Iki praėjusio sezono pabaigos krepšinio gerbėjai ir kritikai plyšavo, kad vienas geriausių šių laikų krepšininkų - LeBronas Jamesas - vis dar neturi savo trofėjų kolekcijoje NBA čempiono titulo. Karalius Jamesas su „Miami Heat“ savo svajonę jau įgyvendino, tačiau už jo nugaros rikiuojasi visa eilė savo laiku geriausių lygos žaidėjų, taip ir nesugebėjusių triumfuoti NBA finale.
Remdamiesi sportsillustrated.com pristatome garsiausius NBA krepšininkus, per savo karjerą neiškovojusius NBA čempionų vardo.
Karlas Malone (1985-2004)
Paštininko pravardę turintis galingas „Utah Jazz“ puolėjas dukart NBA finaluose pralaimėjo legendiniam Michaelui Jordanui ir „Chicago Bulls“ komandai. Savo karjeros paskutinį sezoną dukart NBA naudingiausias žaidėjas perėjo į „Lakers“, tačiau finale buvo priverstas nusileisti „Pistons“ krepšininkams.
Elginas Bayloras (1958-72)
Įspūdingai žaidęs puolėjas vidutiniškai per rungtynes pelnė 27,4 taško ir atkovojo 13,5 kamuolio per 14 sezonų su „Lakers“. Kurioziška, tačiau E. Bayloro 1970-1971 metų sezonas baigėsi po dviejų rungtynių, kai jis patyrė sunkią kelio traumą. Vos po metų – 1972 – Los Andželo komanda laimėjo NBA čempionatą.
Charlesas Barkley (1984-2000)
Seras Charlesas žaidė pajėgiose „Philadelphia 76ers“, „Phoenix Suns“ ir „Houston Rockets“ komandose. 1992-1993 metų sezoną „Suns“ buvo kaip ant sparnų, kai Ch. Barkley padėjo komandai iškovoti 62 pergales reguliariajame sezone, laimėjo MVP titulą, pirmą ir vienintelį kartą pateko į finalą. Tačiau ten Fynikso ekipa turėjo pripažinti „Bulls“ pranašumą įspūdingoje šešių rungtynių serijoje.
Johnas Stocktonas (1984-2003)
Geriausias derinuko „du prieš du“ autorius su Karlu Malone buvo 10 kartų renkamas į NBA visų žvaigždžių rungtynes, pirmauja lygos istorijoje pagal rezultatyvius perdavimus ir perimtus kamuolius, tačiau savo triumfo NBA finale taip ir nesulaukė. Čia visas pergales iš jo paveržė M. Jordanas su „Bulls“.
Steve'as Nashas (1996-dabar)
Dukart NBA naudingiausias krepšininkas su „Phoenix Suns“ triskart žaidė Konferencijos finale, tačiau šio barjero niekada nesugebėjo peržengti. Galbūt jam pavyks ateinantį sezoną su nauja, galingai sukomplektuota „Lakers“ komanda?
Patrickas Ewingas (1985-2002)
Vienas iš geriausių visų laikų NBA vidurio puolėjų (karjeros taškų vidurkis – 21, atkovoti kamuoliai – 9,8) savo laimę daugelį metų mėgino su „New York Knicks“ komanda. Arčiausiai tikslo jis buvo 1994 metais, kai finalo šeštąsias ir septintąsias rungtynes apmaudžiai pralaimėjo „Houston Rockets“ krepšininkams.
Allenas Iversonas (1996-2010)
Atsakymo pravardę turintis gynėjas arčiausiai NBA žiedų buvo 2001 metais, kai su „76ers“ ekipa laimėjo pirmąsias finalo rungtynes prieš „Lakers“. Vėliau A. Iversonas migravo tarp komandų – vilkosi „Denver Nuggets“, „Detroit Pistons“, „Memphis Grizzlies“ ir vėl „76ers“ marškinėlius. Svajonė liko svajone.
George'as Gervinas (1972-86)
Ledo Žmogumi šaukiamas krepšininkas keturiskart tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju. Jo karjeros vidurkis – 26,2 taško. Jis su „Spurs“ komanda iššvaistė pranašumą (3:1) 1979 metų Rytų konferencijos finale su „Washington Bullets“ ir arčiau finalo taip niekada ir neprasibrovė.
Dominique'as Wilkinsas (1982-99)
Įspūdingais dėjimais iš viršaus garsėjęs D. Wilkinsas labiausiai įsiminė savo dvikova su Larry Birdu 1988 metų Rytų konferencijos pusfinalyje. Čia D. Wilkinsas ir „Atlanta Hawks“ septintose rungtynėse patyrė nesėkmę – 116:118.
Pete'as Maravichas (1970-80)
Per 10 sezonų krepšininkas pelnė vidutiniškai 24,2 taško per rungtynes, tačiau jo atstovaujamos komandos niekuomet nebuvo rimtos pretendentės į titulą. Paskutinį karjeros sezoną vilkėdamas „Boston Celtics“ aprangą jis su komanda suklupo Rytų konferencijos finale.
Alexas Englishas (1976-91)
Niekas devintame dešimtmetyje nepelnė daugiau taškų nei A. Englishas. Aštuonis iš eilės sezonus jis rinko po 2000 taškų. Su „Nuggets“ toliausiai jis buvo nukeliavęs iki Konferencijos finalo 1985 metais.
Adrianas Dantley (1976-91)
Sėkmė nusisuko nuo snaiperio – karjeros pradžioje „Lakers“, o pabaigoje – „Pistons“ laimėjo NBA čempionatą iš karto po to, kai išmainė A. Dantley. Dukart rezultatyviausias metų žaidėjas didžiąją dalį karjeros praleido „Utah Jazz“ komandoje, kuriai iki NBA titulo buvo toli.
Bernardas Kingas (1977-93)
Tų laikų L. Jameso atitikmuo - „Knicks“ taškų gaminimo mašina per karjerą laimėjo vieną atkrintamųjų varžybų seriją. Po jos buvo priverstas praleisti beveik du sezonus dėl kelio traumos.
Dave'as Bingas (1966-78)
Buvęs „Pistons“ gynėjas Detroitui niekuomet nepadovanojo titulo, tačiau buvo išrinktas Metų naujoku ir NBA sezono naudingiausiu žaidėju.
Nate'as Thurmondas (1963-77)
Dukart NBA finale žaidęs krepšininkas dukart turėjo nusivilti susidūręs su Billo Russello „Celtics“ ir Wilto Chamberlaino „76ers“ komandomis. „Warriors“ išmainė savo gynybos specialistą ir geriausią kovotoją dėl kamuolių likus metams iki sėkmingos kampanijos pabaigos – komanda 1975 metais laimėjo NBA žiedus.
Sidney Moncriefas (1979-91)
Dukart geriausiu metų gynėju rinktas krepšininkas su „Milwaukee Bucks“ laimėjo diviziono titulus, tačiau sėkmė reguliariajame sezone niekuomet neatsispindėjo atkrintamosiose kovose dėl NBA titulo.
Vince'as Carteris (1998-dabar)
Milžiniška sprogstamąja jėga pasižymintis gynėjas ir daugkartinis NBA Visų žvaigždžių rungtynių dalyvis gali drąsiai skųstis dėl sėkmės trūkumo. 2010 metais su „Orlando Magic“ jis turėjo realiausią šansą priartėti prie NBA žiedų, tačiau konferencijos finale pralaimėjo „Boston Celtics“ ekipai. Tuomet jis buvo išmainytas į Fyniksą, 2012 metais į „Dallas Mavericks“ komandą, kuri atkrintamosiose varžybose suklupo pirmajame etape.
Chrisas Webberis (1993-2008)
Jei tik Ch. Webberio vedama „Sacramento Kings“ komanda kontraversiškame 2002 metų Vakarų konferencijos finale būtų įveikusi „Lakers“, niekas neabejoja, kad didžiajame finale „New Jersey Nets“ šansų neturėtų. Ch. Webberis žaidė keturiose finalą pasiekti galėjusiose komandose. Puolėjas turėjo šansų patekti į Šlovės muziejų, tačiau jo santykiai su policija, narkotinių medžiagų laikymas ir vartojimas tam užkirto kelią.
Reggie Milleris (1987-2005)
Vienas iš geriausių lygos snaiperių gali pasigirti keliais išskirtiniais pasirodymais NBA atkrintamosiose varžybose. Per 18 karjeros metų atkrintamosiose varžybose jis dalyvavo 15 kartų ir visus vilkėdamas „Indiana Pacers“ komandos aprangą. Vienintelį kartą į finalą R. Milleris pateko 2000 metais. Čia „Pacers“ nusileido „Los Angeles Lakers“ krepšininkams. Pastariesiems tai buvo pirmas iš trijų iš eilės NBA titulų.