„Kadangi masiniai renginiai vis dar neleidžiami, o bėgikai entuziasmo tikrai neprarado, reaguojame į situaciją ir palaikome jų motyvaciją bėgti bei norą pasivaržyti. Dėl to jau gegužę surengsime virtualų Vilniaus pusmaratonį, kuriame dalyvauti galės ne tik vilniečiai, bet ir visi norintys, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte tuo metu bus“, – sakė renginio organizatorius Darius Valavičius.
Virtualus bėgimas – realiausia galimybė
Karantino metu uždraudus visus masinius renginius koncertų rengėjai ir kino teatro atstovai atrado naują galimybę – renginius su žiūrovais automobiliuose. Tuo tarpu bėgimo varžybų organizatoriai taip pat prisitaikė prie situacijos – Lietuvoje ėmė populiarėti virtualūs bėgimo renginiai.
„Virtualus bėgimas – ypač saugus bėgimo renginio formatas, kadangi dalyviai bėga individualiai, t.y. po vieną, jokio kontakto su kitais dalyviais nėra“, – pasakojo D. Valavičius.
Taisyklės nesudėtingos
Virtualaus bėgimo dalyviams svarbu trys pagrindiniai etapai: užsiregistruoti į renginį (organizatoriai dalyvį įtraukia į oficialų sąrašą), įveikti distanciją savo pasirinktoje trasoje ir išsiųsti distancijos duomenis – laiką ir atstumą – organizatoriams. Tuomet, priklausomai nuo renginio taisyklių, dalyvis apdovanojamas medaliu arba diplomu.
Bėgimas vienija
Nors tikro bėgimo renginio atmosferos virtualus renginys neatstos, tačiau, virtualių bėgimų populiarėjimas karantino metu parodo, jog net ir tokia alternatyva bėgimo entuziastus palaiko, motyvuoja ir leidžia pajusti bendruomeniškumo jausmą bei palaikymą socialiniuose tinkluose.
„Labai džiaugiamės, jog bėgikams galime pasiūlyti šią varžybų alternatyvą. Tokiu būdu stengiamės palaikyti ne tik sportinį pasirengimą, bet ir sportinę dvasią. Net ir individualiai įveiktos distancijos, jų dalijimasis kartu su bendraminčiais bėgikais bei draugiškas varžymasis palaiko ir vienija mus visus“, – sakė D. Valavičius.