Pasak S. Savane`o, vienos iš pagrindinių priežasčių – padidėjęs krūvis ir papildomi skrydžiai per dvigubas rungtynes.
„Pereiti į Eurolygą reiškia pereiti nuo 18 rungtynių prie 34. Europos taurės turnyre tarp rungtynių klubai mėgaujasi trimis poilsio dienomis, o Eurolygoje jų tik dvi. Be to, septynias savaites Eurolygoje vyksta dvigubos rungtynės, kurių metu per penkias dienas sužaidžiama po trejas rungtynes, todėl daugeliu atvejų neturėtume kitos išeities, kaip tik skristi užsakomaisiais skrydžiais.
Pavyzdžiui, „Valencia“ klubo išlaidos nuo 500 tūkst. eurų išaugo iki 1,5 mln. eurų. Mūsų atveju tam reikėtų dar didesnių išlaidų – maždaug 2,025,000 eurų“, – oficialiame puslapyje cituojamas Las Palmo klubo prezidentas.
Tiesa, „Gran Canaria“ klubo prezidento nesuviliojo netgi piniginiai prizai Eurolygoje.
„Pajamos skirstomos į tris dalis: fiksuota pusės milijono suma, iš kurios atimamos arbitražo išlaidos. Tada, antroji už sportinius nuopelnus priklauso nuo rezultatų, tačiau paprastai tai būna nuo 1 800 000 eurų iki maždaug 200 000 eurų už 14-ą vietą. O keturios paskutinės vietos negauna nieko.
Taip pat yra televizijos ir rėmėjų pajamų paskirstymas. Ši suma siekia maždaug nuo 45 mln. ir paskirstoma tik A licencijų turėtojams, o iš ten mes negautume nieko. Pavyzdžiui, Berlyno „Alba“, kuri šiemet buvo tarp blogiausių komandų, gavo tik 350 000 eurų“, – teigė S. Savane`as.
Primename, jog teisę dalyvauti Eurolygoje „Gran Canaria“ iškovojo kartu su Europos taurės titulu, tačiau jos atsisakė.
Komanda nusprendė, kad ir kitąmet tęs kovas Europos taurėje.
Kol kas neaišku, kad užims klubo vietą Eurolygoje. Tai galėtų būti Europos taurės vicečempionė Ankaros „Turk Telekom“ arba „Valencia“, kuri Eurolygoje žaidė praėjusį sezoną.