubio 4 (4 rez.perd., 6 atk.kam.).

Prieš šios dienos mačą tarpusavio dvikovų statistika daug palankesnė Pirėnų pusiasalio oranžinio kamuolio meistrams. Jie pastaruosiuose penkiuose oficialiuose susitikimuose iškovojo keturias pergales ir tik kartą patyrė nesėkmę. Paskutinį kartą ispanų ir lietuvių keliai buvo susikirtę 2006 metais Japonijoje vykusiame Pasaulio krepšinio čempionate – tąsyk 89:67 triumfavo Pau Gasolio vedama armija.

Vieni kitus kaip nuluptus pažįstantys varžovai išmėgino savo jėgas ir pasiruošimo Pekino olimpiadai cikle – Orensės mieste vykusiame turnyre šeimininkai neparodė svetingumo ir pažemino Lietuvos vyrus 91:66.