Ne vienoje dešimtyje šios serijos turnyrų per karjerą žaidęs klaipėdietis 2011 m. tapo Aptoso mieste (JAV) vykusio ATP Challenger serijos turnyro vienetų varžybų čempionu. Jis sako, kad šie turnyrai visomis prasmėmis gerokai skiriasi nuo iki šiol Lietuvoje vykusių ITF World tennis tour (anksčiau Futures) serijos varžybų.
„Skirtumus galima pastebėti kiekviename žingsnyje. Gerokai pajėgesni ir profesionalesni žaidėjai, kitoks jų požiūris į pasirengimą, mitybą, atsistatymą po mačų. Bokštelio ir linijų teisėjai, kamuoliukų padavinėtojai kiekviename susitikime. Tolygus žaidėjų pajėgumas, vadinasi įtempti ir emocijų kupini susitikimai nuo pat pirmosios turnyro dienos. Galiausiai ATP, kaip organizacija, mano nuomone, yra gerokai reiklesnė turnyro organizatoriams nei Tarptautinė teniso federacija, rengianti World tennis tour varžybas“, – pasakoja L. Grigelis. Anot jo, visa tai lemia papildomą krūvį ir darbus turnyro organizatoriams.
„Organizacine prasme Vilniuje vykęs Prezidento taurės turnyras, lyginant jį su kitomis ITF Futures serijos varžybomis, buvo tikrai aukšto lygio. Tą patį galiu pasakyti ir apie mūsų šalyje vykstančias Daviso taurės varžybas. Todėl esu įsitikinęs, kad „Vilnius Open by kevin.“ praeis sklandžiai. Labai gaila, kad niekaip nepraeinantys šono skausmai neleis man atvykti į Vilnių. Sužaisti Lietuvoje vykstančiame ATP Challenger serijos turnyre buvo sena mano svajonė“.
L. Grigeliui neakivaizdžiai pritaria ir SEB arenai vadovaujantis Ramūnas Grušas.
„Lietuvoje daugelį metų vyksta įvairūs ITF turnyrai, Daviso ir Billie Jean King taurių varžybos. Kaip varžybų organizatoriai, jau esame pripratę prie tam tikro kokybės standarto. Visgi, bendraujant su ATP ir rengiantis pirmam šios organizacijos Challenger serijos turnyrui ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, labai aiškiai supranti, kad ATP dėmesio centre yra žaidėjai. Organizatoriams yra palikta pakankamai daug laisvės apipavidalinti, reklamuoti turnyrą, bendrauti su rėmėjais. Tačiau sąlygos, kurias privalu užtikrinti žaidėjams – treniruočių ir poilsio sąlygos, apgyvendinimas, transportavimas, maitinimas – yra aprašytos iki mažiausių smulkmenų“, – sako R. Grušas.
Pasak jo, pirmosios mintys Vilniuje surengti tokio lygio varžybas kilo dar 2018 metais.
„Vienas kebliausių dalykų rengiant naują ATP Challenger serijos turnyrą yra rasti tinkamą ir pakankamai laisvą savaitę ATP kalendoriuje. Mūsų atveju trečia spalio mėnesio savaitė Vilniui buvo rezervuota dar nuo 2018 metų. Gaila, kad koronaviruso pandemija neleido mums varžybų surengti anksčiau, o vėliau jau mes nutarėme dar geriau pasiruošti turnyrui išplėsdami SEB areną. Tikiu, dabar jau esame pilnai pasirengę išpildyti visus ATP ir pas mus atvyksiančių žaidėjų norus ir lūkesčius“.
„Aš manau, kad ATP Challenger turnyras kokybės ir organizavimo prasme yra artimesnis Daviso taurės varžyboms, o ne ITF World tennis tour turnyrams. Visgi komandiniame pasaulio čempionate tu geriausiu atveju gali pamatyti 6 ar 8 žaidėjus, o ATP Challenger serijos turnyre, jei vertinti ir kvalifikacines varžybas, jų bus beveik 50. Didžioji dauguma iš kurių bus panašaus pajėgumo ir bus labai motyvuoti. Kalbu tiek apie ATP taškus ir galimybę pasigerinti savo pozicijas reitinge, tiek apie prizinio fondo pinigus“, – teigia L. Grigelis.
„Vilnius Open by kevin.“ prizų fonde bus kiek daugiau nei 45 tūkst. eurų, o turnyro nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų. R. Grušas atskleidžia, kad organizatoriai turėjo sumokėti ATP 15 proc. prizų fondo dydžio sumą teikdami paraišką, o visas prizų fondo lėšas pervesti šiai organizacijai likus 2 mėnesiams iki turnyro pradžios.
Spalio 17-23 dienomis vyksiančio turnyro susitikimai bus žaidžiami dvejuose SEB arenos kortuose, dar dvi aikštelės bus papildomai skirtos tenisininkų treniruotėms. Centriniame korte, ATP pageidavimu, bus įrengtas Hawk eye sistemos, fiksuojančios tikslią kamuoliuko kontakto su teniso kortu vietą, atitikmuo.
Turnyro metu jo dalyviai užims 97 arenos pastate įsikūrusio viešbučio kambarius. Sportininkams bus pilnai apmokamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos.