Šiemet sueina lygiai 20 metų nuo Sidnėjaus žaidynių, kuriose D. Gudzinevičiūtė laimėjo aukso medalį šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje.
Laidoje ji prisiminė, kad prieš žaidynes turėjo nemažai problemų tiek sportiniame, tiek asmeniniame gyvenime, todėl reikėjo priimti įvairius nemalonius sprendimus. Kartu ji susirado ir psichologą.
„Namo grįždavau per ašaras nematydavo kelio. Vyras klausdavo, ko ten važiuodavau. Tuo metu su savimi dirbau labai rimtai ir tai davė rezultatą. Buvo pašlijusi ir sveikata, sporte nesisekė nors tu ką. Buvo blaškymosi, bet tada pradėjome ruoštis iš naujo. Paskutinės kelios stovyklos buvo tokios, kad iš šaudyklos niekur nesinorėjo eiti“, – pasakojo D. Gudzinevičiūtė.
Į Sidnėjaus žaidynes po kelių nesėkmingų metų ji važiavo be jokio spaudimo.
„Jokio spaudimo nebuvo, nes niekas nieko nesitikėjo. Tribūnose buvo tik keli seni mūsų vilkai, kurie atėjo pažiūrėti, kaip man seksis“, – prisiminė olimpinė čempionė.
Į artėjančias Tokijos žaidynes garantuotus kelialapius turi 28 Lietuvos sportininkai: buriavimo, dviračių plento, dviračių treko, gimnastikos, irklavimo, imtynių, lengvosios atletikos, plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.
D. Gudzinevičiūtė tiki, kad veteranai ir senosios mūsų žvaigždės surinks Lietuvai medalių, bet liūdi dėl to, kad daug sportininkų negaus šanso debiutuoti žaidynėse.
„Jų turėsime per mažai. Tai ne tik sumažina mūsų šansus dabar – kiekvieną kartą antrosios žaidynės yra lengvesnės. Yra naujoko tam tikras atsipalaidavimas ir patirtis yra milžiniškas pliusas kiekviename sporte“, – mano ji.
Mažas olimpiečių skaičius – skaudi tema. Pavyzdžiui 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse dalyvavo 67 atletai iš mūsų šalies.
„Iš tų 28 atsirinkusių viena sportininkė greičiausiai nevažiuos, nes yra paskelbusi apie karjeros pabaigą. Tikrai planavome ir tikėjomės, kad turėsime sportininkų daugiau nei Rio. Dabar turime 28 ir man labai liūdna ir graudu. Mes tą sakėme tiems, kurie naikino olimpinį sporto centrą. Mes ne kinai ir ne amerikiečiai, kad galėtume vykdyti natūralią atranką.
Dabar už pasirengimą atsakingos federacijos, bet tikrai neketinu jų kaltinti. Nusamdyti gydytoją ar masažuotoją vienam sportininkui yra neįmanoma, kartais jos neturi resursų. Mes turime investuoti į geriausius, jeigu norime rezultato“, – laidoje kalbėjo LTOK prezidentė.
Žiūrėkite visą interviu su D. Gudzinevičiūte:
Tokijo olimpinės žaidynės turėjo būti surengtos 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 d. Tačiau dėl pasaulyje išplitusios COVID-19 infekcijos 2020 m. kovo 24 d. priimtas sprendimas žaidynes nukelti į 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 8 d.
Žaidynių ceremonijas bei visas svarbiausias olimpinių žaidynių varžybas Lietuvoje transliuos TV3 televizija.
Ypač didelis dėmesys bus skirtas Lietuvos sportininkų startams bei mėgstamiausioms sporto šakoms, o siekiant patogumo, varžybos vėlgi pirmą kartą bus rodomos net dviem nacionaliniais TV3 Grupės kanalais – TV3 ir TV6.